ناکارآمدی کلمات کلیدی (Keyword Cannibalization) چیست؟

 چهارشنبه 17 خرداد 1396

ناکارآمدی کلمات کلیدی (Keyword Cannibalization) چیست؟

شاید تا به حال این عبارت را نشنیده اید، سئو کارهای حرفه ای ممکن است بارها تجربه تلخی با این موضوع داشته اند اما تکنیکها و روش های مقابله با آن را نمی شناسند. یکی از مهمترین کارهایی که یک سئو کار باید انجام دهد این است که بتواند برای سایت خود هدف گذاری انجام دهد. ساختار آن به طور مناسب تحلیل و طراحی کند، صفحات را بخوبی بهم مرتبط سازد و نهایتا برای کلمات کلیدی خود صفحه هدف تعیین کند.

اگر این کار بخوبی انجام نشود، پروژه سئو شکست می خورد. حتی اگر همه کارهای دیگر را بخوبی انجام دهید. به عبارت ساده تر زمانی که روباتهای موتورهای جستجو به سایت شما مراجعه می کنند تا صفحات را ایندکس کنند، برای هر صفحه کلمات کلیدی مورد نظر را استخراج می کنند و چگالی عبارات را در نظر میگیرند، اگر شما چندین صفحه مختلف در مورد یک موضوع داشته باشید، این موضوع برای سایت شما خوب نیست! بلکه باعث می شود که روباتها گیج شوند و متوجه نشوند که بهتر است کدام صفحه را به عنوان صفحه هدف شما در نظر بگیرند، همین موضوع باعث می شود که صفحه مورد نظر در نتایج جابجا شود و یا افت رتبه داشته باشد.

در سایت وب24 ، مقاله ای در این مورد منتشر شده است که پیشنهاد میکنم حتما آن را مطالعه نمایید:

ناکارآمدی کلمات کلیدی (Keyword Cannibalization) و سئو: آنچه که لازم است در مورد آن بدانید

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
محمد نوری
 ارسال شده در : یکشنبه 25 تیر 1396

پنالتی شدن سایت به همین راحتی نیست ( چی کار کردید

سعید
 ارسال شده در : شنبه 10 تیر 1396

سلام آقای شیرازیممنون از مقاله خوبتوندر مورد این قسمت از صحبت هاتون یه سوال داشتم:" اگر شما چندین صفحه مختلف در مورد یک موضوع داشته باشید، این موضوع برای سایت شما خوب نیست! "سوال بنده: در مورد سایت های فروشگاهی چطور؟ چون تو سایت های فروشگاهی طبیعیه که مثلا از یک دسته بندی 100 تا محصول و در واقع 100 تا page داشته باشیم که طبیعتا چون تو یک دسته بندی هستن، ممکنه مشابه باشن

رضا شیرازی
 ارسال شده در : دوشنبه 12 تیر 1396

پاسخ به سعید: من فکرمیکنم شما دقیقا متوجه منظور اصلی مقاله نشده اید، پیشنهاد میکنم یکبار دیگه مقاله را به صورت کامل مطالعه بفرمایید. منظور این است که اگر شما برای یک کلمه کلیدی چندین صفحه مختلف داشته باشید، روباتهای گوگل سایت شما را بخوبی ایندکس نمی کنند و این موضوع باعث میشود از نتایج گوگل حذف شوید و یا افت رتبه قابل توجه داشته باشید.

موفقیت
 ارسال شده در : چهارشنبه 07 تیر 1396

مقاله خوبی بود . با تشکر از شما

محمدحسین
 ارسال شده در : پنجشنبه 25 خرداد 1396

سلام. سایت بنده رتبه ی خوبی در گوگل داشت و ورودی خوبی داشتم اما به یکباره صفر شد.من https رو فعال کردم روی سایت و از اون به بعد این مشکل ایجاد شد ک ممکنه به خاطر اون باشه.همه ی صفحاتم ایندکس شده ولی در گوگل نمایش نمیده ...آیا پنالتی شده ؟!