انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی تا چه میزان بر سئو سایت موثر است؟

 ﺳﻪشنبه 30 خرداد 1391

امروز به یک مقاله در این زمینه برخوردم که در searchenginewatch منتشر شده بود. در اینجا خلاصه و نتایج مقاله فوق را می آورم:

در کسب و کارهای مختلف میزان استفاده از شبکه های اجتماعی و به طور کلی تکنولوژی اینترنت متفاوت است. در عمل در حال اثبات شدن است که گوگل در الگوریتم پنگوئن از فاکتورهای انتشار مطالب در شبکه های اجتماعی برای رتبه بندی اطلاعات استفاده می کند.

بسیاری از شبکه های اجتماعی موجود از خصوصیت noFollow در لینک های خروجی خود استفاده می کنند. این موضوع باعث خواهد شد که لینک های فوق تاثیری در افزایش رتبه صفحه سایت مقصد نداشته باشند.

برای اینکه بدانیم لینک های فوق تاثیری بر روی سئو سایت دارند نیاز به چند آزمایش ساده داریم. از جمله افزودن یک مطلب در سایت و انتشار آن در شبکه های اجتماعی و گرفتن فیدبک از گوگل از این جهت که مطلب فوق چه زمانی ایندکس میشود و چه رتبه ای بدست آورده است. چند آزمایش مختلف توسط موسسه searchenginewatch انجام شده است که نتیجه آن در عکس زیر نشان داده شده است.

پارامترهای الگوریتم گوگل پنگوئن

پارامترهای فوق از زبان انگلیسی و در آمریکا استخراج شده و ممکن است در سایر زبانها تفاوت هایی داشته باشند. همچنین نکته مهم اینجاست که بدست آوردن وزن پارامترها کار بسیار مشکلی است زیرا که همزمان با شما رقبای شما و الگوریتم های موتور جستجو نیز در حال تغییر هستند و این موضوع عملا نتایج بدست آمده را دچار خطا خواهد کرد.

به همین جهت نتایج بدست آمده توسط این موسسه جنبه تخمینی دارد و قابل استناد نیست.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
ریحانه محمدی
 ارسال شده در : یکشنبه 13 مرداد 1392

سلام روز بخیر این مطلبی که راجع به انتشار اطلاعات نوشتید خوب بود.آقای شیرازی من دارم کارشناسی ارشد نرم افزار می خونم.دارم روی الگوریتم های رتبه بندی در شبکه های اجتماعی کار می کنم که در نهایت برای پروژه پایانی یکی از اونا رو توسعه بدم.حالا دارم یک مقاله رو میخونم که یک survey از انتشار اطلاعات در شبکه های اجتماعیه.اگه به مقاله ای تو این حوزه برخورد کردید ممنون میشم برام ارسال کنید.