سئو : CTR چقدر در سئو تاثیر دارد؟ آیا راه جدیدی برای فریب دادن گوگل بوجود آمده است

 چهارشنبه 16 اسفند 1391

سئو : CTR چقدر در سئو تاثیر دارد، آیا راه جدیدی برای فریب گوگل بوجود آمده است؟ اسپم های 2013 گوگل از چه نوعی هستند؟

در مقاله ای که قبلا در مورد CTR یا نرخ کلیک منتشر کرده بودم در مورد آن توضیح دادم. لینک مقاله : تاثیر نرخ کلیک در نتایج گوگل

نرخ کلیک تاثیر بسیار مناسبی در نتایج گوگل دارد، قراردادن عنوان و توضیحات صفحه مناسب باعث میشود که افرادی که در گوگل عبارات خاصی را جستجو می کنند و سایت شما را می بینند، عنوان شما برایشان جلب توجه کرده و روی آن کلیک کنند. این موضوع باعث خواهد شد که گوگل سایت شما را در نتایج خود بالا و بالاتر ببرد. روش هائی مانند افزودن تصویر پروفایل گوگل+ و استفاده از schema.org و اطلاعات xml آن و نمایش این اطلاعات در گوگل نیز باعث می شود که نرخ کلیک شما افزایش پیدا کند.

تاثیر نرخ کلیک در رتبه بندی نتایج یکی از بهترین کارهائی است که گوگل می توانست انجام دهد، زیرا با تاثیر بیشتر این پارامتر در واقع این مردم هستند که نتایج را مشخص می کنند! هر سایتی که کلیک بیشتری بر روی یک عبارت بسته به رتبه ای که دارد داشته باشد به رتبه بالاتری صعود خواهد کرد. چه چیزی بهتر از این می توانست اتفاق بی افتد؟

افزایش CTR یا نرخ کلیک برابر است با افزایش رتبه سایت در گوگل

گوگل در واقع نتایج خود را به صورت اتفاقی برای برخی از کاربران تغییر می دهد و نرخ کلیک آنها را محاسبه می کند. در این حالت لینک خروجی نتایج جستجو لینک مستقیم نیست و به یک صفحه گوگل متصل است. یک ایده شیطانی که می تواند به ذهن هر سئوکار کلاه سیاهی خطور کند این است که لینک فوق را از گوگل کپی کرده و سپس در اینترنت پخش کند یا از طریق ایمیل های اسپم منتشر کند تا افراد مختلف بر روی این لینک کلیک کند. من خیلی مطمئن نیستم که چنین روشی جواب مناسبی می دهد یا نه زیرا احتمال دارد گوگل بتواند چنین لینک هائی را شناسائی کند.

روش های زیادی برای فریب دادن رنکینگ سایت الکسا وجود دارد که یکی از معروفترین آنها پخش کردن بازدید بین سایت ها است و سایت هائی به همین منظور با عناوینی مثل بنگاه پخش بازدید و... بوجود آمدند که به چنین کاری اقدام می کردند. اخیرا از طریق یکی از دوستان متوجه شدم که نرم افزاری تهیه شده که با جستجوی یک عبارت در گوگل و کلیک کردن بر روی نتایج گوگل نرخ کلیک یک سایت را افزایش می دهد. ظاهرا نرم افزار فوق نتایج شگفت انگیزی نیز به همراه دارد!

من شخصا به هیچ عنوان موافق روش های فریب آمیز نیستم، شما نیز اگر دید دراز مدت داشته باشید هرگز به سراغ چنین کارهائی نخواهید رفت. اما این موضوع نشان می دهد که جنگ بین گوگل و سئو کاران هرگز تمامی ندارد. ظاهرا الگوریتم های جدید گوگل ضعف بیشتری نسبت به الگوریتم های قبلی دارد و این موضوع ممکن است نهایتا به ضرر گوگل تمام شود و به نظر من گوگل نه تنها با الگوریتم های پاندا و پنگوئن نتوانسته قدم مثبتی در جهت حذف سایت های فریب آمیز بردارد بلکه تا حدودی هم قافیه را باخته است.

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: