آپدیت جدید الگوریتم گوگل چیست

 پنجشنبه 14 مرداد 1395

آپدیت جدید الگوریتم گوگل و ماجرای این آپدیت در این مقاله بررسی می شود، ماجرایی که پشت صحنه آپدیت جدید گوگل قرار دارد چه چیزی است؟

در گوگل کنسول نموداری وجود دارد که به اصطلاح به ان تحلیل جستجو می گوییم. در این گزارش شما می توانید با تغییر پارامترهای مختلف مانند نوع دستگاه، زمان، صفحات، کشورها و... میزان نمایش، کلیک و CTR سایت خود را مشاهده نمایید.

هر زمان که گوگل الگوریتم جدیدی ارائه کند، یک خط عمودی در نمودار فوق ظاهر می شود، این خط نمایانگر بروزرسانی اساسی در الگوریتم گوگل است. اخیرا یک آپدیت جدید در الگوریتم گوگل در این نمودار نمایش داده شده است.

آپدیت جدید گوگل کنسول - الگوریتم گوگل

با دقت در بروزرسانی فوق، متوجه می شودیم که اگر نمودار فوق را بر روی موبایل قرار دهیم (یعنی افرادی که از طریق گوشی موبایل خود در گوگل جستجو کرده اند و به سایت ما مراجعه کرده اند) اتفاقی که خواهد افتاد این است که ورودی سایت ما از طریق گوشی موبایل پس از این تاریخ صفر شده است!

این اتفاق نه تنها برای یک سایت بلکه برای تمام سایت های دنیا افتاده است. زمان ارائه این آپدیت تاریخ 29 جولای یا 8 مرداد است! سوالی که مطرح می شود این است که آیا گوگل پس از این تاریخ جستجوی موبایل و دسکتاپ را یکسان در نظر میگیرد؟ آیا موضوع ایندکس شدن موبایل به صورت مجزا منتفی شده است؟

ماجرای جالب اینجاست که این موضوع بیشتر یک باگ برنامه نویسی و خطای بروزرسانی است تا آپدیت جدید الگوریتم های گوگل و در تاریخ 1 آگوست یا 11 مرداد مشکل فوق برطرف شده و وبمسترها می توانند گزارش را در همان حالت قبلی مشاهده کنند.

بنابراین آپدیت جدید الگوریتم گوگل، چیزی جز یک باگ ساده در گوگل کنسول نیست و اتفاق دیگری در الگوریتم های گوگل نیفتاده است!

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
مهسا
 ارسال شده در : یکشنبه 25 مهر 1395

ممنون.این مطلب خیلی خوب بود و به من کمک کرد.متوجه شدم بیشتر ورودی هایی که از دست دادم جستجوی تصاویر بوده و به صفر رسیده!فکر می کنم الگوریتم جدید گوگل داره تصاویر رو بررسی می کنه

محسن گل محمدی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 30 شهریور 1395

چرا پست های شما تاریخ نداره؟معلوم نیست برای کی هست؟توی این مطلب فقط تاریخ رو وسط متن به طور اتفاقی ذکر کردید که تازه اون هم سال نداره! با خودتون نمیگید یکی وارد سایت شما بشه، چجوری بفهمه این مطلب و این چیزی که دارید دربارش حرف میزنید درباره چه زمانی هست؟فقط کامنت تاریخ داره که اونم معلوم نیست چقدر میتونه نزدیک به تاریخ پست باشه.تازه اگر جایی کامنت نداشته باشه که دیگه هیچی.

asa
 ارسال شده در : چهارشنبه 20 مرداد 1395

سلام ، این مربوط به ارزش گذاری بیشترAdaptive Design نسبت به Responsive در گجتها نیست؟