تاثیر کاراکتر فارسی بر روی سئو

 شنبه 16 خرداد 1394

تاثیر کاراکتر فارسی بر روی سئو موضوعی است که یکی از کاربران سایت مطرح کرده است و در این مقاله به بررسی آن خواهم پرداخت. پرسش به صورت زیر است:

سلام آیا استفاده از کاراکتر فارسی "خط" بر روی سئوی سایت تاثیر دارد. مثلا کلمه جستجو را در بخشی از سایت برای زیبایی بصورت "جســــــــتــــــجـــــو" بنویسیم

پاسخ :

وجود کاراکترهای فارسی یا حتی کاراکترهای نامفهوم در کلمات میتونه معنی اونها رو تغییر بده و زمانی که دقیقا به دنبال همان کلمه جستجو میشه و هدف از تولید یک مطلب نتیجه گرفتن بر روی همان عبارت خاص هست به رتبه سایت در گوگل لطمه بزنه. به عنوان مثال اگر کلمه کلیدی مورد نظر شما عبارت سئو باشه و آن را به صورت ســـــــــــــــــــــــئو بنویسید عبارت فوق امتیاز کمتری نسبت به عبارت سئو خواهد گرفت. به همین جهت بهتر هست که از خود عبارت استفاده کنید، البته هدف گوگل از ارائه الگوریتم مرغ مگسخوار پیدا کردن کلمات مترادف و استخراج معنای دقیق خواسته کاربر از درون سایت ها است.

همچنین گوگل قبل از اینکه عبارت وارد شده توسط کاربر را جستجو کند، آن را به فرم استاندارد خود درخواهد آورد و جستجوی عبارت ســـــــــــئو توسط کاربر نتایج مشابه جستجوی عبارت سئو خواهد داشت. البته این موضوع به این معنا نیست که به کارگیری عبارت ســــــــــئو در داخل سایت همان تاثیر به کارگیری سئو را داشته باشد.

در صورتی که کاراکتر فارسی را در عبارتی به کار میبرید که کلمه کلیدی شما نیست و اهمیت زیادی ندارد، مانند همین عبارت جستــــــجو، این کار اهمیتی از نظر سئو ندارد و هیچ تفاوتی ایجاد نخواهد کرد.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
محسن
 ارسال شده در : دوشنبه 09 شهریور 1394

سلام خسته نباشید یک سوال خدمتتون داشتم اگر من از تگ های h1,h2 در نوشته ها استفاده کنم و ان را css مخفی کنم تاثیر بدی دارد

رضا شیرازی
 ارسال شده در : چهارشنبه 11 شهریور 1394

پاسخ به محسن: صد در صد همینطوره

فارسی چت
 ارسال شده در : یکشنبه 24 خرداد 1394

سلام اگر مطلبی از سایت دیگرکپی بشه و با این کاراکتر ها در مطلب تغییر داده شه مطلب هنوز به عنوان مطلب کپی شده و کم ارزش برای گوگل هست؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : پنجشنبه 04 تیر 1394

پاسخ به فارسی چت: بله

مینا همدانی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 19 خرداد 1394

با سلاملطفا در مورد تاثیر کامنت ها و نظرات کاربران زیر پست ها گذاشته شده توضیح بدهید که تا چه اندازه این کامنت ها روی سئو سایت و انتخاب گوگل تاثیر دارهتشکر

سیدامیر
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 19 خرداد 1394

ممنون و متشکر از شما بابت مطلب مفیدتون