لینک های اسپم از دید الگوریتم گوگل پنگوئن

 شنبه 03 تیر 1391

طرح لینک یا Link scheme یکی از مصادیق اسپم بودن یک سایت برای الگوریتم پنگوئن گوگل است. در این مقاله مواردی که باعث اسپم شدن یک سایت از دید پنگوئن خواهد شد را بررسی خواهیم کرد. منبع اصلی مقاله ای است که گوگل منتشر کرده است و آن را از اینجا می توانید مطاله نمایید.

رتبه بندی سایت شما در نتایج جستجوی گوگل تا اندازه ای بر اساس تجزیه و تحلیل سایت هایی است که به شما لینک داده اند. کمیت، کیفیت، و ارتباط  لینک هایی که به سایت شما داده شده است توسط گوگل محاسبه می شوند. اگر سایت هایی که به شما لینک داده اند در مورد موضوع سایت شما باشد، این موضوع می تواند کیفیت و محبوبیت لینک ورودی را نشان دهد. با این حال، برخی از طراحان سایت های اینترنتی در برنامه های خود تبادل لینک تعاملی و ساخت صفحات مشترک به طور انحصاری تنها به خاطر ارتباط متقاطع بدون توجه به کیفیت لینک ها، منابع، و تاثیر دراز مدت آنها بر روی سایت های خود را دارند. این موضوع نقض راهنمای مدیران سایت گوگل است و در رتبه بندی سایت شما در نتایج جستجو می تواند اثر منفی داشته باشد. نمونه هایی از طرح های لینک شامل موارد زیر است:

  • لینک هایی که با هدف افزایش رتبه سایت ایجاد می شوند
  • لینک به بدافزارهای تحت وب و سایت های همسایه مخرب
  • لینک های متقابل بیش از حد و تبادل لینک (شما سایت من را لینک کنید و من هم سایت شما را لینک میکنم!)
  • خرید و فروش لینک برای افزایش رتبه سایت

بهترین راه برای گرفتن لینک از سایتهای دیگر این است که مطالب مرتبط و منحصر به فرد ایجاد کنید، این کار می تواند به سرعت باعث به دست آوردن محبوبیت در جامعه اینترنت را برای شما به ارمغان بیاورد. مطالب مفید تر داشته باشید، کسی که مطالب شما را پیدا می کند به احتمال بیشتری مطالب ارزشمند را به خوانندگان خود معرفی کرده و به سایت شما لینک خواهد داد. قبل از هر گونه تصمیم گیری فردی، شما باید از خودتان سوال بپرسید: آیا این مطلب برای بازدید کنندگان صفحه من سودمند خواهد بود؟

نه تنها تعداد لینک هایی که شما به سایتتان می دهید اهمیت دارد، بلکه کیفیت و نحوه ارتباط آنها نیز مهم است. لینک ها به طور معمول انتخاب خوانندگان یک مطلب و انتشار لینک شما در وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی است که می تواند مکان جالبی برای ایجاد علاقه مندان به این مطالب باشد.

مطلب فوق عینا توضیحاتی است که گوگل درباره نحوه اسپم شدن لینک ها و کیفیت لینک توسط الگوریتم پنگوئن گوگل داده است.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
shadi
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 27 تیر 1391

سلام می خواستم بدونم بولد کردن کلمات کلیدی چه تاثیری در رتبه سایت داره؟ با توجه به الگوریتمهای جدید پنگوئن ممنون می شم جوابمو بدین با تشکر

رضا شیرازی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 27 تیر 1391

پاسخ به shadi: سلام، همانطور که گفتم الگوریتم پنگوئن ارتباطی با متن سایت نداره و الگوریتم پاندا بر روی محتوای سایت کار میکنه. در پاسخ سوال شما باید بگم: هر گونه رفتار غیر طبیعی از طرف شما ممکنه باعث اسپم در نظر گرفتن مطالب شما بشه.