دوره های آموزش دیجیتال مارکتینگ

 چهارشنبه 26 تیر 1398

سال گذشته با خانمی مصاحبه میکردم، ایشون به من گفتند که من #سئو را کامل مسلط هستم. 

پرسیدم: از کجا یاد گرفتید؟ 

فرمودند: در یک دوره یک روزه دیجیتال مارکتینگ که بخشی از آن سئو بود، شرکت کردم و آنجا seo را یادگرفتم!

 

این روزها افراد زیادی را میبینم که در دوره های دیجیتال مارکتینگ شرکت کرده اند و خروجی که از دوره بدست آورده اند، مجموعه ای از کلمات قلمبه و سلمبه است. اعتماد به سقفی دارند که هر مخاطب ناآگاهی را به تعریف و تمجید وامیدارد، اما متاسفانه حتی خودشان هم معنی کلماتی که میگویند را به درستی نمیدانند. 

 

این میزان علاقمندی به مباحث بازاریابی دیجیتال در جامعه بی نظیر است اما ایکاش افرادی که در این دوره ها شرکت میکنند اینقدر زود جوگیر نشوند و به دنبال موقعیت شغلی مدیریتی یا گرفتن پروژه های فریلنسری بزرگ نباشند و به جای اینکار سعی کنن شرکتی را برای کارآموزی پیدا کنن تا به مرور بتونن به مباحث فوق مسلط بشن.

 

نکته بعدی اینکه هیچ شخصی نمیتواند به کل مباحث بازاریابی دیجیتال مسلط باشد، بنابراین پس از اشنایی اولیه، بهتر است یک شاخه تخصصی برای خودشان انتخاب کنند و ان را ادامه دهند.

 

اگر در یک دوره شرکت کردید و با چند عبارت جدید اشنا شدید، خودتان را متخصص تلقی نکنید! کاری را که توانایی انجامش را ندارید، قبول نکنید.

 

من مشکلی با شرکت در دوره آموزشی ندارم و خودم هم یکی از مدرسین هستم. یادگیری را باید از یک نقطه شروع کرد اما مشکل از انجا شروع میشود که با دوساعت دوره دیدن و مدرک گرفتن، متخصص میشویم!

 

قرص یادگیری و آسانسور موفقیت وجود ندارد، باید مرحله به مرحله و پله به پله جلو رفت. بنابراین اگر فکرمیکنید با یک دوره دو ساعته یا یک روزه متخصص میشوید و پروژه های جدی و عملی انجام‌میدهید، بهتر است در دوره های دیجیتال مارکتینگ شرکت نکنید و یا اگر شرکت میکنید بدانید که این شروع یادگیری است... 

 

 👈 آیا شما با موج جدید افرادی که به عنوان متخصص از دوره های دیجیتال مارکتینگ خارج میشوند و با دریافت مدرک خودشان را حرفه ای تلقی میکنند موافق هستید؟ چه پیشنهادی برای بهبود دارید؟ اینده به کدام سمت میرود؟ لطفا نظر و تجربه خودتان را بنویسید.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha