پیج رنک از تولبار گوگل حذف می شود

 شنبه 22 اسفند 1394 - 09:01
 2
 1253
بدون امتیاز
پیج رنک از تولبار گوگل حذف می شود

پیج رنک الگوریتم اصلی و نقطه تمایز گوگل با سایر موتورهای جستجو در زمان بوجود آمدن آن بود. الگوریتم پیج رنک به گوگل کمک کرد تا بهترین نتایج ممکن را در اختیار کاربران بگذارد و به سرعت از سایر موتورهای جستجو پیشی بگیرد.

 

اخیرا زمان بروزرسانی پیج رنک طولانی شد و همین موضوع باعث شده بود که عده ای از وبمسترها این شبهه را ایجاد کنند که پیج رنک گوگل دیگر بروزرسانی نمیشود. اما دلیل اصلی این موضوع زمانبر بودن و بار زیاد محاسباتی پیج رنک برای گوگل بود.

مشکلات پیج رنک

نمایش پیج رنک برای گوگل دو مشکل عمده ایجاد میکند:

  • باعث سردرگمی و گمراه کردن کاربران می شود به این دلیل که در زمان بروزرسانی پیج رنک، ممکن است پیج رنک جدید با رنک قبلی تفاوت زیادی داشته باشد. با توجه به زمان زیاد بین بروزرسانی پیج رنک صفحات این موضوع اهمیت بالایی دارد.
  • افرادی که از این موضوع سو استفاده میکنند و با استفاده از پیج رنک بالای خود اقدام به فروش لینک می کنند را صاحب درآمد بالایی می سازد و از طرف دیگر به وبمسترها اجازه می دهد تا با خرید لینک از اینگونه سایت ها گوگل را فریب دهند.

گوگل اخیرا اعلام کرده که نمایش پیج رنک را از تولبار خود بزودی حذف خواهد کرد و پیج رنک صفحات وب برای کاربران قابل مشاهده نخواهد بود. دلیل اصلی این موضوع از طرف گوگل گمراه شدن کاربران از طریق بررسی PR اعلام شده است.

این موضوع به معنی حذف الگوریتم PR از الگوریتم های گوگل نیست، بلکه تشخیص PR صفحات اینترنتی برای کاربران میسر نخواهد بود.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
حمیدمنوچهری
 ارسال شده در : جمعه 17 دی 1395

خوب بود

مجله تفریحی پاسینیک
 ارسال شده در : شنبه 22 اسفند 1394

خوب اینکه نمایش پیج رنک حذف بشه به نظر من خوبه چون من سایتهایی را میدیدم که با تکیه بر پیج رنک خودشان اقذام به فروش تبلیغات با قیمتهای گزاف میکردند و حال آنکه این تبلیغات بازدهی منطقی نداشت ولی حالا کسی نمیتونه به رنک سایتش افتخار کنه بلکه باید به کاربر پسند بودن و اعتبار سایتش از منظر کاربرها فکر کند.