بازار مکاره طراحی سایت و سو استفاده از جهل مشتری

 چهارشنبه 12 مهر 1391

شرکت فن آوری اطلاعات آبی، نامی است که اصلا در اداره ثبت شرکت ها ثبت نشده! این شرکت ادعا میکند که عضو انجمن انفورماتیک ایران، انجمن کامپیوتر ایران، شورای صنفی اطلاعات رایانه ای و شورای انفورماتیک است و لوگوی این شرکت ها را در سایت خود قرارداده است در حالیکه چنین چیزی اصلا صحت ندارد. به عنوان مثال می توانید به صفحه مربوط به شرکت های حقوقی انجمن انفورماتیک مراجعه نمایید و مشاهده میکنید نامی از این شرکت نیست:

شرکت های عضو انجمن انفورماتیک فعال در زمینه اینترنت

تازه کار به اینجا هم ختم نمی شود. شما اگر عبارت "طراحی سایت" را در گوگل جستجو کنید این شرکت در رتبه 2 قرار دارد و کنار نام شرکت امتیاز 5 از 5 قرار گرفته و نوشته شده Reviwed by Microsoft . این موضوع مصداق بارز فریب کاری و سو استفاده از جهل مشتریان است. هر شخصی میتواند طبق فرمت xml این اطلاعات را در سایت خودش قرار بدهد. این سایت فریب کاری را تا جایی رسانده که از نام مایکروسافت هم برای اغفال مردم استفاده می کند.

نکته جالب دیگر در مورد این شرکت این است که ادعا میکند دو دفتر در تهران و یک دفتر در آمریکا دارد. این درحالی است که یکی از دفاتر تهران را نوشته عدم مراجعه حضوری که اتفاقا دفتر مرکزی شرکت هم هست! با توجه به دو مورد قبل احتمالا دفتر مرکزی این شرکت که نوشته عدم مراجعه حضوری، منزل مسکونی شخصی است که سایت را اداره میکند.

اتفاقی که در ایران می افتد را می توان در یک جمله خلاصه کرد: "سوء استفاده از جهل مشتری" چند روز پیش با یکی از دوستان در جلسه ای صحبت می کردیم و ایشون هم از فریب کاری شرکت های طراحی سایت گله مند بود و نکات و مثال های بسیار جالبی میگفت. مثلا اینکه یک شرکت سمیناری در زمینه سئو برگزار کرده و مبلغ 150.000 تومان ورودیه دریافت کرده و در سمینار مدعی شده که ما نماینده گوگل هستیم و هر کسی را بخواهیم در رتبه اول قرار می دهیم. سپس از یکی از حضار خواسته آدرس سایتش را بدهد و تماسی تلفنی گرفته و پس از 30 دقیقه سایت فوق در نتایج گوگل به عنوان تبلیغات گوگل ظاهر شده!!! معنی جدید سئو را هم متوجه شدیم!

به نظر شما چگونه میتوان با اینگونه افراد فریب کار و متقلب برخورد کرد؟

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: