الگوریتم رنک برین چه بر سر نتایج گوگل آورده است؟ RankBrain چیست؟

 چهارشنبه 18 بهمن 1396

الگوریتم رنک برین به یکی از اصلی ترین و جدی ترین الگوریتم های گوگل تبدیل شده است، نتایج گوگل به صورت لحظه ای در حال تغییر هستند و عده زیادی از وبمسترها و سئوکارها دلیل آن را متوجه نمیشوند. RankBrain الگوریتمی است که بر اساس هوش مصنوعی و یادگیری ماشین کار میکند، در واقع در این الگوریتم، گوگل با نمایش نتایج متفاوت به کاربران از طریق گرفتن بازخورد از نتایج، وزن فاکتورهای تاثیر گذار در رتبه بندی را تغییر می دهد تا بهترین حالت نمایش برای کاربر را پیدا کند.

در سال 2018 رنک برین مهمترین و تاثیرگذارترین الگوریتم گوگل است، وزن فاکتورها در این الگوریتم دیگر به صورت دستی تنظیم نمی شوند و این هوش مصنوعی است که نتایج گوگل را مشخص می کند و نه مهندسان گوگل!

در همین رابطه مقاله بسیار کاملی در سایت وب24 منتشر شده است که پیشنهاد میکنم این مقاله را مطالعه نمایید:

https://www.web24.ir/article/588/%d8%b1%d9%86%da%a9-%d8%a8%d8%b1%db%8c%d9%86rankbrain-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d9%88-%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d8%a2%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%da%a9%d9%86%db%8c%d9%85.aspx

یکی از کاربران سایت، از من سوالی پرسیده بود که متن آن را در اینجا اضافه میکنم:

بنده سایتی دارم که شاید حدود 300 سرچ اول داره با عناوین مختلف اما موضوع عجیب اینه که بعضی سرچهای بنده که اول گوگل هم هستن بعضی خود بخود بعد مدتی حذف میشن
یعنی مثلا چند ماه سرچ اول هست بعد یک دفه کلا تو سرچ اخر هم نمیاد
و سایتم هم هیچ گونه مشکل نداره نه کپی بودن نه پنالتی شدن و غیره و نه هشداری تو گوگل وبمستر
واقعا موندم دلیل این کار گوگل چی هست ؟
انگار عمدا تصمیم گرفته باشه تعداد ورودی سایت بنده رو تنظیم کنه و وقتی زیاد میشه یسری از بهترین سرچهام رو حذف میکنه
ممنون میشم راهنماییم کنید که الان من چطور این مشکل رو حل کنم و چطور گذارش این مشکل رو به گوگل بدم

پیام فوق یکی از پیام هایی است که مربوط به الگوریتم هوشمند Rank Brain گوگل است. برخلاف تصور کاربری که این پیام را ارسال کرده، گوگل ورودی های سایت را تنظیم نمی کند اما شواهدی در دست است که گوگل به این سمت حرکت می کند که از طریق داده های آماری جدید مانند گوگل آنالیتیکز و مرورگر کروم، محبوبیت و کیفیت سایت ها را اندازه گیری کند. به عنوان مثال سایتی که بیش از 90% ورودی آن از گوگل است، نمی تواند سایت خوبی باشد چون بازدید مستقیم ندارد و این نشان دهنده این است که کاربران علاقه ندارند به این سایت مراجعه کنند و گوگل نیز به همین نسبت می تواند ورودی سایت کاهش دهد.

هوش مصنوعی در انقلاب صنعتی چهارم، یکی از مهمترین ارکان های توسعه کسب و کارها و بوجود آمدن کسب و کارهای نوین است، در مورد انقلاب صنعتی چهارم مقاله ای نوشته ام که در اسفندماه 96 در مجله خلاقیت منتشر خواهد شد. به نظر می رسد که با گسترش هوش مصنوعی، پارامترها و فاکتورهای سئو نیز پیچیده تر از قبل خواهد شد.

نظر شما در مورد الگوریتم Rank Barin گوگل و ادامه این روند تغییر نتایج چیست؟ نظر خود را در این مورد بفرمایید.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha