سئو: تاثیر سرعت سایت بر روی سئو

 دوشنبه 02 اردیبهشت 1392

سئو: سرعت سایت برای سئو اهمیتی دارد؟ پاسخی که گوگل به این سوال می دهد روشن است: بله، قطعا همینطور است. گوگل از سال 2010 به طور مستقیم پارامتر سرعت لود شدن سایت را در الگوریتم رتبه صفحه خود دخیل کرده است و برای سایت هائی که سرعت کمی دارند نمره منفی قائل می شود.

از نظر منطقی نیز سایت هائی که سرعت کمی دارند نباید رتبه خوبی را در نتایج جستجو داشته باشند به این دلیل که اگر نتیجه خوبی داشته باشند باعث میشود که بازدید سایت بالا تر رود و از وضعیت فعلی نیز کندتر شود، از طرف دیگر فردی که عبارتی را جستجو کرده به دنبال یافتن جواب است و اگر به اینگونه سایت ها هدایت شود قطعا قبل از اینکه نتیجه را ببیند سایت را ترک می کند و این موضوع به مقبولیت موتور جستجو لطمه خواهد زد.

روش های افزایش سرعت سایت

در صورتی که مدیر سایت هستید حتما سایت خود را از نظر سرعت چک کنید تا مشکلی از این بابت نداشته باشد. ابزارهای زیر برای این کار مناسب هستند:

در نظر داشته باشید که کم بودن سرعت سایت یک نشانه است و برای برطرف کردن این موضوع باید به دنبال دلیل آن بگردید. ابزارهای فوق کمک مناسبی در جهت بهبود وضعیت سایت به شما خواهند کرد. درنظر داشته باشید که مهمترین عواملی که بر روی سرعت سایت تاثیر منفی می گذارند به صورت زیر هستند:

  • سرعت سرور هاست کننده سایت
  • داشتن اتصال های متعدد به بانک اطلاعاتی در صفحات مختلف
  • نحوه استفاده از تصاویر در سایت
  • نحوه استفاده از تکنیکهائی مانند jquery و...
  • عدم استفاده صحیح از css و نحوه کد نویسی سایت

امیدوارم که با خواندن این مطلب به فکر افزایش سرعت سایت خودتان افتاده باشید.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha