سئو: افزودن فید و خروجی RSS تاثیری بر سئوی سایت دارد؟

 شنبه 11 خرداد 1392

آیا افزودن فید و خروجی RSS تاثیری بر سئوی سایت دارد؟ پاسخ این سوال را میتوان از جنبه های مختلف بررسی کرد. گرچه داشتن خروجی RSS و همچنین استفاده از ابزار فیدبرنر می تواند کمک زیادی به سایت شما در نحوه برقراری ارتباط با مخاطب داشته باشد اما استفاده از این ابزارها هیچگونه ارتباط مستقیمی با سئو سایت شما ندارد.

البته به صورت غیر مستقیم اگر بخواهیم نگاه کنیم پاسخ این است که بله ارتباط دارد! استفاده از این ابزارها بر روی برندسازی سایت شما موثر است و می تواند میزان جستجوی برند شما و مخاطب مستقیم سایت شما را افزایش دهد که این موضوع بر روی سئو تاثیر دارد.

از طرف دیگر استفاده از فیدبرنر می تواند بازدید مناسبی را به سمت سایت شما هدایت کند و به گوگل معرفی میکند که اولین کسی که محتوایی را تولید کرده شما هستید و می تواند تاثیر خوبی در کسب نکردن امتیاز منفی زمانی که سایت های دیگر مطالب شما را کپی میکنند داشته باشد (این موضوع هنوز ثابت نشده است)

بنابراین اگر دید شما این باشد که سئو یعنی همه چیز! ابزارهای فوق برای سئو مناسب هستند اما اگر صرفا به معیارهای مستقیم گوگل نگاه می کنید پاسخ این است که این ابزارها هیچگونه ارتباط مستقیمی با سئو سایت شما ندارند.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
محمد
 ارسال شده در : شنبه 06 خرداد 1396

بسیار عالی ... بهترین تعریف برای تاثیر rss بر روی سئو واقعا همین هست که شما فرمودید ممنون از اطلاعات سحیح و کاملتون که در اختیار همه می زارید

فرشته شکری
 ارسال شده در : شنبه 16 اردیبهشت 1396

ممنون از مطلب خوبتون

کامران
 ارسال شده در : جمعه 08 بهمن 1395

سلام. البته از یه سری جنبه های هم تاثیر منفی داره و اون موقعی است که سایت های فید خوان مطالب سایت شما می خوانند و زودتر از سایت شما در گوگل ایندیکس می شوند که بنده این مشکل رو با انتشار دیرتر rss حل کردم

مصطفی نظری
 ارسال شده در : دوشنبه 20 دی 1395

سلام ، عالی بود . ممنون

معمار
 ارسال شده در : جمعه 16 مهر 1395

از این که این مطلب رو قرار دادین واقعا سپاس گزارم چون من خیلی دنبالش بودم تا اینجا پیدا کردم. با سپاس فراروان

sara
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 15 تیر 1395

ممنون از حرفای خوبتوت مختسر ولی مفید بود

حامد صالحی
 ارسال شده در : شنبه 08 خرداد 1395

ممنون بابت مطالب مفید و ارزنده!

رسول رضایی
 ارسال شده در : چهارشنبه 17 تیر 1394

سلام. افزونه خوب برای فید آر اس اس چی رو معرفی می کنید؟

مهدی توکلی
 ارسال شده در : شنبه 11 خرداد 1392

سلام ممنون از مطالب مفید تون