هاست ایران یا خارج از ایران، کدام مناسب است؟

 یکشنبه 19 بهمن 1393

هاست ایران یا خارج از ایران، کدام مناسب است؟ این سوالی که چند نفر از کاربران سایت از من پرسیده اند و در این مقاله در مورد آن صحبت خواهم کرد.یکی از کاربران سایت پرسیده است:

جابجایی هاست روی رنک سایت تاثیر می گذارد واگر جواب بله هست زیاد هست یاکم ؟ شما هاست داخل ایران پیشنهاد می دهید یا خارج از ایران ودلیل آن

طبق مطلبی که گوگل حدود دو سال پیش منتشر کرد، یکی از پارامترهایی که در سئو لوکال (یا نتایج محلی گوگل) موثر است مکان قرار گرفتن هاست و سرویس میزبانی وب سایت است. این موضوع به این معناست که اگر بازدیدکنندگان سایت شما در داخل کشور خاصی هستند و سایت شما در کشور دیگری هاست می شود، نهایتا این موضوع به ضرر شما خواهد بود.

البته وزن این پارامتر آنقدر بالا نیست و اگر سایت شما در خارج از ایران هاست میشود لازم نیست خیلی نگران باشید و سریعا اقدام به جابجایی سایت خود بکنید، چند نکته در مورد انتخاب هاست اهمیت دارد:

  • سرویس هاست شما قطعی نداشته باشد
  • از امنیت بالایی برخوردار باشد
  • سرعت مناسبی داشته باشد
  • و پشتیبانی خوبی داشته باشد (این مورد آخر به سئو ارتباطی ندارد اما خیلی مهم است!)

در مطالب قبلی سایت گفته بودم که "هرگز هاست ارزان و بی کیفیت نخرید، زیرا این موضوع لطمه شدیدی به رشد و توسعه کسب و کار اینترنتی شما خواهد زد" و فکرمیکنم تمام مدیران سایتها باید این نکته را مد نظر قرار بدن. یک هاست ضعیف میتونه نتیجه تمام کارهای دیگه شما را بی ارزش بکنه.

در مورد سوال دوم: آیا جابجایی سایت در هاست روی سئو تاثیر داره؟

خب، طبق توضیحات قبل، اگر هاست جدید سرعت بهتری داشته باشه، در کشور دیگری واقع شده باشه یا مشکلات امنیتی نداشته باشه قطعا جابجایی میتونه روی رنکینگ شما تاثیر مثبت یا منفی بگذاره. نکته مهم اینجاست که باید در انتخاب هاست نهایت دقت را مبذول کنید.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha