سه فاکتور اصلی رتبه بندی گوگل برای هر پرس و جو متفاوت است

 ﺳﻪشنبه 28 شهریور 1396

سه فاکتور اصلی رتبه بندی گوگل برای هر پرس و جو متفاوت است، خبر جالبی که دیروز یکی از کارمندان گوگل آن را اعلام کرد و تصور خیلی از افراد را نسبت به سئو تغییر می دهد.

شب گذشته Gary Illyes در پاسخ به سوالی که از او در مورد سه فاکتور اصلی در رتبه بندی گوگل اعلام شده بود، اعلام کرد: "من نمی توانم سه فاکتور اصلی را به شما بگویم. اما می توانم بگویم که این سه فاکتور کاملا وابسته به پرس و جویی است که کاربران انجام می دهند و نتایجی که بدست می آید بر اساس این سیگنالهاست."

سه فاکتور مهم رتبه بندی گوگل

همچنین آقای جان مولر، در این باره توضیح داده است که این الگوریتم به این دلیل بوجود آمده تا گوگل بتواند نتایج مرتبط را به کاربران نمایش دهد. توضیح جان مولر به این صورت است: "این الگوریتم برای این بوجود آمده که بتواند نتایج مرتبط را به کاربران نمایش دهد، همه چیز متفاوت است. انتخاب فاکتورها تفکری کوتاه مدت نسبت به سئو است."

همچنین Illyes اضافه کرده است که لینک ها دیگر فاکتور اصلی نیستند و بسیاری از نتایج صدر گوگل لینک ورودی ندارند. او برای مثال به نتایج گوگل در کلمات کلیدی طولانی تر اشاره کرده است و گفته است میلیون ها نتیجه در گوگل وجود دارند که در رتبه اول هستند و لینک ورودی ندارند، میلیاردها جستجو در روز انجام می شود و بر روی این نتایج کلیک می شود (در حالیکه لینک ورودی ندارند)

برخی از نتایج گوگل ممکن است خیلی جدید یا خیلی مبهم باشند، تنها به دلیل اینکه لینک ورودی ندارند دلیل نمیشود که گوگل آنها را در رتبه مناسب نمایش ندهد. فاکتورهای محتوایی همواره در بین 3 فاکتور اصلی رتبه بندی گوگل هستند و گوگل به دنبال نمایش نتایج مرتبط به کاربر است. جان مولر اضافه کرد، این چیزی است که گوگل سعی می کند همواره آن را انجام دهد.

در واقع گوگل، فاکتورهای مربوط به سئو را بر اساس کلمات کلیدی که کاربران جستجو می کنند تعیین می کند و برای هر عبارت، فاکتورها متفاوت هستند. به عنوان مثال وقتی اسم یک محصول جستجو می شود، در صفحات فروشگاه های اینترنتی مختلف اطلاعات یکسانی از همان محصول وجود دارد و توضیحات آنها با هم مشابه است و حتی در برخی از مواقع ممکن است توضیحات مربوط به محصول بسیار کم باشد. در چنین مواردی فاکتورهای اندازه گیری گوگل برای رتبه بندی متفاوت است و همچنین برای مواردی که صفحات مرتبط اخبار منتشر می شوند، فاکتورهای دیگری لحاظ می شود و وزن فاکتورها با هم فرق دارند.

این اتفاق بسیار جالبی است که می تواند جذابیت سئو را افزایش دهد و چالش های بیشتری در مورد سئو ایجاد کند، بخصوص اینکه در چنین حالتی افرادی نتیجه بهتری در گوگل خواهند گرفت که استراتژی داشته باشند.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha