طراحی مجدد سایت سئو 24 پس از 11 سال

 چهارشنبه 20 دی 1396

سئو 24 یکی از قدیمیترین سایت های ایران در زمینه سئو است، این سایت را سال 85 راه اندازی کردم، در آن زمان وضوح تصویر مانیتورها 800 در 600 پیکسل بود و سایت ها هم باید محدودیت عرض صفحه کمتر از 800 پیکسل را رعایت می کردند!

در آن سال ها، کسی عبارت سئو را نشنیده بود و سئو عبارتی ناشناخته برای افراد مختلف بود، خوب یادم هست که وقتی برای توسعه تیمی که داشتیم تصمیم گرفتم سئوکار به تیم اضافه کنم و در گروه های یاهو و روزنامه همشهری و... در آن زمان آگهی استخدام دادیم، هیچ کسی یافت نشد! البته رزومه های عجیبی هم دریافت میکردیم، مثلا اینکه شخصی گفته بود 20 سال است کار سئو انجام می دهد! در حالیکه موتورهای جستجو قدمت کمی داشتند در آن زمان و آلتاویستا که قدیمی ترین آنها بود 10 سال سن داشت! یا شخصی که در ایمیل پرسیده بود SEO مخفف چیست و وقتی به او پاسخ دادم Search Engine Optimization به من ایمیل زد و گفت من Search engine را بلدم اما Optimization را نمی دانم یعنی چه؟!

به دلایل مختلفی که مهمترین آنها مشغله زیاد کاری بود، وب سایت سئو 24 از همان سالها تا کنون بدون تغییر باقی مانده بود، نه محتوای سایت تغییری داشت و نه طراحی آن! این اواخر احساس میکردم که عرض کوچک سایت برای موبایل ها مناسب شده است! نکته جالب اینجا بود که در تمام این سالها وب سایت سئو 24 در بسیاری از کلمات کلیدی مانند بهینه سازی سایت، سئو سایت، ارتقا سایت و... رتبه مناسبی در گوگل داشت و بعضا صفحه اول یا رتبه اول هم بود!

امسال تصمیم گرفتم که وب سایت های سئو 724 و سئو 24 را یکی کنم و مجددا با کمک تیم قدرتمندی که داریم محتوای آموزشی جدیدی را در زمینه سئو تولید کنیم. در تمام این سال ها وب سایت وب 24 فعال تر عمل می کرد، اما نیاز به آموزش تخصصی سئو و بهینه سازی سایت از یک طرف و رشد و گسترش فرهنگ سئو در ایران از سوی دیگر باعث شد که چنین تصمیمی را بگیرم.

در نهایت امیدوارم که بتوانیم محتوای آموزشی مفیدی را تولید کنیم و در اختیار علاقمندان به حوزه سئو قرار دهیم.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha