ارتباط هاست، سئو و طراحی سایت

 شنبه 31 تیر 1391

تقریبا روزی نیست که ایمیل از طرف مشتریان جدید برای سئو و بهینه سازی سایت نداشته باشم. اکثر آنها فکرمیکنند که اول باید هاست تهیه کنند پس از آن سایتشان را بدهند یک نفر طراحی کند و در آخرین مرحله آن را سئو کنند و به اصطلاح بهینه سازی روی آن انجام دهند. در حالیکه این تصور کاملا اشتباه است.

برای اینکه یک سایت خوب داشته باشید. در اولین مرحله ایده خود را روی کاغذ بیاورید و امکانات سایت های رقیب خود را بررسی کنید، سعی کنید آمار دقیقی از اینترنت و کسب کار اینترنتی بدست بیاورید و با مفاهیم آن آشنا شوید. بعد از این مرحله نیازهای خود را مکتوب کنید و شرکتی را برای طراحی سایت خود انتخاب کنید که کاملا به مفاهیم بهینه سازی مسلط است زیرا :

بهینه سازی و طراحی سایت از هم جدا نیستند.

بهینه سازی سایت فرآیندی است که شامل ایجاد معماری مناسب، تهیه محتوای مناسب و روش های ارتقا رتبه رنکینگ مثل لینک سازی می شود. پس اگر سایت شما توسط یک طراح مسلط به سئو طراحی نشده باشد عملا بهینه سازی بر روی آن ممکن نیست.

هاست هم یکی از مواردی مهم تاثیر گذار بر روی بهینه سازی سایت است. به عنوان مثال اگر سایت شما کند باشد، موتور جستجو نباید آن را در نتایج بالای خود نمایش دهد زیرا عملا فایده ای برای بازدیدکننده و سایت شما ندارد و بازدیدکننده سایت بعد از چند ثانیه سایت را خواهد بست. همچنین مکان هاست از اهمیت زیادی برخوردار است و تعداد سایت هایی که بر روی سرور فوق هاست می شوند. در مورد تهیه هاست نیز بهتر است با شرکتی که کار طراحی و بهینه سازی سایت شما را انجام می دهد مشورت کنید.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha