مشکل گوگل پنگوئن و راه حل گوگل

 چهارشنبه 10 آبان 1391

الگوریتم گوگل پنگوئن دارای یک مشکل ساختاری اساسی است که تا کنون در هیچ یک از الگوریتم های دیگر گوگل نبوده است. مشکل فوق را همزمان با مطرح شدن گوگل پنگوئن در سایت خود بازتاب دادم. گوگل راه حلی برای این مشکل ارائه کرده است که در این مقاله به آن می پردازم.

مقالات مختلفی در مورد گوگل پنگوئن در سایت خود نوشتم که برخی از آنها به صورت زیر است:

در مقاله ضعف بزرگ پنگوئن گوگل به این نکته اشاره کردم که تا کنون تمام الگوریتم های گوگل برای رتبه بندی صفحات وب بر اساس محتوای سایت شما و پیوندهای ورودی به آن کار می کردند و در نتیجه رقبای شما امکان بازی با نتایج گوگل برای سایت شما را نداشتند، اما از آنها که الگوریتم گوگل پنگوئن به لینکهای اسپم ورودی به سایت شما امتیاز منفی می دهد رقبای شما می توانند با ایجاد سایت های اسپم و لینک دادن به سایت شما از طریق این سایت ها به جای اینکه سایت خود را در نتایج گوگل بالا بیاورند سایت شما را پایین بکشند! و احتمالا این موضوع باعث خواهد شد که ایرانی ها استقبال زیادی از این افزونه گوگل (پنگوئن) بکنند!

ظاهرا این موضوع برای مدیران گوگل نیز قابل توجه بوده و اخیرا امکانی را در ابزار مدیران گوگل اضافه کرده اند که از طریق آن می توانید لینکهای ورودی به سایت خود را ختثی کنید. اسم این ابزار Link Disavow است که از طریق ابزار مدیران گوگل قابل دسترس است.

Google webmaster tools link disavow

نکته بسیار مهم:  در نظر داشته باشید که این موضوع یک تیلغ دولبه است و در صورت استفاده نادرست از این ابزار سایت شما از نتایج گوگل محو خواهد شد! لذا قبل از اینکه بخواهید از این ابزار استفاده کنید تمام جوانب را مورد نظر قرار دهید و با این ابزار شوخی نکنید!

چه سایت هایی باید از این ابزار استفاده کنند؟

در صورتی که سایت شما در گوگل اسپم شده است و دلیل اسپم شناخته شدن سایت شما توسط گوگل پنگوئن، لینکهای ورودی اسپم به سایت شما است (که ممکن است از طرف رقبای شما ساخته شده باشد) می توانید از این ابزار استفاده کنید. پس از ثبت درخواست، گوگل لینک های ورودی به سایت شما را بی اثر کرده و در صورتی که این لینکها اسپم باشند باعث خواهد شد که سایت شما از لیست اسپم گوگل خارج شود. اما اگر سایت شما اسپم نباشد استفاده از این ابزار باعث محو سایت شما از نتایج گوگل خواهد شد و به هیچ وجه نباید از آن استفاده کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
ناصر
 ارسال شده در : دوشنبه 29 آبان 1391

سلام و خسته نباشید واقعا از مطلبتون لذت بردم اگه ممکنه من دارم راجبه همین ضعف های گوگل یه مقاله جمع میکنم و این اسپم هاش دیگه اگه امکانش هست کمکم کنید مثلا به عنوان نمونه همین بمباران گوگلی .......