انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی تا چه میزان بر سئو سایت موثر است؟

 ﺳﻪشنبه 30 خرداد 1391

امروز به یک مقاله در این زمینه برخوردم که در searchenginewatch منتشر شده بود. در اینجا خلاصه و نتایج مقاله فوق را می آورم:

در کسب و کارهای مختلف میزان استفاده از شبکه های اجتماعی و به طور کلی تکنولوژی اینترنت متفاوت است. در عمل در حال اثبات شدن است که گوگل در الگوریتم پنگوئن از فاکتورهای انتشار مطالب در شبکه های اجتماعی برای رتبه بندی اطلاعات استفاده می کند.

بسیاری از شبکه های اجتماعی موجود از خصوصیت noFollow در لینک های خروجی خود استفاده می کنند. این موضوع باعث خواهد شد که لینک های فوق تاثیری در افزایش رتبه صفحه سایت مقصد نداشته باشند.

برای اینکه بدانیم لینک های فوق تاثیری بر روی سئو سایت دارند نیاز به چند آزمایش ساده داریم. از جمله افزودن یک مطلب در سایت و انتشار آن در شبکه های اجتماعی و گرفتن فیدبک از گوگل از این جهت که مطلب فوق چه زمانی ایندکس میشود و چه رتبه ای بدست آورده است. چند آزمایش مختلف توسط موسسه searchenginewatch انجام شده است که نتیجه آن در عکس زیر نشان داده شده است.

پارامترهای الگوریتم گوگل پنگوئن

پارامترهای فوق از زبان انگلیسی و در آمریکا استخراج شده و ممکن است در سایر زبانها تفاوت هایی داشته باشند. همچنین نکته مهم اینجاست که بدست آوردن وزن پارامترها کار بسیار مشکلی است زیرا که همزمان با شما رقبای شما و الگوریتم های موتور جستجو نیز در حال تغییر هستند و این موضوع عملا نتایج بدست آمده را دچار خطا خواهد کرد.

به همین جهت نتایج بدست آمده توسط این موسسه جنبه تخمینی دارد و قابل استناد نیست.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha