آیا تولید محتوای دست اول و مفید برای سئو و افزایش بازدید سایت کفایت می کند؟

 دوشنبه 07 مرداد 1392

آیا تولید محتوای دست اول و مفید برای سئو و افزایش بازدید سایت کفایت می کند؟ در این مقاله سعی میکنم به این سوال پاسخ بدهم.

حتما این مطلب را شنیده اید که افراد خبره در زمینه سئو و بازاریابی اینترنتی همواره می گویند: محتوا پادشاه است.

دلایل زیادی می توان برای این موضوع ذکر کرد اما اگر بخواهیم فقط از منظر سئو به موضوع نگاه کنیم: زمانی که شما محتوای مفید تولید می کنید، افرادی که با سایت شما آشنا می شوند تبدیل به مشتریان ثابت سایت شما شده و مجددا به سایت شما بر می گردند و از طرف دیگر تعدادی از آنها ممکن است محتوای سایت شما را در سایت های دیگر مانند شبکه های اجتماعی منتشر کنند و همین موضوع باعث رشد برند شما و افزایش بازدید سایت شما خواهد شد. گوگل و سایر موتورهای جستجو نیز به این موضوع اهمیت ویژه ای می دهند و همواره تاکید می کنند به جای روش های کاذب و خلاف مانند تبادل لینک و خرید بک لینک به دنبال تولید محتوای مناسب باشید.

یکی از جملات معروف آقای مت کاتز (مدیر تیم اسپم گوگل) : به جای تولید محتوای خود برای گوگل، محتوا را برای کاربران ایجاد کنید.

کپی کردن محتوا

از آنجایی که اطلاعات تکراری و کپی شده هیچ ارزش محتوایی ندارد و حجم اطلاعات موجود در اینترنت بسیار زیاد است موتورهای جستجو هیچگونه علاقه ای برای ایندکس کردن اطلاعات تکراری ندارند. به عنوان مثال یاهو در سال 2011 حدود 60% از اطلاعات خود را به دلیل اینکه محتوای مفیدی نداشتند حذف کرد تا حجم پایگاه داده خود را کاهش دهد و در حال حاضر نیز گوگل صفحاتی را که به تشخیص روبات خزنده گوگل بات محتوای مفیدی نداشته باشند ایندکس نمی کند.

بنابراین کپی کردن مطالب از سایت های دیگر نه تنها هیچ مزیتی برای شما ندارد بلکه گوگل برای چنین سایت هایی پنالتی (نمره منفی) در نظر میگیرد. لذا هرگز به دنبال کپی کردن مطلب از سایر سایت ها نباشید.

آیا تولید محتوای دست اول کفایت می کند؟

پاسخ این سوال منفی است. یکی از مباحث مهمی که در دوره های آموزش سئو مطرح میکنم موضوع روش تولید محتوای مناسب است. یکی از مهمترین مسائل در زمینه تولید محتوا در نظر گرفتن نیاز مخاطب است. اینکه شما بدانید برای چه افرادی محتوا تولید می کنید و آیا تمام خواسته های آنها را در محتوای خود در نظر گرفته اید یا خیر؟ اگر در مورد مطلبی مقاله می نویسید سعی کنید جنبه های مختلف آن را در نظر بگیرید و به اندازه کافی شرح دهید.

به طور کلی برای هر مطلبی که ایجاد میکنید این نکته را در نظر بگیرید که هدف از ایجاد این مطلب چیست و تمام جوانب مختلف آن را به طور کامل توضیح بدهید. برای توضیح بهتر در مکان های لازم از عکس استفاده کنید و پاراگراف بندی مناسب داشته باشید.

صرف این موضوع که محتوای شما از جای دیگری کپی نشده باشد نمی توان تضمینی برای دریافت بازدیدکننده از گوگل باشد بلکه باید روی کلمات کلیدی مطلب کار کنید و عبارات مناسب را در آن قرار دهید و همواره به یاد داشته باشید که مطلب را برای خواننده سایت بنویسید نه برای گوگل.

 

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha