ارتباط کلیک روی لینک ها و سئو

 دوشنبه 31 فروردین 1394

ارتباط کلیک روی لینک ها و سئو و پارامترهایی که بر اساس کلیک کردن روی لینکها گوگل به آنها اهمیت می دهد در این مقاله بررسی میشود. یکی از کاربران سایت در این زمینه پرسیده است:

فرض کنید یک پورتالی در یک حوزه مشخص انتشار محتویات می کند. در این حوزه تعدادی کلمه کلیدی (به طور مشخص تر) وجود دارد که در Search فرد را باید به آن پورتال برساند. حال فردی جهت SEO، محتویات آن پورتال را در سرویس های بلاگ نظیر blogfa کپی می کند و در متن تغییراتی ایجاد می کند، در واقع هدف وی تکرار بیشتر کلمات کلیدی است، این کلمات را هم به پورتال لینک می دهد اما در google analityc هیچ referal ی از این وبلاگ ها وجود ندارد. آیا اینکه کلیکی بر روی این لینک ها نمی شود و فقط به واسطه تکرار مطالب در سرویس های وبلاگ، تاثیری در ranking ایجاد می شود؟ آیا شما مقاله یا مرجعی در مورد خوب بودن یا بد بودن این موضوع دارید؟ ممنون می شم من رو راهنمایی کنید

ارتباط بازدید سایت و سئو

 بسیاری از افراد تصور میکنند که هر چه بازدید سایتی بیشتر باشد، رتبه بهتری در گوگل کسب می کند. من افراد مبتدی زیادی را دیده ام که چنین تصوری دارند و فکرمیکنند که گوگل بر اساس بازدید سایتها به آنها رتبه می دهد. در مقالات قبلی به توضیح کامل این موضوع پرداخته ام اما به طور خلاصه باید بگم که گوگل قادر به اندازه گیری برخی از پارامترها مثل بازدید سایت نیست.

ارتباط کلیک روی لینک ها و سئو

ارتباط کلیک روی لینک ها دقیقا مشابه ارتباط بازدید سایت و سئو است. برای اینکه چنین پارامترهایی توسط روباتهای گوگل محاسبه شود، گوگل باید دسترسی کامل به سایت شما داشته باشد تا بتواند آمار ورودی های سایت را محاسبه کند. روباتهای گوگل چنین دسترسی را ندارند و در واقع نکته ای در مورد لینک ها اهمیت دارد کلیک آنها نیست بلکه معرفی سایت شما در وب سایتهای دیگر است که به آن اعتبار می بخشد.

در سالهای اخیر با بهبود و ارتقا الگوریتم های ضد اسپم گوگل، عده ای از مدیران سایتها این موضوع را مطرح کردند که گوگل دیگر به لینک ها اهمیت نمی دهد یا سایتی که از سایتهای دیگر لینک داشته باشد مشکل اسپم دارد. این موضوع نیز اشتباه است و لینک یکی از پارامترهای اصلی موتورهای جستجو برای پیدا کردن صفحات و از طرف دیگر پیدا کردن صفحات مفید است.

بنابراین چیزی که برای گوگل مهم است وجود لینک در سایتهای معتبر به صورت طبیعی است و روشهایی مثل ایجاد لینک در وبلاگها و خرید لینک و... جز روشهای اسپم محسوب میشوند و در صورتی که الگوریتم های گوگل آنها را شناسایی کنند ممکن است باعث اسپم شدن سایت شما شوند.

ارتباط کپی کردن مطالب و سئو

کپی کردن مطالب سایت شما در وبلاگ و سایر وب سایت ها میتواند به سایت شما لطمه بزند و می تواند برای شما مفید باشد. مضر یا مفید بودن آن بستگی به شرایط آن دارد، اما به طور کلی اگر گوگل متوجه شود که شما تولید کننده اصلی محتوا هستید این موضوع برای شما مشکلی ایجاد نمیکند، اما اگر این موضوع ثابت نشود و به عنوان مثال سایتهایی که اعتبار بیشتری از شما دارند مطالب شما را کپی کنند این موضوع برای سایت شما مضر است.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha