لخخلمث و لخخلمث.زخئ را می شناسید؟ انتخاب کلمات کلیدی

 چهارشنبه 15 آبان 1392

لخخلمث و لخخلمث.زخئ را می شناسید؟ لخخلمث و لخخلمث.زخئ عبارات معادل google و google.com هستند. بسیاری از افراد زمانی که کیبرد آنها فارسی است به اشتباه این عبارات را به جای گوگل جستجو می کنند. احتمالا تعداد چنین افرادی زیاد باشد، چون من شخصا در روز بارها این اشتباه را انجام می دهم!

البته منظور از این مقاله این نیست که بگویم چنین عباراتی به دلیل اینکه در روز جستجوی بالایی خواهند داشت کلمات خوبی برای سئو محسوب میشوند، اتفاقا لخخلمث و لخخلمث.زخئ با توجه به اینکه شخصی که چنین کلماتی را جستجو کرده هدف دیگری را دنبال میکرده و میخواسته وارد سایت گوگل شود، حتی اگر جستجوی بالایی داشته باشند عملا بازدهی لازم را برای یک مدیر سایت نخواهند داشت. در واقع چنین عباراتی CTR بسیار پایینی خواهند داشت و حتی bounce rate بالایی هم دارند!

هدف از نوشتن این مقاله پرداختن به اصل انتخاب کلمات کلیدی مناسب است. البته یکی از راه های انتخاب کلمات کلیدی مناسب در نظر گرفتن اشتباه کاربران است، این کار بخصوص در زبان انگلیسی با توجه به مخاطبین زیادی که این زبان در سراسر دنیا دارد بهتر جواب خواهد داد، اما در فارسی نیز می توان چنین حالتی را در نظر گرفت به عنوان مثال تعداد از مخاطبین سایت شما ممکن است کلمات کلیدی مورد نظر را به صورت اشتباه جستجو کنند و یا کیبرد آنها به جای فارسی در حالت انگلیسی قرار گرفته باشد.

لخخلمث.زخئ و لخخلمث و کلمات کلیدی پرجستجو در گوگل

در تصویر بالا نتایج جستجوی عبارت نرم افزار موبایل را با کیبرد انگلیسی در گوگل مشاهده می کنید. در مورد این موضوع سال گذشته در مقاله معجزه گوگل بیشتر توضیح دادم.

چگونه کلمات کلیدی مناسب را تشخص دهیم

یکی از اصول اولیه سئو بدست آوردن کلمات کلیدی مناسب و وابسته به مخاطب هدف یک سایت است. یک کلمه کلیدی خوب باید شامل خصوصیات زیر باشد:

  • جستجوی زیادی داشته باشد
  • تعداد رقبای کمی داشته باشد
  • قدرت رقبای کلمه کلیدی مورد نظر کم باشد

با در نظر گرفتن شرایط بالا بدست آوردن کلمه کلیدی ایده آل کار ساده ای نیست و به ندرت پیش خواهد آمد که یک کلمه کلیدی کلید هر سه فاکتور فوق را به میزان مناسب دارا باشد، شاخص هایی برای اندازه گیری مفید بودن کلمه کلیدی وجود دارند که به طور مفصل در دوره آموزش سئو بررسی میشوند و به آنها می پردازم. به طور خلاصه تمام این شاخص ها بر اساس سه خصوصیت فوق عمل می کنند. 

البته علاوه بر سه خصوصیت قبلی مرتبط بودن کلمه کلیدی با مخاطب سایت اهمیت بسیار بالایی دارد و در واقع هر سه خصوصیت فوق مهم تر است. از طرف دیگر برخی از کلمات کلیدی ممکن است جستجوی ماهیانه پایینی داشته باشند اما از اهمیت خاص در یک کسب و کار برخوردار باشند، به عنوان مثال ممکن است افراد بسیار کمی به دنبال "موتور دیزل ژنراتور" جستجو کنند اما اگر یک وب سایت در صدر نتایج گوگل قرار بگیرد می تواند فروش و سود بسیار مناسبی به ازا این کلمه کلیدی داشته باشد بنابراین یک کلمه کلیدی حتی اگر از نظر هر سه خصوصیت فوق مناسب نباشد اما اگر امید ریاضی بالایی داشته باشد می تواند کلمه کلیدی خوبی باشد.

در نظر گرفتن نیازها و رفتارهای مخاطب کلید حل معما

از جنبه های مختلف می توان روش های موفقیت یک سایت را از نظر بازاریابی اینترنتی و سئو بررسی کرد،  جالب اینجاست که نهایتا تمام روش های بازاریابی اینترنتی به این نکته ختم می شود که مخاطب چگونه فکرمیکند و چه رفتارها و علایقی دارد و بر همین اساس حرکت میکنند. در واقع گرفتن بازخورد از مخاطب و در نظر گرفتن رفتارها و علایقی که دارد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به همین دلیل اگر یک وب سایت با بدست آوردن کلمات کلیدی پر جستجویی که ارتباطی به مخاطب هدف آن ندارند رتبه مناسبی در گوگل بدست آورد و نهایتا این بازدیدکنندگان ارتباطی به موضوع کاری آن سایت نداشته باشند عملا کار بیهوده ای انجام داده است.

ویژگی مهم سئو هدفمند بودن آن است. بنابراین هر کلمه کلیدی پربازدید لزوما عبارت خوبی برای سایت شما محسوب نمی شود حتی اگر به اندازه لخخلمث یا لخخلمث.زخئ تعداد جستجوی روزانه بالایی داشته باشد!

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: