پنالتی شدن سایت های متقلب در زمینه استفاده از Rich Snippets

 چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393

پنالتی شدن سایت های متقلب در زمینه استفاده از Rich Snippets بحثی است که اخیرا گوگل آن را بسیار جدی گرفته است و احتمالا گریبان بسیاری از وب سایت هایی که به صورت نادرست از این ابزار استفاده می کنند را خواهد گرفت. در صورتی که شما نیز از ابزارهای rich snippet و structured data استفاده می کنید در این زمینه باید بسیار دقیق عمل کنید و مراقب جریمه گوگل باشید.

Rich snippet ها با هدف ایجاد داده های معنی دار در وب ایجاد شده اند. استفاده از این ابزارها به شما کمک خواهد کرد تا اطلاعات معنی دار در سایت خود ایجاد کنید و گوگل نیز بر اساس محتوای شما نتایج خود را تغییر خواهد داد و از آنها در الگوریتم سرچ خود استفاده می کند. برخی از این استانداردها عبارتند از : تعریف محصول، رتبه بندی، دستور غذا، مکان، رویداد و...

برای مشاهده استانداردهای مختلف داده های ساختیافته می توانید به سایت schema.org مراجعه نمایید. در این سایت نمونه های مختلفی برای نحوه استفاده از این کدها در صفحات مختلف سایت آورده شده و استفاده صحیح از این ابزارها آموزش داده شده است.

استفاده از rich snippet ها و جریمه گوگل - پنالتی شدن از طرف گوگل

این ابزارها کمک بسیار زیادی به توسعه سئو معنایی خواهند کرد، گوگل در الگوریتم گوگل گورخر پارامترهایی را مورد توجه قرار می دهد که پیش از این هیچ شخصی تصور نمیکرد که موتورهای جستجو قادر به شناسایی آنها باشند و الگوریتم مرغ مگسخوار نیز با استفاده از تکنیکهای سئو معنایی شکل گرفته است. در همه این موارد داده های ساختیافته کمک بسیار زیادی به گوگل می کنند و مدیران سایت های متقلب که با سو استفاده از این اطلاعات سعی می کنند رتبه بندی سایت خود را بهبود ببخشند از سوی گوگل جریمه خواهند شد.

 برخی از نکاتی که باعث پنالتی شدن سایت شما خواهند شد:

  • مخفی کردن اطلاعات rich snippet ها در صفحه به گونه ای که کاربر آنها را نبیند
  • استفاده از امکانات فوق به صورت نادرست، به عنوان مثال امتیاز دادن به محصولات سایت بدون اینکه امتیاز توسط کاربران واقعی داده شده باشد و...

گوگل برای مدیران سایت ها در ابزار webmaster tools خود آموزش هایی قرار داده است تا بتوانند به درستی از این ابزار استفاده کنند. در صورتی که سایت شما توسط گوگل جریمه شود پیامی در وبمستر تولز در بخش manual action دریافت خواهید کرد. بنابراین در اولین مرحله باید این گزارش وبمستر تولز را چک کنید تا مطمئن بشین که مشکلی برای سایت شما بوجود نیامده باشد.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha