الگوریتم جدید گوگل - موبایل گدون - mobilegeddon

 چهارشنبه 26 فروردین 1394

الگوریتم جدید گوگل - mobilegeddon را بهتر بشناسید و با ویژگیها و رفتارهای آن آشنا شوید. در این مقاله به ویژگیهای موبایل گدون خواهم پرداخت.

گوگل در تاریخ 28 اسفند 1393 اعلام کرد که به زودی الگوریتم جدیدی در جهت حذف وب سایتهایی که با سیستم های موبایل و تبلت سازگار نیستند در نتایج سرچ منتشر خواهد کرد و اسم این الگوریتم Mobilegeddon است. با توجه به رشد روز افزون کاربرانی که از طریق موبایل و تبلت خود به اینترنت متصل هستند و لزوم سازگاری وب سایت ها با موبایل و بهبود تجربه کاربری این الگوریتم ارائه خواهد شد.

طبق اعلام قبلی قرار هست که الگوریتم موبایل گدون در تاریخ 21 آپریل 2015 یا اول اردیبهشت 1394 منتشر شود.

مواردی که در سایت شما باید لحاظ شود از نظر الگوریتم موبایل گدون عبارتند از:

  • طراحی سایت به صورت ریسپانسیو یا واکنشگرا باشد
  • روبات گوگل دسترسی کامل به فایلهای css و جاوا اسکریپت سایت شما را جهت تست وب سایت داشته باشد
  • این الگوریتم در سطح صفحات کار می کند و تمام صفحات سایت شما را در نظر میگیرد
  • در نسخه اولین این الگوریتم سازگاری با تبلت مد نظر نیست
  • گوگل در حال حاضر بر روی الگوریتم کار میکند که ایندکس کردن صفحات را در نسخه موبایل به صورت اختصاصی و با پارامترهای جداگانه انجام دهد و طبق این روش وب سایتهایی که با موبایل سازگار نباشند از نتایج جستجو و ایندکس حذف خواهند شد (برای کاربران موبایل)

وب سایتهایی که از نسخه موبایل به جای قالب واکنشگرا استفاده می کنند و کاربران را به زیردامنه منتقل میکنند، در درجه اول باید دقت کنند که این روش مشکلات خاص خود را دارد و بهتر است از چنین روشی استفاده نشود. اولین مشکل، duplicate content است که از نظر گوگل اهمیت زیادی دارد و مشکلات زیادی را برای سایت شما بوجود خواهد آورد و از طرف دیگر تجربه مناسبی نیز در اختیار کاربر با سایز تصویر متفاوت نخواهد داد. در حالت کلی طراحی سایت به صورت ریسپانسیو مزیت های بیشتری نسبت به نسخه موبایل دارد اما اگر از نسخه موبایل استفاده میکنید حتما مشکلات احتمالی آن را برطرف کنید.

برای تست وضعیت سایت خود در موبایل می توانید از ابزار آزمایش وضعیت سایت در موبایل که در گوگل وبمستر تولز اضافه شده است استفاده کنید.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha