الگوریتم جدید گوگل: گوگل پنگوئن

 چهارشنبه 03 خرداد 1391 - 00:02
 16
 1229
بدون امتیاز
الگوریتم جدید گوگل: گوگل پنگوئن

گوگل پنگوئن الگوریتم جدید گوگل است که از تاریخ 24 آپریل 2012 (5 اردیبهشت 1391) منتشر شده است. هدف از این الگوریتم جدید حذف سایت هایی که از روش های ایجاد لینک استفاده می کنند از نتایج گوگل است.

بر اساس تخمینی که گوگل ارائه داده است این نسخه جدید بر روی 3.1 درصد سایت های انگلیسی و 3 درصد سایت ها به زبان های دیگر تاثیر گذاشته است.

سایت هایی که بر اثر این نسخه جدید از نتایج جستجو حذف میشوند می توانند از طریق ابزار مدیر سایت گوگل درخواست بازبینی بدهند.

مواردی که باعث میشود سایت ها در الگوریتم گوگل پنگوئن نمره منفی بگیرند عبارتند از:

  • تبادل لینک با سایت های مختلف که دارای لینک خروجی زیاد هستند
  • لینک های خروجی زیاد به سایت های دیگر و ارائه بک لینک به سایت های مختلف
  • ایجاد هر گونه کمپین لینک خلاف و غیر معمول برای افزایش رنک سایت

 

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
امیر
 ارسال شده در : چهارشنبه 15 خرداد 1392

سلام 2 سوال 1-ین مطالب در مورد وبلاگ ها هم صدق میکنه؟اگه صدق میکنه از کجا میشه فهمید وبلاگ اسپم شده یا نه. 2-با این حساب سایت هایی مثل پیچک و وبگذر که روزانه لینک زیادی میگرن رتبشون باید بیاد پایین چون از هر نوع (اسپم شده و نشده)وبلاگ و سایتی لینگ میگرن .پس چرا رتبشون پایین نمیاد؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 18 خرداد 1392

پاسخ به امیر: بله این قوانین در مورد وبلاگها هم صدق میکنه. مثالی که زدید صحیح نیست زیرا لینکهای ورودی این سایت ها در اینترنت پخش شده و گوگل آنها را به صورت تراستد در نظر میگیرد. توپولوژی لینک ها و گراف آنها نیز اهمیت دارد و با بررسی آن میتوان به احتمال اسپم بودن پی برد.

بهروز
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 01 اسفند 1391

سلام پس با این حساب رتبه سایت های آگهی مثل ایستگاه هم افت پیدا میکنه به خاطر لینک های زیاد این طور نیست؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : چهارشنبه 02 اسفند 1391

پاسخ به بهروز: در واقع هدف این الگوریتم این هست که سایت هائی را که اقدام به فروش لینک میکنند شناسائی بکنه. سایت هائی مثل ایستگاه و... چون چگالی لینکشون در یک راستا هست و از طرفی صرفا اقدام به فروش لینک در صفحات نمی کنند احتمال زیادی وجود دارد که اسپم شناخته نشوند.

محمدرضا
 ارسال شده در : دوشنبه 05 تیر 1391

من فکر میکنم پنگوئن یه پروژه ی شکست خورده باشه و کم کم گوگل بیخیالش بشه ، چون محبوبیت گوگل داره از دست میره... نتایج هم زیاد تصحیح نشده

رضا شیرازی
 ارسال شده در : دوشنبه 05 تیر 1391

پاسخ به محمدرضا: ما چند روز اخیر خیلی از پارامترهای پنگوئن را درآوردیم. خوشبختانه روشی که تیممون برای بدست آوردن پارامترهای گوگل داره خیلی خوب جواب میده! اکثر این پارامتر ها استثنا دارند. یعنی لزوما نمیشه گفت که درست هستند. برای همین کاملا باهات موافق هستم. الان روی کلمات تجاری شاهد این موضوع هستیم که یک سری شرکت های بی تجربه با سایت های ضعیف اومدن بالا و شرکت های قدیمی به صفحات قبلتر رفتند. این موضوع شاید برای عبارات عادی هم صدق کنه. البته ظاهرا گوگل در حال تکمیل الگوریتم پنگوئن هست و داره نسخه جدید اون رو ارائه میده.

محمدرضا
 ارسال شده در : چهارشنبه 31 خرداد 1391

راستش نهایت قانع شدن من اینه که گوگل سایت های لینک فروش رو بشناسه و اونا رو پایین بکشه و سایت هایی که لینک کرده رو هم به همین ترتیب

رضا شیرازی
 ارسال شده در : چهارشنبه 31 خرداد 1391

پاسخ به محمدرضا: خب منم همین رو میگم دیگه! ولی لزوما درست تشخیص نمیده سایت های لینک فروش رو. من به نتایجی رسیدم که تقریبا منطقش دستم اومده.

محمدرضا
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 30 خرداد 1391

من هنوز قانع نشدم

رضا شیرازی
 ارسال شده در : چهارشنبه 31 خرداد 1391

پاسخ به محمدرضا: ببین محمدرضا جان، به نظر من هم این موضوع منطقی نمیاد. اما برای اینکه قانع بشید کافیه یک اکانت گوگل وب مستر تولز داشته باشید و یکی از سایت هاتون در اون اسپم شده باشه. اون موقع متن ارسالی توسط گوگل را میتونید بخوانید. یکی از سایت های مشتریان ما که اسپم شناخته شده بود حتی یک لینک خروجی به سایت های دیگه نداشت بلکه فقط لینک ورودی داشت.

محمدرضا
 ارسال شده در : چهارشنبه 24 خرداد 1391

نه حاجی اونایی که لینک میکنن رو حذف می کنه، نه اونایی که لینک میشن من دلیلم رو گفتم شما هم سند بیار :دی

رضا شیرازی
 ارسال شده در : چهارشنبه 24 خرداد 1391

پاسخ به محمدرضا: دلیل شما این بود که اگر با کسی لج افتادیم لینکش کنیم؟ خب اگر سایت اسپم دارید لینکش کنید سایتش میاد پایین دیگه. اصلا این وبلاگ من راجع به همین موضوع هست اگه دقت کرده باشین. برای اینکه این موضوع بهتون اثبات بشه میتونید توضیحات گوگل در وبمستریولز را در این مورد بخوانید. دقیقا کاری که میکنه اینه که سایت مقصد را اسپم درنظر میگیره و میگه شما دارید لینک میخرید. البته لینک با لینک فرق داره و الگوریتم پنگوئن دقیقا کاری که میکنه اینه که بعضی از سایت ها که لینک زیاد خروجی دارن رو اسپم درنظر میگیره و بعدش تمام لینک هایی که دادن رو هم همینطور. اگر دقت کرده باشین الان سایت های حرفه ای ایران همه بخش تبادل لینکشون را برداشتن دقیقا به همین دلیل.

محمدرضا
 ارسال شده در : چهارشنبه 17 خرداد 1391

خب آقا رضای گل با این حساب پس ما اگه با یه سایت در افتادیم لینکش کنیم :D بعید می دونم گوگل به کسی که لینک میشه کاری داشته باشه به سایت هایی که لینک الکی می کنن گیر میده راستی من جانور شناسیم خوب نیست اما فک می کنم پاندا مهربونه و پنگوئن خیلی مهربون نیست ، نه ؟ من یکی از سایت هامو که روزی 400-500 تا از گوگل به دست آورده بودم البته از طریق اسپم و 1 ماهه، پنگوئن گیر داد بهش

رضا شیرازی
 ارسال شده در : جمعه 19 خرداد 1391

پاسخ محمدرضا: اتفاقا برعکس، همونطور که گفتم. به سایت هایی که لینک گرفتن کار داره و اونا رو از نتایج حذف میکنه و بهشون اخطار میفرسته.

محمدرضا
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 16 خرداد 1391

پس پنگوئن پاچه ی اونایی رو میگیره که لینک زیاد میدن نه لینک میگیرن ! مطمئنا اونایی که اینک زیاد میگیرن هنوز دارن سود می برن !

رضا شیرازی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 16 خرداد 1391

برای جفتشون بد هست. گوگل تاکید کرده که اگر میخواهید لینک بدین اون رو NoFollow کنید تا سایتتون اسپم نشه. محمدرضا جان، بستگی داره که چجوری و از کجا دارن لینک میگیرین.