گوگل: بازگشت کلمات کلیدی به پارامترهای جستجو

 چهارشنبه 29 شهریور 1391

گوگل اعلام کرد که فاکتور کلمات کلیدی را که در تگ متا در صفحات وب ذخیره میشود یکبار دیگر در الگوریتم خود محاسبه میکند. حدود 6 ماه پیش بود که گوگل از حذف این پارامتر در الگوریتم رتبه بندی خود خبر داده بود. این موضوع باعث شد که بسیاری از افراد فعال در زمینه سئو اطلاعات این تگ را از سایت خود حذف کنند گرچه سایر موتورهای جستجو از این فاکتور در رتبه بندی صفحات خود استفاده می کردند. (بینگ، یاهو و... )

گوگل در آخرین اطلاعیه خود اعلام کرده که اطلاعات کلمات کلیدی را مجددا در الگوریتم رتبه بندی خود محاسبه میکند البته فقط برای اخبار. اتفاقی که می افتد این است که یک عنوان جدید به تگ متا داده خواهد شد به نام news_keywords و از این پس اطلاعات درون این متا تگ به عنوان کلمات کلیدی اخبار لحاظ خواهد شد. بنابراین سایت های خبری برای مشخص کردن کلمات کلیدی صفحه می تواتنند از این تگ استفاده کنند. یعنی به جای مقدار Keywords در متا تگ خود از News_keywords استفاده کنند.

گوگل یک صفحه راهنما برای چگونگی ایجاد این متا تگ جدید منتشر کرده است که لینک آن به صورت زیر است:

راهنمای گوگل برای قراردادن کلمات کلیدی اخبار

گوگل همچنین توصیه کرده است که حداکثر از 10 کلمه کلیدی در این تگ استفاده شود و هر کلمه کلیدی مقداری یکتا داشته باشد. همچنین گوگل اعلام کرده است که استفاده از کلمات کلیدی خبر تضمینی برای ارتقا صفحه خبر فوق در گوگل نیست و صرفا یکی از پارامترهای تصمیم گیری الگوریتم رتبه بندی صفحات گوگل است. نحوه جداسازی کلمات کلیدی مانند قبل با استفاده از ویرگول , است.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha