سئو: فروشنده بدی هستید؟ گوگل رنک شما را کاهش می دهد!

 دوشنبه 21 اسفند 1391

آیا تجربه بدی از خرید اینترنتی دارید؟ گوگل در حال افزودن امکان جدیدی در موتور جستجوی خود برا ی کاهش رتبه فروشندگانی است که خریداران محصولات آنها از خرید محصولات از فروشگاه مورد نظر راضی نیستند. مت کاتز در سخنرانی "چگونه نتایج بهتری در رتبه بندی گوگل و بینگ داشته باشیم" در حاشیه کنفرانس SXSW به این مطلب اشاره کرد که در سال جدید شاهد تغییرات جالبی در الگوریتم گوگل در این زمینه خواهیم بود.

مت کاتز گفت: "ما امسال یک نسخه جدید خواهیم داشت که به کیفیت فروشندگان اینترنت دقت می کند و ما دیگر تجربه ای در زمینه رتبه بندی فروشندگان بی کیفیت در نتایج گوگل نخواهیم داشت"

این اولین باری نیست که گوگل چنین ایده ای را مطرح می کند، در سال 2010 گوگل در کنفرانس نیویورک ایده ای را برای نمایش عینک آفتابی مطرح کرد که عینک های مختلف را بر اساس قیمت آنها مرتب سازی کند و افرادی که به دنبال خرید کالائی هستند بتوانند کالاهائی با کمترین قیمت را پیدا کنند. گوگل در الگوریتم های جدید خود نشان داده است که بیشتر به دنبال گرفتن سیگنال های موثر از طرف کاربران است و بر اساس رفتار کاربران می خواهد رتبه بندی های خود را بهبود بدهد.

رتبه بندی گوگل برای محصولات اینترنتی بر اساس قیمت

عملا با این روندی که گوگل در پیش گرفته است فکرنمیکنم هیچ موتورجستجوی فارسی دیگری بتواند با گوگل رقابت کند و حتی درصد کوچکی از امکانات گوگل را در خود جای بدهد. نکته بسیار جالب از نظر من حجم بسیار زیاد پایگاه داده سرورهای گوگل و سرعت سریع پاسخگوئی آنهاست که در نوع خودش بسیار قابل توجه و تامل است.

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha