کاربردپذیری موبایل mobile usability به پارامترهای گوگل اضافه شد

 شنبه 10 آبان 1393

کاربردپذیری موبایل از تاریخ 8 آبان به پارامترهای گوگل اضافه شد و گزارش خطای گوگل از وب سایت خود را می توانید در بخش جدید با نام mobile usability مربوطه ببینید. امکان mobile usability جز امکانات سرچ ترافیک است و در حال حاضر چهار خطای کلی را شامل می شود:

  • عدم استفاده از viewport
  • کوتاه بودن بخشی که کاربر باید کلیک کند (کوتاه بودن لینک)
  • فونت سایز کوچک
  • محتوا به اندازه view port ریسایز نشده است 

کاربرد پذیری موبایل سومین تغییر بزرگ گوگل در چند روز اخیر می باشد. پیش از این گوگل اعلام کرد که مرورگر خزنده خود را تغییر داده است و به این موضوع در مقاله تغییر بزرگ در الگوریتم گوگل پرداختم. همچنین گوگل با ارائه نسخه 3.0 الگوریتم پنگوئن تعداد بیشتری از وب سایتهایی که اقدام به خریداری لینک می کنند را مورد هدف قرار داد.

به نظر می رسد که این ابزار جدید گوگل در راستای ارتقا مرورگر خزنده باشد و تغییرات نتایج گوگل در روزهای اخیر قابل توجه بوده است. بنابراین به تمام دوستانی که به تجربه کاربری اهمیت نمی دهند پیشنهاد میکنم که به طور جدی به این موضوع بپردازند و از طرف دیگر به لود مناسب سایت بر روی موبایل و ایجاد نسخه ریسپانسیو سایت به صورت جدی فکرکنید.

با توجه به رشد قابل توجه استفاده کنندگان موبایل عملا باید به این سمت حرکت کرد و چاره دیگری نیست. وب سایتهایی که در نسخه موبایل مشکل دارند با بروزرسانی جدید دچار افت خواهند شد.

mobile usability از طریق ابزار گوگل وبمستر تولز در اختیار شما قرار دارد و وضعیت سایت خود را در موبایل می توانید از این طریق چک کنید.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha