SMO چیست؟

 شنبه 03 تیر 1391

احتمالا شما با واژه های SEO (بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو) و SEM (بازاریابی موتورهای جستجو) آشنا هستید. واژه SMO مخفف عبارات Social Media Optimization است و شامل تکنیکهای انتشار مطالب در شبکه های اجتماعی می شود.

با توجه به گسترش زیاد شبکه های اجتماعی، نیاز به بازاریابی شبکه های اجتماعی هر روز بیشتر احساس می شود. شبکه های اجتماعی نیز می توانند مانند موتورهای جستجو برای شما بازدید کننده هدفمند را به ارمغان بیاورند. پس شما نیز می توانید از این ابزار برای افزایش بازدید و فروش سایت خود استفاده کنید.

در استراتژی تولید و انتشار رسانه اجتماعی شما باید به موارد زیر دقت کنید:

  • چه مواردی لازم است در تولید رسانه اجتماعی رعایت گردد تا انتشار آن توسط افراد افزایش پیدا کند؟
  • در چه زمانی باید آن را منتشر کرد؟
  • چه نکاتی در محتوای آن باید رعایت شود تا امکان تبدیل بیننده به بازدیدکننده سایت شما نرخ بیشتری داشته باشد؟
  • و ...

با توجه به عدم دسترسی افراد به شبکه های اجتماعی پربازدید در ایران، عملا بازدهی این روش در ایران بسیار کمتر از سایر کشورهاست اما با افزایش استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی در ایران روز به روز اهمیت این روش بازاریابی اینترنتی افزایش پیدا می کند.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
امید یاسینی
 ارسال شده در : شنبه 01 مهر 1396

smo رو بیشتر توضیح بدید! من از دوستانی شنیدم که پست هایی که در شبکه های اجتماعی می گذاریم باید متنش با پستی که در سایت گذاشتیم تفاوت داشته باشه. این درسته؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : یکشنبه 02 مهر 1396

پاسخ به امید یاسینی: خیر صحت نداره

ali
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 05 آذر 1392

با سلامچطور می تونم یاد بگیرم برای سایتم از این سرویس استفاده کنمچون بعضی از شرکت هارو میبینم که تازه ساخته شده و بالا اومده اما سریع در صفحه اول گوگل آمده و جایگاهشان در صفحه اول گوگل تثبیت شده

رضا شیرازی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 05 آذر 1392

پاسخ به ali: از نوع کانتی که گذاشتید حدس زدم که منظور شما سئو هست نه SMO به همین خاطر فکرمیکنم کامنت شما به خود مطلب ارتباطی ندارد. در مورد سوالی که پرسیدید دو راه وجود دارد: یا خودتان سعی کنید با اصول سئو آشنا بشید که در این صورت پیشنهاد میکنم مقالات سایت را دنبال کنید یا اینکه در دوره های آموزش سئو شرکت کنید و یا اینکه میخواهید کار را به کاردان بسپارید که در این حالت پیشنهاد میکنم با شرکت تندیس تماس بگیرید. سایت : webdesign24.ir