آپدیت جدید الگوریتم گوگل چیست

 پنجشنبه 14 مرداد 1395

آپدیت جدید الگوریتم گوگل و ماجرای این آپدیت در این مقاله بررسی می شود، ماجرایی که پشت صحنه آپدیت جدید گوگل قرار دارد چه چیزی است؟

در گوگل کنسول نموداری وجود دارد که به اصطلاح به ان تحلیل جستجو می گوییم. در این گزارش شما می توانید با تغییر پارامترهای مختلف مانند نوع دستگاه، زمان، صفحات، کشورها و... میزان نمایش، کلیک و CTR سایت خود را مشاهده نمایید.

هر زمان که گوگل الگوریتم جدیدی ارائه کند، یک خط عمودی در نمودار فوق ظاهر می شود، این خط نمایانگر بروزرسانی اساسی در الگوریتم گوگل است. اخیرا یک آپدیت جدید در الگوریتم گوگل در این نمودار نمایش داده شده است.

آپدیت جدید گوگل کنسول - الگوریتم گوگل

با دقت در بروزرسانی فوق، متوجه می شودیم که اگر نمودار فوق را بر روی موبایل قرار دهیم (یعنی افرادی که از طریق گوشی موبایل خود در گوگل جستجو کرده اند و به سایت ما مراجعه کرده اند) اتفاقی که خواهد افتاد این است که ورودی سایت ما از طریق گوشی موبایل پس از این تاریخ صفر شده است!

این اتفاق نه تنها برای یک سایت بلکه برای تمام سایت های دنیا افتاده است. زمان ارائه این آپدیت تاریخ 29 جولای یا 8 مرداد است! سوالی که مطرح می شود این است که آیا گوگل پس از این تاریخ جستجوی موبایل و دسکتاپ را یکسان در نظر میگیرد؟ آیا موضوع ایندکس شدن موبایل به صورت مجزا منتفی شده است؟

ماجرای جالب اینجاست که این موضوع بیشتر یک باگ برنامه نویسی و خطای بروزرسانی است تا آپدیت جدید الگوریتم های گوگل و در تاریخ 1 آگوست یا 11 مرداد مشکل فوق برطرف شده و وبمسترها می توانند گزارش را در همان حالت قبلی مشاهده کنند.

بنابراین آپدیت جدید الگوریتم گوگل، چیزی جز یک باگ ساده در گوگل کنسول نیست و اتفاق دیگری در الگوریتم های گوگل نیفتاده است!

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha