الگوریتم پنگوئن گوگل نسخه 1.1 منتشر شد!

 ﺳﻪشنبه 09 خرداد 1391 - 22:11
 3
 1415
بدون امتیاز
الگوریتم پنگوئن گوگل نسخه 1.1 منتشر شد!

گوگل نسخه 1.1 الگوریتم پنگوئن خود را منتشر کرد. در روزهای اخیر شاهد جابجایی های بسیار زیادی در نتایج گوگل بوده ایم به طوری که نتایج گوگل برای کلمات مختلف به طور کلی زیر و رو شده است.

نکات جالب در مورد الگوریتم های جدید پاندا و پنگوئن که به ذهن من می رسد:

  • هر دو حیوان رنگ های سفید و سیاه دارند. سفید و سیاه تداعی گر تصمیم گیری 0 و 1 و منطقی است. تصمیم گیری دودوئی (خوب و بد) حالتی از تصمیم گیری است که حالت میانه ندارد. اما این دو حیوان هر دو را در خود دارند یعنی نه سفید هستند و نه سیاه و این موضوع شاید این موضوع را در ذهن القا کند که گوگل تصمیم گیری فازی را مبنای کار خود قرار داده است و بر اساس اعداد فازی عمل می کند. یعنی هر یک از موارد فوق می تواند امتیازی مثبت یا منفی در پی داشته باشد و نهایتا با یک سیستم خبره فازی تصمیم گیری انجام می شود. من در پایان نامه کارشناسی ارشد خودم یک سیستم تصمیم گیری فازی که بر مبنای برخی از پارامترهای رتبه بندی موتورهای جستجو عمل می کرد و برای شناسائی صفحات فریب آمیز به کار میرفت را طراحی و نتایج آن را آزمایش کردم. به نظر میرسد که گوگل هم از یک منطق تصمیم گیری فازی در الگوریتم های جدید خود استفاده می کند.
  • پنگوئن یک شناگر سریع است. همانطور که میدانیم این الگوریتم برای لینک های گوگل طراحی شده و می تواند لینک های غیر عادی را تشخیص دهد. به نظر میرسد که پنگوئن گوگل بین لینک ها شنا می کند و در گراف وب حرکت می کند تا بتواند لینک های غیر عادی را با توجه به گراف وب ایجاد شده در یک محدوده سایت خاص تشخیص دهد.
  • الگوریتم بعدی احتمالا الگوریتم گوره خر خواهد بود!

 

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
سامان
 ارسال شده در : شنبه 22 شهریور 1393

عالی

مهدی قلی پور
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 06 تیر 1391

بابت مطلب مفیدتون ممنونم و از این نکته سنجی لذت بردم با تشکر

مجید
 ارسال شده در : چهارشنبه 10 خرداد 1391

بسیار عالی بود. - امیدوارم اینطور باشه که شما به ذهنتان میرسد چون این مطلب به اساتید سئو کار ها خیلی به درد میخورد.