سئو: نرخ بروزرسانی بر روی سئو تاثیر دارد؟

 یکشنبه 26 شهریور 1391

من در برخی از مقالات فارسی دیدم که عده ای عنوان کرده اند نرخ بروزرسانی تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت دارد و تاکید بسیار زیادی بر این موضوع داشتند. قبل از اینکه نقد خودم را نسبت به این ایده بگم برای افرادی که آشنایی ندارند تعریفی از نرخ بروزرسانی میکنم :

نرخ بروزرسانی: به معنی زمان افزودن صفحه جدید به سایت است. فرض کنید شما یک وب سایت دارید، در روز اول ده صفحه به سایت خود اضافه میکنید، در روز دوم پنج صفحه و در روز سوم دو صفحه، سپس دو هفته هیچ اتفاق خاصی در سایت شما نمی افتد. در این حالت نرخ بروزسانی سایت شما ثابت و منظم نیست. حال فرض کنیم وب سایت دیگری هست که هر روز فقط یک صفحه به سایت خود اضافه میکند در این حالت نرخ بروزرسانی این سایت ثابت است. برخی از وب سایت های خبری برای اینکه نرخ انتشار ثابتی داشته باشند زمان انتشار برای اخبار خود تعیین می کنند و اخبار به صورت خودکار هر یک ساعت یکبار منتشر می شوند. نرخ انتشار تاثیر بسیار خوبی در معتاد سازی اینترنتی دارد که در مقاله مربوط به آن توضیحات لازم را دادم.

افرادی که با معماری موتورهای جستجو آشنایی دارند میدانند که یک موتور جستجو از بخش های مختلفی تشکیل شده که یکی از آنها خزنده یا crawler است. وظیفه خزنده حرکت بر روی صفحات وب و استخراج آدرس آنها است. خزنده اطلاعات بدست آمده را به ایندکسر ارسال میکند. اگر نرخ بروزرسانی یک سایت ثابت نباشد نرخ خزش بر روی آن سایت کاهش می یابد و ممکن است موتور جستجو صفحات سایت شما دیرتر از موعد مقرر ایندکس کند اما این موضوع هیچ ارتباطی به رتبه بندی صفحات در موتور جستجو ندارد و تاثیری بر روی رتبه سایت شما در موتورهای جستجو مانند گوگل ندارد. به غیر از اینکه این گفته کاملا غیر کارشناسی است مثال های نقض زیادی نیز در این زمینه وجود دارد.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha