مشخص کردن منطقه و زبان سایت برای بینگ

 ﺳﻪشنبه 07 شهریور 1391

مشخص کردن منطقه و زبان سایت برای موتورهای جستجو از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا بر اساس آن رتبه بندی خود در کشورهای مختلف را متفاوت میکنند. این کار را می توان در ابزار مدیران گوگل برای گوگل انجام داد، اما روش معرفی زبان و منطقه سایت به بینگ کمی متفاوت است.

شما از چهار طریق میتوانید این کار را انجام دهید:

اضافه کردن کد meta به صفحات سایت: برای این کار باید کد متا تگ که در ادامه خواهد آمد را به صفحات سایت خود اضافه کنید:

< meta content="fa-ir" http-equiv="content-language">

 برای بدست آوردن کد زبانهای مختلف طبق استاندارد ایزو، اینجا کلیک کنید.

معرفی از طریق HTTP headers : شما از طریق اطلاعات ارسالی توسط شی response میتوانید اطلاعات زبان صفحات خود را ارسال کنید. تنظیمات مربوط به این کار باید در سرویس دهنده وب انجام شود و بر اساس اینکه از کدام سرویس دهنده استفاده میکنید متفاوت است.

شناسایی از طریق Top-level domain : بر اساس اینکه پسوند دامنه شما چیست، کشور سایت شما قابل تشخیص است. به عنوان مثال اگر پسوند دامنه .ir باشد مشخص است که سایت شما مربوط به ایران است.

شناسایی از طریق IP : اگر محل هاست سایت شما در ایران است، این موضوع برای بینگ بیانگر این است که سایت شما مربوط به کشور ایران است.

اولویت تشخیص بر اساس ترتیب چهار مرحله ای است که ذکر شد. یعنی اگر سایت شما دارای دامنه IR باشد و در کشور آمریکا هست شود، بینگ زبان سایت شما را فارسی در نظر میگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید به توضیحات بینگ در این مورد مراجعه نمایید:

توضیحات بینگ در مورد معرفی زبان و محل سایت به بینگ

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha