بهترین ابزار ساخت نقشه سایت چیست؟

 ﺳﻪشنبه 26 دی 1396 - 12:16
 0
 2233
بدون امتیاز
بهترین ابزار ساخت نقشه سایت چیست؟

سوال:

من دنبال یه site map generator میگردم که بتونم ازش سایت مپ نا محدود بگیرم، دو تا سایت میشناسم که سایت مپ میدن ولی تا سقف 500 لینک انگار هستش. شما سایتی رو میشناسین که سایت مپ نامحدود بده؟

پاسخ:

کاربرد نقشه سایت این است که به گوگل صفحات جدید و صفحات ویرایش شده قبلی را معرفی کند تا روبات خزنده گوگل آنها را ایندکس کند. بنابراین اگر sitemap نداشته باشین بهتر از این است که سایت مپ استاتیک داشته باشین. سایت مپ برای این ایجاد میشه که به گوگل بفهمانید که صفحه جدید ساختید یا صفحات قبلی را ویرایش کرده اید، وگرنه سایت مپ هم نداشته باشید گوگل خودش صفحات را پیدا میکنه و الزامی به استفاده از نقشه سایت به صورت استاتیک نیست.

در صورتی که سایت مپ را به صورت استاتیک در سایت قرار  بدهید و به گوگل معرفی کنید، سرعت ایندکس مطالب سایت کم میشه و مشکل پیدا میکنین.

بنابراین هرگز از اینگونه سایت مپ ها استفاده نکنید. روش صحیح ایجاد نقشه سایت این است که نقشه سایت به صورت داینامیک ایجاد شود و به محض ویرایش محتوای سایت، نقشه سایت هم بروزرسانی شود.

بنابراین، اگر سایت داینامیک دارید و وب سایت شما توانایی ایجاد نقشه سایت به صورت پویا را دارد، نقشه سایت خود را به گوگل معرفی کنید، اما اگر سایت پویا ندارید، نداشتن نقشه سایت بهتر است از معرفی فایل استاتیک به گوگل است، زیرا این کار نه تنها خاصیتی ندارد بلکه باعث می شود سرعت ایندکس سایت شما کاهش یابد.

جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله نقشه سایت چیست را مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله: