هاست ایران یا خارج از ایران، کدام مناسب است؟

 یکشنبه 19 بهمن 1393

هاست ایران یا خارج از ایران، کدام مناسب است؟ این سوالی که چند نفر از کاربران سایت از من پرسیده اند و در این مقاله در مورد آن صحبت خواهم کرد.یکی از کاربران سایت پرسیده است:

جابجایی هاست روی رنک سایت تاثیر می گذارد واگر جواب بله هست زیاد هست یاکم ؟ شما هاست داخل ایران پیشنهاد می دهید یا خارج از ایران ودلیل آن

طبق مطلبی که گوگل حدود دو سال پیش منتشر کرد، یکی از پارامترهایی که در سئو لوکال (یا نتایج محلی گوگل) موثر است مکان قرار گرفتن هاست و سرویس میزبانی وب سایت است. این موضوع به این معناست که اگر بازدیدکنندگان سایت شما در داخل کشور خاصی هستند و سایت شما در کشور دیگری هاست می شود، نهایتا این موضوع به ضرر شما خواهد بود.

البته وزن این پارامتر آنقدر بالا نیست و اگر سایت شما در خارج از ایران هاست میشود لازم نیست خیلی نگران باشید و سریعا اقدام به جابجایی سایت خود بکنید، چند نکته در مورد انتخاب هاست اهمیت دارد:

  • سرویس هاست شما قطعی نداشته باشد
  • از امنیت بالایی برخوردار باشد
  • سرعت مناسبی داشته باشد
  • و پشتیبانی خوبی داشته باشد (این مورد آخر به سئو ارتباطی ندارد اما خیلی مهم است!)

در مطالب قبلی سایت گفته بودم که "هرگز هاست ارزان و بی کیفیت نخرید، زیرا این موضوع لطمه شدیدی به رشد و توسعه کسب و کار اینترنتی شما خواهد زد" و فکرمیکنم تمام مدیران سایتها باید این نکته را مد نظر قرار بدن. یک هاست ضعیف میتونه نتیجه تمام کارهای دیگه شما را بی ارزش بکنه.

در مورد سوال دوم: آیا جابجایی سایت در هاست روی سئو تاثیر داره؟

خب، طبق توضیحات قبل، اگر هاست جدید سرعت بهتری داشته باشه، در کشور دیگری واقع شده باشه یا مشکلات امنیتی نداشته باشه قطعا جابجایی میتونه روی رنکینگ شما تاثیر مثبت یا منفی بگذاره. نکته مهم اینجاست که باید در انتخاب هاست نهایت دقت را مبذول کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
مهران رضایی
 ارسال شده در : یکشنبه 17 اسفند 1393

پیشنهاد می شود حتما منابع هر مطلب را ذکر بفرمایید. به طور مثال وقتی می فرمایید «طبق مطلبی که گوگل حدود دو سال پیش منتشر کرد» بهتر است پیوندی به مطلب منتشر شده توسط خود گوگل بدهید.

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 25 بهمن 1393

پاسخ به بازار upvc ایران: پیشنهاد من web24.ir هست، البته سال جدید برند جدید هاست ما شروع به کار خواهد کرد. فکرمیکنم چنین ابزارهایی باشند اما در حال حاضر حضور ذهن ندارم که ابزار مشخصی را معرفی کنم.

بازار upvc ایران
 ارسال شده در : چهارشنبه 22 بهمن 1393

با سلام و تشکر از مطلب خوبتونشما خودتون چه شرکتی رو پیشنهاد میکنید؟چه هاست داخل چه خارج.آیا میشه قبل از خرید هاست با ابزاری انلاین آپتایم اون هاست رو مشاهده کرد؟با تشکر از جناب شیرازی