لایه های جستجوگر گوگل و تنظیم نتایج شخصی

 دوشنبه 13 آذر 1391

گوگل لایه های مختلفی در موتور جستجوی خود دارد. نتایج بدست آمده از جستجو بر اساس ترکیب تمام این لایه ها در گوگل نمایش داده می شود. برخی از این لایه ها عبارتند از :

  • لایه وب
  • لایه تصاویر
  • لایه فیلم
  • لایه تنظیمات شخصی
  • لایه شبکه های اجتماعی
  • و...

زمانی که شما با اکانت گوگل خود لاگین کرده باشید، نتایجی که در گوگل مشاهده می کنید با نتایج دیگر کاربران متفاوت است. دلیل این موضوع این است که گوگل بر اساس تنظیمات و علائق شخصی شما لایه تنظیمات شخصی را در نتایج خود دخیل کرده و نتایج حاصل را تغییر می دهد. به عنوان مثال اگر یکی از دوستان شما یک صفحه در اینترنت را در شبکه اجتماعی گوگل پلاس لایک کرده باشه این صفحه برای شما در نتایج رتبه بالاتری کسب خواهد کرد.

در بسیاری از مواقع ممکن است شما بخواهید که این تنظیمات را غیر فعال کنید تا از نتایجی که سایر کاربران مشاهده می کنند آگاه شوید. برای این کار کافیست در بخش بالای نوار کاربری کلید شخصی سازی یا Personal Results را غیر فعال کنید.

شخصی سازی نتایج گوگل

همچنین گوگل در سمت چپ تعداد نتایج شخصی را نمایش می دهد و شما می توانید با کلیک بر روی آنها تنظیمات خاص خودتان را اعمال کنید تا نتایج آنگونه که دوست دارید نشان داده شود.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
حمید
 ارسال شده در : دوشنبه 19 خرداد 1393

ممنون از پاسختون آقای شیرازی فقط اگر امکان داره منبع خوبی برای نحوه پیاده سازی نقشه سایت به این شکلی که میفرمایید به من معرفی کنید که مطالعه کنم البته اگر فارسی باشه خیلی بهتر اگرم خودتون فرصت کنید توضیح بدید که من رو شرمنده کردید.یا علی و از خدا می خوام همیشه موفق باشید ...

رضا شیرازی
 ارسال شده در : چهارشنبه 21 خرداد 1393

پاسخ به حمید: حمید جان منبع خاصی لازم نیست شما فقط باید یک خروجی با فرمت استاندارد تولید کنید که میتونه به صورت داینامیک باشه.

حمید
 ارسال شده در : جمعه 16 خرداد 1393

سلام آقای شیرازی و ممنون از مطالب خوبتون.یک سوال چرا در بعضی از نتایج گوگل ویدئو داخل صفحه در نتایج گوگل دیده میشه ولی در بعضی دیده نمیشه آیا راهکار خاصی داره؟مثال:در این جستجو کنار لینک آپارات ویدئو نمایش داده میشه.yon.ir/4FGnولی در این لینک جستجو همون ویدئو در صفحه ای دیگه در نتایج جستجو ویدئو نیست و نمایش داده نمیشه.yon.ir/0Mc5لینک صفحه ویدئو در کوئیک لرنhttp://quicklearn.ir/node/41لینک صفحه ویدئو در آپاراتhttp://www.aparat.com/v/LzsPZ

رضا شیرازی
 ارسال شده در : دوشنبه 19 خرداد 1393

پاسخ به حمید: نمایش ویدئو در لایه مجزا در گوگل به ازا اطلاعاتی است که در نقشه سایت مخصوص ویدئو قرار میگیرد و در صورتی که این بخش در سایت به خوبی پیاده سازی نشود ویدئو در نتایج نشان داده نمیشود.