گوگل پنگوئن و ادامه بررسی رفتارهای آن

 چهارشنبه 31 خرداد 1391 - 23:44
 1
 1199
بدون امتیاز
گوگل پنگوئن و ادامه بررسی رفتارهای آن

در اردیبهشت ماه امسال زمانی که داشتم موتور جستجوی پیاده سازی شده برای زبان فارسی توسط خودم را تست می کردم با یک سایت عجیب برخورد کردم. این سایت متعلق به یک شرکت طراحی سایت در اصفهان بود و عبارت طراحی سایت در سراسر سایت تکرار شده بود به گونه ای جملات، عنوان ها و اخبار سایت کاملا بی معنی و خنده دار بودند. از آنجایی که این کار باعث بالا رفتن چگالی این کلمه در متن سایت بود این شرکت رتبه خوبی در نتایج موتور جستجوی فارسی وب بدست می آورد و این موضوع باعث شد که یک پلاگین شناسایی صفحات فریب آمیز به آن اضافه کنم و نمره منفی برای تکرار بی مورد کلمات در نظر بگیرم.

پس از اضافه شدن این پلاگین به نتایج جستجو، نتایج بسیار واقعی تر و مناسب تر شد. اما نکته جالب در مورد الگوریتم پنگوئن گوگل این است که نه تنها این سایت را اسپم در نظر نمی گیرد بلکه این سایت در حال حاضر جز نتایج بالای گوگل در جستجوی عبارت طراحی سایت است و این به نظر من یعنی فاجعه!!! در واقع به نظر می رسد پلاگین شناسایی صفحات فریب آمیز که من برای موتور جستجوی وب فارسی نوشتم بهتر از پلاگینی که گوگل برای این کار نوشته یعنی پنگوئن گوگل عمل می کند!

چند رفتار جدید که از گوگل پنگوئن کشف کردم:

  • اطلاعات تکراری نمره منفی در این الگوریتم دارد.
  • کدهای مخرب هم نمره منفی خواهد داشت.
  • لینک های مخفی نمره منفی خواهد داشت.
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
امیر
 ارسال شده در : چهارشنبه 20 فروردین 1393

سلام جناب شیرازیممنون از مطالبتون.چقدر خوب می شد اگه یه تاریخ هم واسه مطالبتون میذاشتید که خواننده متوجه بشه این مطلب در چه تاریخی نوشته شده.سپاس