استفاده از دامنه ir برای سایت انگلیسی

 چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395

آیا استفاده از دامنه ir برای سایت انگلیسی مشکل ایجاد میکند؟ سوالی که یکی از کاربران سایت پرسیده است و در این مطلب میخواهم به آن پاسخ دهم.

پرسش:

سلام من می خواهم یک سایت به زبان انگلیسی طراحی کنم . آیا خریداری دامنه ir در افت رنک تاثیر گذار است؟

پاسخ:

نتایج گوگل در مکان های مختلف متفاوت است، گوگل سعی میکند نتایج را بر اساس نیازهای کاربران به آنها نشان دهد و مکان جغرافیایی یکی از پارامترهای تاثیر گذار در این زمینه است. دامنه های که به صورت محلی هستند و پسوند دو حرفی دارند مرتبط به مکان ها هستند و گوگل به صورت خودکار مکان آنها را تشخیص می دهد، اما برای سایر دامنه ها نیاز هست که این تنظیمات را گوگل کنسول انجام دهید.

بنابراین راه اندازی سایت با دامنه ir باعث می شود که آن سایت در نتایج داخل ایران رتبه پیدا کند و اگر سایت به زبان انگلیسی است در کشورهای مختلف به طور معمول رتبه کمتری نسبت به سایر سایت ها بخصوص درکلمات پر رقابت پیدا خواهد کرد. اگر می خواهید که سایت شما در ایران برای جستجوی زبان انگلیسی رتبه خوبی داشته باشید این کار انجام دهید و در غیر اینصورت به هیچ عنوان چنین کاری نکنید.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
ایمان
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 10 اسفند 1395

سایت انگلیسی که بهتره از ای ار استفاده نشه دیگه !!!

روابط عمومی پارک بازاریابی ایران- علی محمدی
 ارسال شده در : پنجشنبه 11 آذر 1395

در سال گذشته سایت انگلیسی با دامنه ir درست کردیم. وقتی خواستیم تبلیغات گوگلی بدهیم، با مشکل مواجه شدیم. چون در برخی کشورها گوگل نمایش نمی داد

فرنیان
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 18 خرداد 1395

برای یک سایت انگلیسی بهتر هست از دامنه هایی مثل دات کام یا دات نت استفاده بشه. چون زبان انگلیسی یک زبان جهانیه و اغلب افراد غیر انگلیسی زبان هم میتونن با ون ارتباط برقرار کنند.