بگذارید اینترنت برای شما کار کند (IFTTT)

 شنبه 05 دی 1394

استفاده از ابزارهای الکترونیکی می­تواند کمک بسیار زیادی به کاهش زمان و هزینه بکند. با استفاده از این ابزارها دیگر نیازی به انجام کارهای تکراری و یکنواخت نیست و با آزاد کردن زمان خود می­توانیم کارهای بهتری انجام دهیم. یکی از کارهای زمانبر و در عین حال مفید برای کسب و کارها، منتشر کردن مطالب مختلف در شبکه­های اجتماعی است. با انتشار مطالب مفید در شبکه­های اجتماعی و برقراری ارتباط نزدیکتر با مخاطبین و علاقمندان محصولاتی که داریم، گامی بزرگ در جهت برندسازی برمی­داریم و محصولات خود را به افراد بیشتری معرفی می­کنیم.

وب سایت IFTTT که نام آن مخفف عبارت IF This Then That است، این امکان را در اختیار شما قرار می­دهد تا پلی میان شبکه­های اجتماعی مختلف ایجاد کنید و با استفاده از دستورالعمل­هایی که در آن تعریف می­کنید، استراتژی و ساختار بازاریابی در شبکه­های اجتماعی خود را مدیریت کنید.

به عنوان مثال شما می­توانید از طریق این وب سایت، دستورالعملی تعریف کنید مبنی بر اینکه اگر من مطلب جدیدی در سایت خود اضافه کردم، سپس آن را در صفحه اینستاگرام من قرار بده، یا اگر من مطلبی در فیسبوک قراردادم آن را در توئیتر منتشر کن. در واقع تنها کاری که لازم است انجام دهید، تعریف ارتباط میان صفحات مختلف شبکه­های اجتماعی و دستورالعمل نحوه انتشار مطالب بین آنها است. انجام چنین کاری می­تواند زمان زیادی از وقت روزانه شما را آزاد کند، جلوی اشتباهات انسانی را بگیرد و نتیجه بسیار مطلوبی برای شما ایجاد کند.

همچنین شما می­توانید دستورالعمل­ها را بر مبنای نیاز خود تعریف کنید، به عنوان مثال اگر سایت خبری محبوب شما خبر جدیدی در زمینه تکنولوژی منتشر کرد، IFTTT آن را برای شما ایمیل کند، یا با ترکیب خدمات IFTTT و سایت­هایی مانند Evernote، آرشیو کاملی از اتفاقاتی که در اینترنت برای شما می­افتد ایجاد کنید و مطالب شبکه­ های اجتماعی خود را در Evernote نگهداری کنید.

امکانات سایت IFTTT محدود به شبکه­ های اجتماعی نیست و با گسترش IOT (مخفف کلمات Internet of things یا اینترنت اشیا) این امکان وجود دارد که شما از طریق این وب سایت اشیا منزل یا محل کار خود را که به اینترنت متصل هستند،کنترل کنید. به عنوان مثال دستورالعملی تعریف کنید مبنی بر اینکه هر زمان ایمیل جدیدی دریافت کردید، چراغی در منزل شما روشن شود، یا با تعریف ایمیل خاصی برای روشن کردن بخاری در منزل، دستورالعملی تعریف کنید که هر زمان ایمیلی دریافت کردید بخاری منزل روشن شود و قبل از رسیدن به منزل، با ارسال ایمیل به آن ایمیل خاص، بخاری را روشن کنید.

برخی از کارهای جالبی که می­توانید با IFTTT انجام دهید عبارتند از:

  • کتابهای رایگان جدید آیتیونز یا آمازون به ایمیل شما ارسال شود
  • لینک دانلود کتابهای رایگان الکترونیکی به ایمیل شما ارسال شود
  • سرخط اخبار مهم در زمینه دلخواه به ایمیل شما ارسال شود
  •  اگر شخص خاصی به شما ایمیل زد به شما پیامک ارسال شود
  • تصاویر اینستاگرام شما به دراپ باکس منتقل شود
  • به طور خودکار از افرادی که اکانت شما در شبکه های اجتماعی را دنبال کرده اند تشکر کنید
  • صرفه جویی در مصرف باتری موبایل از طریق قطع سرویس wifi زمان خروج از محدوده محل کار
  • دریافت وضعیت آب و هوا به صورت روزانه
  • ثبت زمان ورود و خروج شما در مکان خاصی در فایل اکسل
  • زمانی که با اتومبیل وارد پارکینگ شدید، لامپ­های منزل روشن شوند

تعداد کارهایی که می­توانید با IFTTT انجام دهید بسیار زیاد و گسترده هستند، در واقع با تعریف دستورالعمل­های خاص و خلاقانه می­توانید سرویس­های جدیدی به IFTTT اضافه کنید. اپلیکیشن اندروید و IOS این سرویس را نیز می­توانید بر روی موبایل خود نصب کنید و از آنها استفاده کنید.

در صورتی که تا کنون از IFTTT استفاده نکرده­ اید، پیشنهاد میکنم که همین امروز از این سرویس فوق العاده استفاده کنید و از آن لذت ببرید.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha