تولد 19 سالگی گوگل و تغییر ناگهانی نتایج

 پنجشنبه 06 مهر 1396

دیروز نوزدهمین سال تولد گوگل بود، موتور جستجوی اینترنتی که زندگی بشر را تغییر داد و دسترسی به اطلاعات را ساده تر کرد. گوگل دسترسی به علم را برای مردم دنیا میسر ساخت و عدالت بیشتری در این زمینه ایجاد کرد. به عنوان شخصی که حدود 26 سال از عمرم را صرف برنامه نویسی کامپیوتر کرده ام، خوب به خاطر دارم روزهایی را که برای یادگیری نکات برنامه نویسی باید به دنبال کتابهای نایاب انگلیسی یا ترجمه شده زبانهای برنامه نویسی می رفتیم و منابع آموزشی بسیار محدودی در این زمینه وجود داشت و مجبور بودیم کتابها را با قیمت های هنگفت تهیه کنیم.

اما امروزه کافیست در گوگل جستجو کنیم، نه تنها منابع مفید بسیار زیادی به سادگی در اختیار ما قرار دارد، بلکه وقتی به کوچکترین مشکلی بربخوریم، با جستجوی آن در گوگل پاسخ خود را پیدا میکنیم.

دیروز زلزله ای به قدرت 7 ریشتر در گوگل رخ داد

دیروز همزمان با تولد گوگل زلزله ی قدرتمندی رخ داد و نتایج گوگل بخصوص در عبارت های پررقابت جابجایی بسیار زیادی داشتند، هنوز قدرت زلزله به طور کامل مشخص نشده و گوگل اطلاعیه ای رسمی در این زمینه منتشر نکرده است اما تغییر نتایج به قدری زیاد بوده که می توان آن را با زمان انتشار الگوریتم پنگوئن مقایسه کرد.

این اولین بار نیست که گوگل همزمان با تاریخ تولدش الگوریتم جدیدی معرفی می کند، مرغ مگسخوار نیز در سالهای قبل دقیقا در تاریخ تولد گوگل معرفی شد.

وب سایت الگورو که تغییرات نتایج و الگوریتم های گوگل را رصد می کند، وضعیت را به صورت زیر نشان می دهد:

تغییر نتایج گوگل - الگورو

همچنین سایت موزکست که متعلق به شرکت موز است و آب هوای نتایج گوگل را نشان می دهد، وضعیت را طوفانی اعلام کرده است:

آب و هوای گوگل طوفانی است - موزکست

باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا گوگل در این مورد اطلاع رسانی خواهد کرد یا نه. اگر شما هم تغییرات خاصی در نتایج گوگل دیده اید، آن را در اینجا در میان بگذارید.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha