سئو سایت - سئو و مشکل محتوای تکراری

 شنبه 23 شهریور 1392

سئو سایت - ذر این مقاله به موضوع سئو و مشکل محتوای تکراری که اکثر مدیران سایت ها با آن درگیر هستند پرداخته می شود. کپی کردن اطلاعات راحت ترین کاری است که یک مدیر سایت برای افزودن مطلب به سایت خود می تواند انجام دهد. این موضوع باعث شده که بسیاری از مطالب موجود در اینترنت کپی باشند، در بسیاری از مواقع نمی توان تشخیص داد که اولین نویسنده چه کسی بوده است.

حدود دو هفته پیش بود که مقاله بسیار جالبی در مورد سئو پیدا کردم و وقتی که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن در اینترنت جستجو کردم متوجه شدم که 4 سایت مختلف عینا یک مقاله را در سایت خود قرار داده اند و تشخیص دادن اینکه کدامیک برای اولین بار این مقاله را نوشته است کار بسیار سختی است.

مشکل حجم اطلاعات در گوگل و سایر موتورهای جستجو

حجم اطلاعات موجود در اینترنت بسیار بالاست و هزینه بسیار هنگفتی برای نگهداری و ایندکس کردن اطلاعات موجود در وب توسط گوگل، یاهو، بینگ و ... پرداخت می شود. یکی از دلایل پیشرو بودن گوگل در بازار موتورهای جستجو بانک اطلاعات بسیار غنی است که دارد، داشتن چنین بانک اطلاعاتی از محتوای سایت های اینترنتی به هیچ عنوان کار ساده ای نیست و بیش از اینکه امکانات نرم افزاری خاصی را طلب کند به امکانات سخت افزاری نیاز دارد.

راهکار مناسب برای کاهش حجم اطلاعات ایندکس شده در موتورهای جستجو ایندکس نکردن محتوای تکراری، بی ارزش و کم اهمیت است. همین موضوع باعث شد که موتور جستجوی یاهو در سال 2011 مقدار بسیار زیادی از محتوای ایندکس شده در دیتابیس خود را حذف کند. گوگل نیز از همین سیاست پیروی می کند و نه تنها محتوای کپی شده را ایندکس نمی کند بلکه این موضوع برای سئو سایت مورد نظر بسیار بد خواهد بود و نمره منفی خواهد گرفت.

آیا می توان جلوی کپی شدن محتوا را گرفت؟

واقعیت این است که راه حلی برای این موضوع وجود ندارد. البته می توان به گوگل اعلام کرد که محتوا توسط ما منتشر شده و اگر محتوای فوق اول در سایت ما ایندکس شود دیگران هستند که نمره منفی میگیرند. ابزاری هم برای معرفی سایت های خلافکار در این زمینه وجود دارد که از طریق آن می توانید به گوگل اعلام کنید که محتوای شما کپی شده است.

یک ابزار مفید برای جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری در سایت شما

بسیاری از مواقع مشکلات داخلی سایت باعث افت سئو سایت خواهد شد. مثلا وجود لینکهای خراب، محتوای یکسان با آدرس های متفاوت و... که در سایت ما وجود دارند. برای بدست آوردن چنین مشکلاتی می توانید از ابزار گوگل وبمستر تولز استفاده کنید. یک سایت بسیار مفید نیز در این زمینه وجود دارد که محتوای تکراری، نامناسب، لینک های خراب و پیج رنک صفحات داخلی شما را نمایش می دهد و از طریق آن می توانید مشکلات سایت خود را حل کنید.

آدرس سایت : www.siteliner.com

سئو سایت و مشکل پیدا کردن لینکهای خراب و محتوای تکراری

استفاده از این سایت می تواند کمک بسیار زیادی به بهبود وضعیت سئو سایت شما بکند.

ابزاری برای بدست آوردن محتوای تکراری

بسیاری از مواقع ممکن است محتوای سایت شما از سایت دیگری کپی شده باشد (یا برعکس) و شما از این موضوع بی اطلاع باشید و همین موضوع نمره منفی برای سئو سایت شما باشد. وب سایت copyscape.com به شما کمک می کند تا این محتوای تکراری را تشخیص بدهید. دقت وب سایت فوق مناسب است اما ممکن است نتواند همه محتوای کپی شده را تشخیص دهد.

محتوای تکراری و نمره منفی برای سئو سایت

با بررسی اطلاعات این سایت می توانید محتوای نامناسب سایت خود را تشخیص داده  وآنها را بهبود بدهید. این سایت بخشی هم برای حفاظت از سایت شما را دارد که من فکرمیکنم صرفا جنبه اطلاع رسانی دارد و استفاده از آن مزیت بیشتری به سایت شما نمی دهد.

جمع بندی

اگر میخواهید سئو سایت شما مناسب باشد، هرگز از اطلاعات کپی استفاده نکنید، سعی کنید مطالب با کیفیت تولید کنید و خودتان مطالب را بنویسید و یا از سایر زبانها ترجمه کنید. هرگز این جمله سئو کارها را فراموش نکنید که می گویند: "محتوا پادشاه است"

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha