گوگل با لینک ویجت ها و لینک های طعمه مبارزه می کند

 شنبه 20 شهریور 1395 - 09:27
 1
 900
بدون امتیاز
گوگل با لینک ویجت ها و لینک های طعمه مبارزه می کند

گوگل اعلام کرد که سایت هایی که از طریق قرار دادن لینک در ویجت اقدام به بهبود اعتبار خود کرده اند را جریمه می کند. ویجت ها ابزارهایی هستند که معمولا به صورت رایگان در اختیار مدیران سایت ها قرار میگیرد، برخی از این ابزارها در فارسی عبارتند از:

  • کد نمایش وضعیت آب و هوا
  • کد نمایش اخبار
  • آمارگیر سایت
  • اوقات شرعی
  • نرخ سکه طلا و ارز
  • و....

هدف سایت هایی که چنین ابزارهایی ارائه می دهند، قراردادن لینک طعمه در سایت شماست. لینک طعمه به لینک هایی گفته می شود که بدون اطلاع مالک سایت و یا با اطلاع او با هدف مشخصی در سایت های مختلف قرار داده می شود. به عنوان مثال وقتی که شما می خواهید از ابزار نمایش نرخ سکه در سایت خود استفاده کنید، این ابزار کد html خاصی را به شما ارائه می دهد که آن را در سایت قرار دهید و در داخل این کد لینک مشخصی به سایت مبدا داده شده است. به چنین لینک هایی لینک طعمه می گویند. 

گوگل اعلام کرده به تمام وب سایت هایی که از این طریق لینک ورودی می گیرند را جریمه خواهد کرد و به این سایت ها پیشنهاد داده که لینک های خود را Nofollow کنند تا از جریمه شدن خود جلوگیری نمایند. همچنین به وبمسترها توصیه کرده است که این لینک ها را به صورت nofollow در سایت خود قرار دهند.

بنابراین اگر سایتی دارید که در آن از طریق لینک طعمه به دنبال بهبود اعتبار هستید، پیشنهاد میکنم که همین الان فکری به حال این موضوع بکنید تا از طرف گوگل اسپم شناخته نشوید.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
وحید الوند
 ارسال شده در : شنبه 20 شهریور 1395

ممنون از اطلاع رسانی شما