سئو یا گوگل ادوردز : کدامیک بهتر است؟

 یکشنبه 29 بهمن 1396

چرا استفاده از گوگل ادوردز انتخاب مناسبی برای توسعه کسب و کار شماست؟

گوگل یکی از بهترین و قدرتمند ترین ابزارها برای تبلیغات و برندسازی است. بسیاری از کسب و کارها توانسته اند با استفاده از گوگل مخاطبان زیادی جذب کنند. کسب و کار شما هم می تواند جزء این گروه باشد.
اما روش مناسب تبلیغات در گوگل چیست و چگونه می توانید با تبلیغات صحیح موفقیت کسب و کار خود را تضمین کنید؟
چرا باید از میان روش های تبلیغات آنلاین گوگل ادوردز را انتخاب کنید؟ این مقاله به بررسی این موضوع می پردازد.

سئو یا ادوردز

ادوردز تبلیغات شما را بالاتر از هر نتیجه ای و در صفحه ی اول نشان خواهد داد. این نتیجه با سئو نیز امکان پذیر است اما نیاز به صرف زمان و انرژی بالایی دارد. پس شما می توانید ابتدا با ادوردز تست های لازم را انجام دهید و سپس اقدام به سئو سایت خود کنید. برای اطمینان بیشتر و اینکه سئو برای سایت شما مفید است یا خیر می توانید با کارشناسان  شرکت های مطرح فعال در حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ مشاوره کنید. برای برخی از کسب و کارها سئو نتیجه بهتری در برخواهد داشت و مقرون به صرفه تر و کاراتر است و برای برخی دیگر، گوگل ادوردز نتیجه بهتری می دهد. جذب مخاطب و تبدیل آن به مشتری هدفیست که با گوگل ادوردز به راحتی قابل دستیابی است. گرچه این کار را می توان با سئو هم انجام داد، اما باید در نظر داشت که سئو و ادوردز هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارند. به صورت خلاصه مزایای ادرودز عبارتند از:

  • به سرعت راه اندازی می شود
  • هدفگذاری کلمات کلیدی و مخاطب هدف در آن ساده تر است
  • بازدهی مناسبی دارد
  • محدودیت کلمات کلیدی ندارید

مهمترین مزایای سئو عبارتند از:

  • تعداد کلیک کاربران بر روی نتایج ارگانیک بیشتر است
  • بابت کلیک هزینه نمی پردازید و بر روی کلمات پرجستجو بسیار مقرون به صرفه است
  • به اعتبار سایت و برندسازی کمک زیادی می کند

کسب و کارهای مختلف با توجه به نوع مخاطب و نیازهایی که دارند، می توانند از گوگل ادروردز، سئو یا هر دو در کنار هم استفاده کنند.

چرا باید از گوگل ادوردز استفاده کنیم؟

بدون شک می توان موتورهای جستجو را موتور محرک دنیای وب دانست. امروزه بسیاری از کاربران نیازها ی خود را در اینترنت جستجو می کنند و روزانه میلیارد ها جستجو انجام می دهند. از بین موتور های جستجو گوگل با اختلاف بیشترین سهم بازار را در اختیار دارد.
ادامه به بررسی مهمترین دلایلی خواهیم پرداخت که باعث شده بسیاری از بازاریابان از این پلتفرم برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده کنند.

تبلیغات ادوردز قابل اندازه گیری است

برخلاف پلتفرم های تبلیغات سنتی مانند تلویزیون و رادیو ، تبلیغات آنلاین قابل اندازه گیری است. در بین تبلیغات آنلاین نیز با توجه به ابزارهایی که گوگل در سیستم ادوردز در اختیار کاربران قرار داده است قابلیت سنجش آسان تری وجود دارد . شما به راحتی می توانید موفقیت یا عدم موفقیت کمپین تبلیغاتی خود را پیش بینی کنید و در صورت موفقیت با شارژ اکانت گوگل ادوردز خود و تخصیص بودجه ی بیشتر تبلیغات خود را ادامه دهید.

انعطاف پذیری بالایی دارد

همانطور که گفتیم دسترسی به مخاطب هدف یکی از مهمترین دغدغه های کسب و کار ها است. شما با استفاده از امکانات گوگل ادوردز به راحتی می توانید کاربران اینترنتی را فیلتر کنید تا تبلیغات شما دقیقا برای گروهی که هدف شما است نمایش داده شود.این فیلتر می تواند بر اساس کلمه ی کلیدی ، مکان جغرافیایی ، زمان ، زبان و حتی نوع مرور گر مورد استفاده کاربر باشد. این موضوع باعث می شود که بتوانید به نرخ تبدیل بالایی نیز برسید.

ادوردز از سئو سریع تر است

فرآیند سئو یک فرآیند زمان بر می باشد و برای حصول نتیجه به خصوص برای وبسایت های تازه تاسیس به حداقل چهار تا شش ماه زمان نیاز است. برای بسیاری از افراد امکان تخصیص این زمان وجود ندارد. بسیاری از کسب و کارها دارای پیک کاری فصلی هستند و حتی گرفتن نتیجه ی لازم از سئو نیز بعد از این زمان برای آنها سودی نخواهد داشت. با استفاده از ادوردز و به محض راه اندازی کمپین تبلیغ شما در صفحه ی اول گوگل نمایش داده خواهد شد.

سیستم تبلیغاتی گوگل چگونه کار می کند؟

نمایش تبلیغات در ادوردز بر پایه ی یک مزایده بنا شده است. البته برخلاف مزایده های دنیای واقعی عوامل دیگری مانند مرتبط بودن کلمه ی کلیدی و تبلیغات در تعیین قیمت دخیل هستند، این موضوع می تواند یک خبر خوب برای صاحبان کسب و کارهای کوچک باشد. زیرا آنها نیز می توانند با برندهای بزرگ در این مزایده رقابت کنند.

مزایده کلمات کلیدی:

هر مزایده بر پایه ی کلمه ی کلیدی انتخابی بنا شده است. شما باید کلمات کلیدی که مخاطبان کسب و کار شما در اینترنت جستجو می کنند را تشخیص و سپس بودجه و پیشنهاد خود به ازای هر کلیک را تعیین کنید.
گوگل تبلیغی را نشان خواهد داد که بیشترین پیشنهاد به ازای هر کلیک را ارئه دهد.
به همین دلیل تبلیغات گوگل در حوزه ی تبلیغات ppc نیز قرار می گیرد. هنگامی که کاربر کلمه ی کلیدی مورد نظر خود را در گوگل جستجو می کند مزایده شروع می شود. این موضوع اهمیت انتخاب کلمه ی کلیدی مناسب و مقدار پیشنهاد به ازای آن کلمه ی کلیدی را نشان می دهد. انتخاب کلمه ی کلیدی غیر مرتبط و یا تعیین پیشنهاد بالا به ازای هر کلیک می تواند به راحتی موجب اتلاف و تمام شدن بودجه ی شما شود.

چگونه از تبلیغات گوگل به طور صحیح استفاده کنیم؟

برای شروع شما باید یک اکانت ادوردز بسازید.  ساخت اکانت رایگان است و شما می توانید در سایت گوگل ادوردز این کار را انجام دهید. بعد از ساخت اکانت میزان جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر و کلمات مرتبط با آن و همچنین میزان رقابت آن را بسنجید. این بررسی می تواند عامل تعیین کننده در موفقیت یا عدم موفقیت تبلیغات شما باشد. چند روز پس از نمایش یک تبلیغ نتایج را بسنجید و پارامترها را تغییر دهید. همچنین می توانید دو تبلیغ را همزمان اجرا کنید و ببینید از کدام نتیجه ی بهتری حاصل می شود. علاوه بر مواردی که مطرح شد شما باید صفحه ی مناسبی نیز برای تبلیغات خود ایجاد کنید. صفحه فرودی که نتواند کاربر را به مشتری تبدیل کند موجب اتلاف بودجه و بی ثمر بودن تبلیغات شما خواهد شد.

پرداخت هزینه تبلیغات گوگل ادوردز

اگر برای اولین بار پرداخت انجام می دهید. باید روش پرداخت خود را مشخص کنید. پرداخت ها به دو روش دستی ( manual payments ) و روش خودکار ( automatic payments ) انجام می گیرد. که پس از نمایش تبلیغات هزینه از حساب شما کسر خواهد شد. بعد از پر کردن اطلاعات کسب و کار خود، باید اطلاعات کارت اعتباری برای پرداخت هزینه را تکمیل کنید. شما برای پر کردن این قیمت احتیاج به یک کارت ارزی دارید.

اگر مسترکارت ندارید، باید مسترکارت تهیه کنید، برای این کار بهتر است از طریق شرکتهای معتبر این کار را انجام دهید زیرا ممکن است اکانت شما در گوگل بلوکه شود. آسان کارت به عنوان یکی از اصلی ترین و بزرگترین ارائه دهنده های مستر کارت و ویزا کارت آماده ی ارائه ی خدمات در ایران، می تواند نیاز شما را در زمینه خرید مسترکارت و ویزاکارت برطرف نماید. شما می توانید با خرید مستر کارت و ویزا کارت از سایت آسان کارت خودتان اقدام به پرداخت کنید یا حتی سفارش پرداخت آنلاین بدهید تا تیم آسان کارت آن را برای شما انجام دهد.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha