قرارگرفتن در صفحه اول گوگل هیچگاه اینقدر سخت نبوده است!

 چهارشنبه 08 شهریور 1391

قرارگرفتن در صفحه اول گوگل هیچگاه اینقدر سخت نبوده است، الگوریتم های جدید گوگل تغییرات زیادی در نتایج دارند. این موضوع باعث میشود که نتایج گوگل به سرعت جابجا شوند. هیچگاه قرارگرفتن در صدر نتایج گوگل به اندازه الان سخت نبوده و تغییرات نتایج گوگل بسیار زیاد است. مهمترین دلیل این موضوع کاهش وزن پارامترهایی مثل قدمت صفحات و لینکها است. این موضوع باعث شده برخی از تولید کنندگان محتوا مکان خود در نتایج گوگل را از دست بدهند و سایت های نوظهور با صفحات کم جای آنها را بگیرند.

 نتایج جدید گوگل بهتر شده است یا بدتر؟

الگوریتم های جدید گوگل باعث شده اند که مدیران سایت ها و افرادی که در زمینه سئو کار میکنند احساس خطر کنند و به دنبال تغییرات سریع در منابع وب سایت های خود باشند. هدف گوگل نمایش نتایج بهتر برای کاربران است، برای رسیدن به این هدف سعی میکند از تجربه کاربران استفاده کند و آن را به هدفی که میخواهند از طریق جستجو برساند. شاید گوگل بتواند سوال فوق را پاسخ دهد، اتفاقی که با الگوریتم های جدید رخ داده ترافیک کمتر برای مدیران سایت های اینترنتی که تولید محتوا میکنند و ترافیک بیشتر برای سایتهای نوظهور است.

آیا استفاده دیگری از نتایجی که گوگل به کاربران نمایش می دهد وجود ندارد؟!

اتفاق بسیار عجیبی که رخ داده است این است که گوگل نتایج کمتری از سایتهایی که سایت لینک دارند را در نتایج خود نشان می دهد. (سایت لینک لینکهایی هستند که در پایین عبارت جستجو شده نمایش داده میشوند و به صورت دسته بندی شده نمایش داده میشود. به عنوان مثال عبارت "طراحی سایت در 24 ساعت" را در گوگل سرچ کنید و لینک های پایین سایت webdesign24.ir را مشاهده نمایید) . گوگل محدودیت 7 لینک برای سایت لینک ها را به تازگی اعمال کرده است.

طبق تحقیقی که دکتر پیتر مایر مدیر شرکت تاثیرکاربران انجام داده و آن را در SEOMOZ منتشر کرده است، مشخص شده که گوگل بیش از هر دوران دیگری اطلاعات سایت هایی که کمتر از 10 صفحه دارند را در نتایج خود نشان می دهد.

سئو

نتایج گوگل برای عباراتی که کمتر از 7 نتیجه داشتند رشد بسیار قابل توجهی داشته است. برای اطلاعات بیشتر در مورد آزمایش فوق و مطالب منتشر شده به مقاله منتشر شده در سایت سئو موز مراجعه نمایید.

به نظر میرسد گوگل با تغییرات جدید در نتایج خود به دنبال یافتن پاسخ مناسب برای کاربران در کمترین زمان ممکن است و به همین جهت سعی میکند اطلاعاتی از قبیل تصاویر، ویدئو، اخبار، نقشه و... را در نتایج کاربر دخیل کند تا با سریعترین روش کاربران به پاسخ سوالات خود برسند. اما این کار باعث خواهد شد که در صفحه نتایج فضای کمتری برای لینکهای قبلی ایجاد شود و اگر نتایج فوق برای کاربر مناسب نباشد به هدف خود نخواهد رسید.

یکی از تغییرات جدید گوگل نیز اختصاص دادن فضای کمتر برای تبلیغات در برخی از عبارات است.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha