آیا استفاده از شبکه های اجتماعی برای هر کسی و کار مناسب است؟

 ﺳﻪشنبه 26 دی 1396

سلام یکی از دوستان از من سوال کرده بود که آیا با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانیم کسب و کار خود را رونق بدهیم و چه راهکار کلی برای این موضوع دارید؟

در پاسخ به سوال ایشان باید موارد زیر را توضیح بدم:

هر کسب و کاری برای بازاریابی خود باید برنامه داشته باشد.

  • بداند مخاطب هدفی که دارد چه کسی است؟
  • چه پیامی را میخواهد به او منتقل کند؟
  • این پیام را از طریق چه کانالی و در چه زمانی میخواهد منتقل کند؟

به هیچ عنوان یک نسخه واحد برای همه وجود ندارد. یعنی نمیتوان یک فرمول ارائه کرد که همه شرکت ها و کسب و کارها از آن استفاده کنند و موفق شوند. مثلا زمان قراردادن پست با توجه به مخاطب هر کسب و کار متفاوت است. انتخاب شبکه های اجتماعی برای هر شرکت و کسب و کار می تواند متفاوت باشد و...

به عنوان مثال: یک آهن فروشی، باید بداند که محیط اینستاگرام فضای غیررسمی و فان دارد، اگر در آنجا تبلیغ کند به کسب و کار خودش لطمه زده و هیچ سودی نمیکند. شبکه اجتماعی لینکدین برای او مناسبتر است.

اما... یک مانتو فروشی میتواند در اینستاگرام بسیار موفق باشد و حضورش در لینکدین به کسب و کارش لطمه میزند!

بنابراین قبل از هر اقدامی باید فکرکرد و طرح داشت و برنامه ریزی کرد. یک نسخه برای همه وجود ندارد. پس باید بدانیم که مخاطب ما در کجا واقع شده است، در آن مکان به دنبال چه چیزی است؟ و ما چه راه حلی برای او داریم و سپس برای این موضوع برنامه ریزی انجام دهیم.

شبکه های اجتماعی بیشتر برای برقراری ارتباط و شناخت برند استفاده می شوند، بنابراین باید به دنبال ایجاد یک ارتباط دو طرفه در جهت برندسازی و سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان در آنها باشید که نهایتا بر روی فروش تاثیر گذار است و توقع فروش سریع و آنی نداشته باشید.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
یازهرا
 ارسال شده در : جمعه 08 فروردین 1399

سلام اینستاگرام من حذف شد الان دوباره که میخوام نصب کنم گذر واژه رو وارد کردم اما کد امنیتی ۶رقمی نمیفرسته میشه لطفا راهنمایی کنید

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 28 تیر 1399

با اینستاگرام مکاتبه کنید