ضعف بزرگ پنگوئن گوگل

 جمعه 12 خرداد 1391 - 04:06
 4
 1181
بدون امتیاز
ضعف بزرگ پنگوئن گوگل

آیا تا به حال با آدم هایی که برای بالا بردن خود دیگران را خرد میکنند و پائین می کشند برخورد کرده اید؟ بسیاری از انسان های ناتوان از این شیوه برای بالابردن خود استفاده می کنند و سعی می کنند طرف مقابل را خرد کنند تا جایگاه خود را بالا ببرند.

اما این موضوع چه ارتباطی با گوگل پنگوئن دارد؟

بسیاری از افرادی که در زمینه سئو فعالیت می کنند سعی در ایجاد کمپین های لینک برای بالا بردن سایت ها داشتند، حال با آمدن الگوریتم پنگوئن کسب و کار آنها لطمه شدیدی خورده و نه تنها دیگر نمی توانند کاری برای مشتریان خود انجام دهند بلکه ایجاد لینک توسط آنها باعث اسپم شدن سایت مشتری خواهد شد و کمپین های آنها بی استفاده خواهد ماند.

یک راه حل وجود دارد آن هم استفاده از منطق زیر:

برای اینکه خودت را بالا بکشی دیگران را پایین بکش!

اگر یک سایت به عنوان اسپم شناخته شود هر لینک خروجی از آن به معنای اسپم بودن سایت مقصد است. لذا می تواند از این کمپین ها برای اسپم کردن سایت های رقبا استفاده کرد.

این موضوع به نظر من می تواند بزرگترین ضعف الگوریتم گوگل پنگوئن باشد! درست است که این الگوریتم باعث می شود دیگر سئو کارها نتوانند سایت های دلخواه خود را ارتقا دهند اما به آنها این اجازه را می دهد تا خارج از محدوده خود عملکرده و بتوانند هر سایتی را که می خواهند پایین بکشند. و این موضوع خیلی خطرناک است! چون از این پس هر شخصی می تواند سایت های رقبای خود را تحت تاثیر قرارداده و به آن لطمه جبران ناپذیری بزند.

به نظر شما آیا گوگل راه حلی برای این موضوع دارد و آن را در دستور خود قرار داده است؟

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
امین
 ارسال شده در : یکشنبه 16 خرداد 1395

آقای شیرازی بهتره این مطلب رو پاک کنید. خیلی ساده لوحانه هست اگه فکر کنید گوگل همچین اشتباهی رو بکنه.

رضا شیرازی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 18 خرداد 1395

پاسخ به امین: سلام امین جان، نه تنها این مطلب ساده لوحانه نیست، بلکه کاملا درست بوده و جالب است که بدانید چند ماه بعد از نوشتن این مطلب بود که گوگل امکان جدیدی را به صورت پیشرفته فعال کرد به اسم disavow links که دقیقا برای پوشش دادن به ضعف این الگوریتم است و فقط برای وبمسترهای حرفه ای قابل استفاده است و لینک آن به طور مستقیم در کنسول وجود ندارد. بسیاری از مطالبی که من نوشته ام و پیش بینی کرده ام، مثل حذف نمایش پیج رنک و... تا کنون به حقیقت پیوسته است و این موضوع نیز یکی از آنهاست!

یک تایپیست
 ارسال شده در : دوشنبه 20 شهریور 1391

با سلام تا به حال به این بخش داستان فکر نکرده بودم و الگوریتم جدید گوگل را بسیار اثر بخش می دانستم.

رضا شیرازی
 ارسال شده در : دوشنبه 05 تیر 1391

نکته جالب: این سوال از مدیر تیم اسپم گوگل پرسیده شده و جواب ایشون این بوده : تمام سعي ما جلوگيري از تاثير منفي رقبا بر يكديگر است. اگر شما نگران لينك هاي خود در وبسايت ديگران هستيد ما به شما توصيه ميكنيم كه با مدير آن وبسايت تماس بگيريد و نگراني خود را با آنها در ميان بگذاريد. گوگل توانايي بيشتر از دسته بندي كردن مطالب ندارد، از گوگل انتظار معجزه را نداشته باشيم!