کندی سرعت اینترنت و روش های افزایش سرعت اینترنت

 چهارشنبه 04 دی 1392

کندی سرعت اینترنت و روش های افزایش سرعت اینترنت در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است تا با انواع روش های افزایش سرعت اینترنت ADSL و ایرانسل و انواع اینترنت وایمکس آشنا شویم.

در روزهای اخیر اختلالات زیادی در اینترنت کشور پیش آمده که بعضا سراسری است اما در بسیاری از مواقع میتوان با استفاده از روش هایی که در این مقاله به توضیح آن می پردازم سرعت اینترنت را افزایش داد.

انواع روش های افزایش سرعت اینترنت و راهکارهای لازم در این مقاله توضیح داده شده است، به امید اینکه برای شما مفید واقع شود.

روش اول : خاموش و روشن کردن مودم

در بسیاری از مواقع بخصوص زمانهایی که مودم wifi برای اتصال به اینترنت استفاده میکنید وجود نویز های محیطی میتواند باعث کندی اینترنت شود. در چنین حالاتی بهترین راهکار خاموش و روشن کردن مودم اتصال به اینترنت است. علاوه بر خاموش و روشن کردن مودم، خاموش و روشن کردم روتر هم میتواند تاثیر زیادی در افزایش سرعت اینترنت شما داشته باشد. بهتر است پس از خاموش کردن مودم حدود 5 دقیقه صبر کنید و سپس مودم را روشن کنید.

روش دوم : پاکسازی اتصالات اینترنت

اتصالات مودم و کامپیوتر خود را تمیز کنید، وجود گرد و خاک و همچنین کثیفی در این اتصالات باعث کندی اینترنت می شود. اگر از طریق کابل کواکسیال به اینترنت متصل هستید سعی کنید که مسیر کابل نزدیک به سیم برق نباشد و برای اتصال اینترنت شما نویز ایجاد نشود.

روش سوم : از اجرا کردن چندین وسیله همزمان جلوگیری کنید

معمولا روشن بودن چند دستگاه همزمان باعث کندی اینترنت میشود به این دلیل که هر کدام از این دستگاه ها پکت های اطلاعاتی مربوط به خود را ارسال میکنند و باعث کندی اینترنت شما می شوند. بنابراین بهتر است اتصال اینترنت دستگاه های غیر ضروری را قطع کنید.

روش چهارم : کوکی و اطلاعات غیر ضروری از کامپیوتر خود را حذف کنید

شما می توانید از طریق بخش تنظیمات مربوط به مرورگری که دارید اطلاعات غیرضروری در کامپیوتر خود را حذف نمایید. به عنوان مثال در مرورگر FireFox برای این کار باید به بخش Clear Recent History در منوی tools بروید و از این طریق اطلاعات ذخیره شده را حذف نمایید.

روش پنجم : استفاده از آنتی ویروس

حتما کامپیوتر خود را اسکن کنید تا مطمئن شوید تروجان یا ویروسی که از اتصال اینترنت شما استفاده می کند در سیستم شما وجود ندارد. وجود ویروس ها و تروجان ها می تواند لطمه زیادی به سرعت اینترنت شما بزند.

روش ششم : دنبال کردن اتفاقات روی کامپیوتر

log های سیستم خود را بررسی کنید و نحوه استفاده نرم افزارهای مختلف از اینترنت، رم و سی پی یو سیستم خود را کنترل کنید. در سیستم عامل ویندوز از طریق alt+ctrl+delete میتوانید به task manager دسترسی پیدا کنید و اطلاعات فوق را بررسی نمایید.

روش هفتم : تغییر کانال wifi

شما از طریق تغییر کانال wifi می توانید سرعت اینترنت خود را افزایش دهید، در بسیاری از مواقع بر روی برخی از کانال ها نویز قرار میگیرد و همین موضوع باعث کندی سرعت اینترنت می شود. تغییر کانال اینترنت بی سیم و همچنین قراردادن رمز بر روی آن می تواند تاثیر مناسبی در افزایش سرعت اینترنت شما داشته باشد.

روش هشتم : ارتقا دادن سخت افزارها

در بسیاری از مواقع ارتقا سخت افزارهایی که استفاده می کنید و خریداری سخت افزارهای جدیدتر میتواند تاثیر خوبی بر افزایش سرعت اینترنت داشته باشد. بنابراین حتما سعی کنید از سخت افزارهای مناسب استفاده کنید. همچنین در صورتی که از اینترنت بی سیم استفاده می کنید بهتر است از تقویت کننده در فواصل طولانی استفاده کنید تا سیگنال اینترنت افت نداشته باشد.

روش نهم : استفاده از فیلتر در اینترنت ADSL

حتما کنترل کنید که اینترنت ADSL شما از فیلتر استفاده کند، زیرا در صورت عدم استفاده از فیلتر نویز زیادی از طریق خطوط تلفن وارد میشه و سرعت اینترنت شدیدا افت پیدا میکنه. تصویر فیلتر اینترنت ADSL یا اسپیلیتر را در اینجا مشاهده میکنید:

افزایش سرعت اینترنت - افزایش سرعت اینترنت ADSL

روش دهم : استفاده از ethernet به جای wifi

در صورتی که نویز محیطی شما زیاد است بهتر است از شبکه wifi استفاده نکنید و به جای آن از طریق کابل به اینترنت متصل شوید، در این حالت نویز تاثیر کمتری خواهد داشت و باعث کندی سرعت اینترنت شما نخواهد شد.

روش یازدهم : با سرویس دهنده اینترنت خود تماس بگیرید

در صورتی که تمام موارد فوق را چک کردید و باز هم اینترنت شما کند بود حتما با سرویس دهنده اینترنت خود تماس بگیرید و مشکل را از طریق شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت پیگیری نمایید.

امیدوارم که با استفاده از روش های فوق توانسته باشید سرعت اینترنت خود را افزایش دهید. برای تست سرعت اینترنت خود می توانید از وب سایت www.speedtest.net نیز استفاده کنید.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha