تغییر رتبه گوگل با جستجو در ایران یا آی پی خارج از ایران

 ﺳﻪشنبه 27 مهر 1395

تغییر رتبه گوگل با جستجو در ایران یا آی پی خارج از ایران یکی از سوالاتی است که کاربران سایت پرسیده اند و در این مقاله به آن پاسخ می دهم.

متن سوال:

با سلام و احترام. آقای شیرازی یه سوالی دارم از خدمتتون. ممنون میشم راهنماییم بفرمایید. چرا نتایج گوگل در حالتی که از وی پی ان یا پروکسی استفاده میکنم با زمانی که استفاده نمیکنم متفاوت هست؟ البته در مورد سایت خودم دقت کردم و اینطور بوده. مثلا کلمه کارشناسی ارشد رو در حالتی که بدون وی پی ان در گوگل جستجو میکنم یه رتبه‌ای داره و وقتی با وی پی ان جستجو میکنم رتبه به مراتب بهتری داره.

 

پاسخ:

گوگل همواره به دنبال این است که بهترین نتیجه را به کاربر نمایش دهد. برای اینکه چنین اتفاقی بیفتد، نتایج گوگل بر اساس نیازها و ویژگی های کاربران باید متفاوت باشد، زیرا بهترین نتیجه از نظر من با بهترین نتیجه از نظر شما متفاوت است و هر کدام از ما خواسته ها، علایق و نیازهای خودمان را داریم.

یکی از پارامترهایی که گوگل برای این موضوع در نظر می گیرد، موقعیت مکانی است. سایت هایی که دارای دامنه IR هستند، یا از طریق وبمسترتولز مکان خود را در درون ایران مشخص کرده اند، در داخل ایران در نتایج گوگل رتبه بهتری کسب می کنند و اگر شخصی با IP غیر ایرانی در گوگل جستجو کند، اینگونه سایت ها رتبه بدتری خواهند داشت.

همچنین گوگل ابزارهای دیگری برای شخصی سازی نتایج دارد که از جمله آنها می تواند به web search history ، تنظیمات اکانت، فعالیت در گوگل+ و... اشاره کرد. بنابراین این موضوع طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha