آیا آمار گوگل آنالیتیکز مشکل دارد؟

 یکشنبه 17 دی 1391

ابزار آمارگیر گوگل: گوگل آنالیتیکز بدون شک مفیدترین و کاملترین ابزار آمارگیر در بین تمام ابزارهای موجود است و کمک بسیار زیادی به تحلیل سایت میکند. اساس کار ابزار تحلیلگر گوگل بر اساس ذخیره کوکی در کامپیوتر کاربر است. بر همین اساس این ابزار تعداد بازدید، بازدیدکننده جدید و ... را تشخیص می دهد.

دو مشکل اساسی وجود دارد:

  • برخی از کاربران اینترنت کوکی را بر روی کامپیوتر خود غیر فعال می کنند و همین موضوع باعث خواهد شد که آمار آنها در گوگل آنالیتیکز ثبت نشود.
  • از طرف دیگر نسخه جدید مرورگر فایرفاکس امکانی را در اختیار کاربران قرار داده است که با تیک زدن آن مشخص می کنند که آمار آنها مورد تحلیل قرار نگیرد. ظاهرا این تیک به صورت پیش فرض فعال است و همین موضوع باعث خواهد شد که آمار این کاربران نیز در نظر گرفته نشود.

به همین دلایل عملا همواره آمار بازدید از گوگل آنالیتیکز کمتر از سایر ابزارهای آمارگیر در وب است. من اخیرا با یک چالش جدی مواجه شدم، سایتی وجود دارد که در روز 17 نفر بیننده دارد، زمان متوسط بازدید از صفحات سایت نیز 2 دقیقه است و نرخ پرش بالایی نیز دارد اما رنک الکسای مناسب و رو به رشدی دارد. از طرف دیگر در ابزار مدیران گوگل بخش ترافیک، گوگل گزارش می دهد که روزانه بیش از 400 نفر از طریق سرچ به آن سایت وارد می شوند. همین موضوع نشانگر این است که آمار گوگل آنالیتیکز حتی با آمار وبمستر تولز اختلاف بسیار زیادی دارد. معمولا در سایت های دیگر به این صورت نیست و اختلاف موجود در حد چند درصد است اما در این سایت بخصوص آمار فوق بسیار عجیب است. از طرف دیگر تمام مراحل نصب اسکریپت گوگل آنالیتیکز هم به خوبی انجام شده است و در تمام صفحات کد فوق وجود دارد.

دوستان اگر نکته ای در این مورد به نظرتان می رسد به من بگویید.

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: