ابزار تشخیص محتوای کپی شده در گوگل

 ﺳﻪشنبه 23 مهر 1392

کپی کردن مطالب سایت یکی از دغدغه های اصلی مدیران سایت ها در ایران است. متاسفانه عده زیادی نیز هستند که مطالب سایت من را کپی میکنند و به اسم خودشان منتشر میکنند و این موضوع یکی از دغدغه های اصلی من شده است، اخیرا با یک سایت مدعی در زمینه سئو آشنا شدم که اقدام به چنین کاری میکند و نصف مقالات این سایت عینا کپی شده از مطالب سایت من هست. مبارزه با سایت های کپی کار یکی از روش های بهبود وضعیت سئو سایت است که در این مقاله به نکات مختلف مرتبط با کپی شدن مطالب سایت و ابزارهای تشخیص کپی بودن متن و معرفی یک روش مبتکرانه برای مبارزه با سایت های کپی کار می پردازم.

متاسفانه در سالهای اخیر نمونه های بسیار زیادی بوده که عده ای بدون زحمت می خواهند از دست رنج دیگران استفاده کنند و محتوای دیگران را کپی کنند. شرکتهای زیادی تا کنون محتوای وب24 را کپی کرده اند و مقالات من نیز شامل این موضوع شده است. در هفته گذشته یکی از مدیران سایت های اینترنتی در ایران از این موضوع گله مند بود که مطالب سایت ایشان همگی اختصاصی هستند اما به محض اینکه مطلبی را در سایت قرار می دهد چند سایت اینترنتی دیگر مطلب را کپی می کنند و به این دلیل که سرعت ایندکس شدن سایت های کپی کار بیشتر از سایت اصلی است گوگل آن سایت ها را زودتر ایندکس کرده و مطالب سایت ایشون که منبع اصلی هم هستند در گوگل نتایج خوبی کسب نمی کنند.

نحوه برخورد گوگل با محتوای کپی

نحوه عملکرد گوگل با محتوای تکراری با آنچه بسیاری از افراد تصور می کنند متفاوت است. از طرف گوگل علاقه ای ندارد که محتوای تکراری در بانک اطلاعاتی خود نگهداری کند و به دنبال نمایش سایت های با کیفیت در نتایج است. از سوی دیگر، تشخیص اینکه کدام سایت برای اولین بار یک مطلب را نوشته است کار ساده ای نیست. بنابراین در بسیاری از مواقع گوگل سایتی که اعتبار بالاتری را دارد به عنوان مرجع اصلی محتوا در نظر می گیرد. در چنین حالتی سایتی که ضعیف تر است لطمه می بیند و جریمه می شود حتی اگر تولید کننده اصلی محتوا همان سایت باشد! در ادامه در مورد عملکرد گوگل و دیدگاه گوگل به محتوای کپی توضیح می دهم.

مشکل حجم اطلاعات در گوگل و سایر موتورهای جستجو

حجم اطلاعات موجود در اینترنت بسیار بالاست و هزینه بسیار هنگفتی برای نگهداری و ایندکس کردن اطلاعات موجود در وب توسط گوگل، یاهو، بینگ و ... پرداخت می شود. یکی از دلایل پیشرو بودن گوگل در بازار موتورهای جستجو بانک اطلاعات بسیار غنی است که دارد، داشتن چنین بانک اطلاعاتی از محتوای سایت های اینترنتی به هیچ عنوان کار ساده ای نیست و بیش از اینکه امکانات نرم افزاری خاصی را طلب کند به امکانات سخت افزاری نیاز دارد.

راهکار مناسب برای کاهش حجم اطلاعات ایندکس شده در موتورهای جستجو ایندکس نکردن محتوای تکراری، بی ارزش و کم اهمیت است. همین موضوع باعث شد که موتور جستجوی یاهو در سال ۲۰۱۱ مقدار بسیار زیادی از محتوای ایندکس شده در دیتابیس خود را حذف کند. گوگل نیز از همین سیاست پیروی می کند و نه تنها محتوای کپی شده را ایندکس نمی کند بلکه این موضوع برای سئو سایت مورد نظر بسیار بد خواهد بود و نمره منفی خواهد گرفت.

آیا می توان جلوی کپی شدن محتوا را گرفت؟

واقعیت این است که راه حلی برای این موضوع وجود ندارد. البته می توان به گوگل اعلام کرد که محتوا توسط ما منتشر شده و اگر محتوای فوق اول در سایت ما ایندکس شود دیگران هستند که نمره منفی میگیرند. ابزاری هم برای معرفی سایت های خلافکار در این زمینه وجود دارد که از طریق آن می توانید به گوگل اعلام کنید که محتوای شما کپی شده است.

همانطور که توضیح دادم، اگر سایتی که اعتبار بالاتری نسبت به سایت شما دارد مطالب شما را کپی کند، این شما هستید که جریمه می شوید! بنابراین از یک طرف باید به دنبال افزایش اعتبار سایت خود در گوگل باشید و از طرف دیگر باید در برابر کپی شدن محتوای خود عکس العمل نشان دهید.

چگونه با سایت های کپی کار مقابله کنیم؟!

روش هایی برای تشخیص سایت های کپی کار و مقابله با آنها وجود دارد. برخی از روشهایی که برای جلوگیری از کپی کردن مطالب سایت توسط دیگران وجود دارند عبارتند از:

  • گزارش سایت های کپی کار از طریق DMCA : گوگل از طریق ابزار DMCA که مطابق قانون کپی رایت امریکا عمل می کند، سایت های کپی کار را از نتایج حذف می کند. برای استفاده از این ابزار می توانید عبارت DMCA را در گوگل جستجو کرده و سپس به گوگل گزارش دهید که چه سایتی مطالب شما را کپی کرده است. گوگل نیز پس از بررسی آن سایت از نتایج حذف می کند و البته این امکان برای مدیر سایت متخلف وجود دارد که از خود دفاع کند. با این وجود قوانین کپی رایت بسیار سخت گیرانه هستند.
  • پیگیری خارج از اینترنت: شما از طریق دستگاه قضایی و پلیس فتا می توانید پیگیر موضوع باشید و مطابق قوانین تجارت الکترونیک و حقوق مولفین کپی کردن محتوا جرم محسوب می شود و قابل پیگیری است.
  • استفاده از ابزارهایی که جلوگیری از کپی شدن محتوا میکنند: یکی از معروفترین کارها جلوگیری از right click کاربر روی سایت یا انتخاب متن از طریق جاوا اسکریپت و یا فشرده سازی کدهای صفحه است. اینگونه ابزارها گرچه مفید هستند اما کاربران عادی را نیز آزار می دهند و راهکار جالبی بنظر نمی رسند.
  • هویت سازی: ایجاد هویت در داخل متن و استفاده از المان های گرافیکی که هویت شما را به مخاطب نشان می دهد، می تواند یکی دیگر از راهکارها باشد. با این روش افرادی که محتوای شما را در سایر سایت ها مشاهده می کنند، متوجه کپی بودن محتوا می شوند. گرچه فرد متخلف با صرف وقت بیشتر می تواند هویت شما را از مطلب حذف کند اما اینکار برای او زحمت زیادی خواهد داشت.
  • استفاده از لینک های داخلی: قراردادن لینک های داخلی در مطالب باعث میشود که لینک های سایت شما نیز همراه با مطلب کپی شود و ردپاری شما در درون محتوا باقی بماند.
  • یک روش مبتکرانه: در ادامه یک روش مبتکرانه برای جلوگیری از کپی شدن محتوا را شرح خواهم داد!

روش مبتکرانه مقابله با سایت های کپی کننده محتوا و مطالب سایت

همانطور که می دانید، متاسفانه در حال حاضر تعداد سایت هایی که از طریق خواندن RSS مطالب سایت های مختلف را کپی می کنند بسیار زیاد شده است و این موضوع می تواند لطمه شدیدی به سئو سایت مورد نظر وارد کند. راه حل اساسی در چنین مواقعی می تواند افزایش نرخ ایندکس کردن گوگل از طریق ابزار مدیران گوگل باشد، اما دستکاری تنظیمات اولیه گوگل همواره خوب نیست و پیشنهاد نمی شود. بنابراین هر روشی که بتواند سرعت ایندکس شدن مطالب سایت شما را بالا ببرد می تواند راه حل مناسبی باشد، به عنوان مثال افزایش سرعت لود شدن صفحات سایت که به عواملی مثل مکان سرور، سرعت هاست، نحوه برنامه نویسی و... بستگی دارد.

گرچه افزایش سرعت ایندکس کردن به خودی خود راه حل مناسبی است، اما عملا راه کار مناسبی برای حل این مشکل نیست به این دلیل که ممکن است سایت های کپی کار نیز سرعت ایندکس خود را افزایش دهند و عملا شما درگیر رقابتی بین گوگل و سایت کپی کار خواهید شد که برنده شدن شما در این میان به سادگی اتفاق نمی افتد.

راه کار ابتکاری و بسیار جالب برای حل این مشکل، شامل دو مرحله می شود:

مرحله اول: سعی کنید سرعت ایندکس سایت خودتان را تا جای ممکن بالا ببرید.

مرحله دوم: در مرحله بعدی با توجه به این نکته که تمام سایت های کپی کار با استفاده از خروجی RSS متوجه درج مطالب جدید در سایت شما می شوند می توان در خروجی RSS سایت تاخیر ایجاد کرد، تاخیر فوق باعث خواهد شد که گوگل قبل از سایت های کپی کار مطالب شما را ایندکس کند و نهایتا شما برنده این مبارزه باشید.

ابزار تشخیص محتوای کپی شده

در این بخش ابزارهای مفید در زمینه شناسایی محتوای کپی، کیفیت محتوای داخلی سایت و بررسی متن های کپی شده را به شما معرفی میکنم. این ابزارها بر اساس تجربه شخصی من (رضا شیرازی) بدست آمده اند و ممکن است ابزارهای دیگری نیز در این زمینه باشند که اگر آنها را میشناسید خوشحال میشوم که آنها را به کاربران سایت معرفی نمایید.

استفاده از سایت Siteliner

بسیاری از مواقع مشکلات داخلی سایت باعث افت سئو سایت خواهد شد. مثلا وجود لینکهای خراب، محتوای یکسان با آدرس های متفاوت و... که در سایت ما وجود دارند. برای بدست آوردن چنین مشکلاتی می توانید از ابزار گوگل وبمستر تولز استفاده کنید. یک سایت بسیار مفید نیز در این زمینه وجود دارد که محتوای تکراری، نامناسب، لینک های خراب و پیج رنک صفحات داخلی شما را نمایش می دهد و از طریق آن می توانید مشکلات سایت خود را حل کنید.

آدرس سایت : www.siteliner.com

سئو سایت و مشکل پیدا کردن لینکهای خراب و محتوای تکراری

استفاده از این سایت می تواند کمک بسیار زیادی به بهبود وضعیت سئو سایت شما بکند. زیرا علاوه بر اینکه محتوای تکراری، محتوای کپی شده و بی کیفیت را شناسایی میکند، لینکهای 404 و شکسته روی سایت را نیز تشخیص می دهد.

ابزار Copyscape برای بدست آوردن محتوای تکراری

بسیاری از مواقع ممکن است محتوای سایت شما از سایت دیگری کپی شده باشد (یا برعکس) و شما از این موضوع بی اطلاع باشید و همین موضوع نمره منفی برای سئو سایت شما باشد. وب سایت copyscape.com به شما کمک می کند تا این محتوای تکراری را تشخیص بدهید. دقت وب سایت فوق مناسب است اما ممکن است نتواند همه محتوای کپی شده را تشخیص دهد.

محتوای تکراری و نمره منفی برای سئو سایت

با بررسی اطلاعات این سایت می توانید محتوای نامناسب سایت خود را تشخیص داده  وآنها را بهبود بدهید. این سایت بخشی هم برای حفاظت از سایت شما را دارد که من فکرمیکنم صرفا جنبه اطلاع رسانی دارد و استفاده از آن مزیت بیشتری به سایت شما نمی دهد.

وب سایت Duplichecker

وب سایت duplichecker.com ابزاری برای شناسایی متون کپی است. برخی از شرکتها برای تولید محتوا از نیروهای دورکار یا فریلنسرها می خواهند که برایشان کار تولید محتوا انجام دهند. متاسفانه در برخی از مواقع پیش می آید که محتوای تحویل داده شده به کارفرما کپی از سایت های دیگر بوده و مشکلاتی را بوجود می آورد. حتی بعضا ممکن است مشکل حقوقی برای کارفرما بوجود بیاید در حالی که کارفرما هزینه محتوا را به شخصی داده است که محتوا را از شرکت دیگری کپی کرده است. ابزارهایی برای تشخیص متن کپی وجود دارند که به آنها Plagiarism Checker میگویند. ابزارهای Plagiarism Checker به این صورت عمل می کنند که متن شما را دریافت کرده و محتوایی که متن شما از روی آن کپی شده را به شما نشان می دهند. وب سایت فوق یکی از سایت های خوب در این زمینه است.

چگونه محتوای دیگران را کپی کنیم که از طرف گوگل جریمه نشویم؟

کپی کردن محتوای دیگران بدون رعایت حقوق مادی و معنوی آنها کاری غیراخلاقی و خلاف است. گوگل نیز رفتار مناسبی با محتوای کپی ندارد و ممکن است سایت شما را جریمه کند. برخی از سایت ها هیچگونه علاقه ای ندارند که شما محتوای آنها را کپی کنید، با این حال، در صورتی که سایت مبدا در قوانین خود، ذکر کرده باشد که می توانید با ارائه لینک منبع مطالب را کپی کنید، با این کار از جریمه شدن و پنالتی شدن گوگل نیز جلو گیری می کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
رضا شیرازی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 26 دی 1396

پاسخ به محمد: نه تنها گوگل متوجه میشه، بلکه اینکار از نظر اخلاقی هم کار درستی نیست.

محمد
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 26 دی 1396

بله متوجه این موضوع هستم. به خاطر رعایت اخلاق هم اسم منبع رو می نویسم. اما چکار کنم که کپی کردن مفید واقع بشه؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 26 دی 1396

پاسخ به محمد: اگر در کنار مطالب کپی شده از مطالب مفید و مناسب هم استفاده کنید و سرعت لود سایت و طراحی اون برای افراد جذابیت داشته باشه، به مرور این کار باعث رشد کسب و کارتون خواهد شد

محمد
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 26 دی 1396

گفتید اگر لینک منبع رو بزاریم دیگه کپی ضرر نداره اما سود هم نداره دیگه چون ده نفر زودتر از ما اون مقاله رو دارند. میخواستم بدونم اگر مقاله رو با کمی تغییر بزارم چطور. یعنی جمله بندی هاشو یکم تغیر بدم و از کلمات مشابه هم معنی استفاده کنم و یا بعضی کلمات رو پس و پیش کنم چطور؟ باز هم گوگل میفهمه کپی است و اینکه می تونه تاثیر مثبت داشته باشه؟

محمد
 ارسال شده در : چهارشنبه 13 دی 1396

من آدرس صفحات سایتم به این صورته website.ir/post/3/post-tile که عدد آیدی پست و قسمت بعدی عنوان پسته که اگر عنوان پست هم در آدرس آورده نشود به صورت خودکار عنوان به اون اضافه میشه یعنی به آدرسی که حاوی عنوان است ریدایرکت 301 می شود. حالا گوگل در بعضی موارد هر دو صورت رو ایندکس کرده هم با عنوان در url و هم بدون عنوان. به نظر شما باید چکار کنم؟

محمد امین
 ارسال شده در : شنبه 04 آذر 1396

با عرض سلام. بنده سایت فروشگاهی رو مدیریت میکنم که بیشتر مطالب مربوط به محصولات به جز چند مورد، تکراری هست. ولی از هیچ سایتی کپی نکردم و خودم اونا رو تولید کردم. قریب به 80 درصد محتوی بیش از 100 محصول مربوط به گاز تکراری هست. تازه میخوام راهنمای استفاده رو هم که در همشون یکی هست رو به همه اضافه کنم. رفتار گوگل با این گونه صفحه ها که من درست کردم چگونه میتواند باشد. با تشکر

رضا شیرازی
 ارسال شده در : دوشنبه 13 آذر 1396

پاسخ به محمد امین: صفحاتی که متن کپی دارند مشمول پنالتی میشوند، اما اگر محتوای مفید و جدید تولید میکنید یا محتوای قبلی را بهبود می دهید، این موضوع باعث بهبود وضعیت خواهد شد. البته در مورد محصولاتی که همه محتوای موجود در اینترنت یکسان است، شرایط برای همه یکسان خواهد بود.

ابوالفضل
 ارسال شده در : دوشنبه 20 شهریور 1396

خیلی خوب بودمیشه بگید چطوری میتونم سرعت ایندکس شدن صفحه هایم را محاسبه کنم

nima
 ارسال شده در : پنجشنبه 05 اسفند 1395

سلام من یک فروشگاه اینترنتی در مورد بازی دارم آیا کپی برای فروشگاهها هم مشکل داره؟ اگر با ذکر منبع باشه چطور؟

رضا
 ارسال شده در : جمعه 11 تیر 1395

سلام و تشکر از سایت خوبتون. من تو سایتم یه قسمت دارم به عنوان “اخبار” که اخبار مربوط به حوزه ی کاریم رو از چنتا سایت خبرگزاری گلچین میکنم و برای راحتی کاربرای سایتم تو سایت میارم. چون سایت من سایت انجمن صنفی هست. شرکت های عضوم میان به سایت سر میزنن و دوست دارن اخبار حوزه ی کاریمون رو اونجا ببینند. چکار باید کنم که مشمول جریمه نشم؟ کاری که الان دارم میکنم اینه که کل مطلب رو داخل کد blockquote میزارم. و آدرس دقیق اون خبر رو تو ویژگی cite میارم : و انتهای خود متن هم منبع میزنم و به سایت اصلی اون نوشته لینک میدم. مثلا http://www.shana.ir اگه راهنمایی کنید که چکار کنم جریمه نشم ممنون میشم. افزونه yoast رو هم دارم و میتونم اونجا noindex کنم. نمونه صفحه : http://goo.gl/VeFUxg

رضا احمدی
 ارسال شده در : پنجشنبه 06 خرداد 1395

با سلام. من تو وبسایتم یه بخش اخبار دارم که خبرهای مرتبط با حوزه ی کاری خودم رو از سایت های خبرگزاری گلچین میکنم.از اونجایی که وبسایت من وبسایت انجمن صنفی هست، این کار خیلی کمک میکنه به شرکت های عضو.که گلچین شده ی خبرهای مرتبط رو بخونن. ولی من مجبورم که اخبار رو کپی و پیست کنم. چکار باید کنم که نمره ی منفی نگیرم؟در واقع سوالم اینه که اگه به هر دلیل مجبور به کپی پیست شدیم چکار باید کنیم که نمره منفی ای نگیریم. ممنون.

رضا شیرازی
 ارسال شده در : پنجشنبه 14 دی 1396

پاسخ به محمد: اگر ریدایرکت به صورت درست صورت میگیرد، باید صبر کنید تا مشکل خود به خود برطرف شود.

سجاد
 ارسال شده در : دوشنبه 17 فروردین 1394

با سلام و احترام؛این مشکل بسیاری از سایتها و شرکتهایی است که تولید کننده ی محتوا یا نرم افزار هستند ولی شخصا عقیده دارم نباید به خاطر عده ای ناهنجار دست از فعالیت کشید. تولید کنندگان محتوا حتی اگر مطالبشان توسط سایرین کپی بشود باز هم از دید مخاطب و موتورهای جستجو از ارزش و اهمیت بیشتری برخوردار هستند. از طرفی با قرار دادن چند لینک مرتبط در هر مطلب میتوان از خیلی از سایتهایی که مطالب را کپی میکنند بک لینک دریافت کرد.لازمه ی ترویج فرهنگ زمان، صبر و بردباری است.موفق و مؤید باشید.

عشقی زاده
 ارسال شده در : دوشنبه 08 دی 1393

سلام بر مهندس شیرازی عزیز ..خب چرا راست کلیک موس و کنترل سی را برنامه نویسی نمیکنید تا غیر فعال بشن .. با php یادمه با سهولت انجام میشد ؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : دوشنبه 08 دی 1393

پاسخ به عشقی زاده: جناب عشقی زاده، بستن راست کلیک یا کنترل+c با استفاده از جاوا اسکریپت انجام میشه و به زبان سمت سرور بستگی نداره، انجام این کار ممکنه باعث بشه افرادی که میخواهند از سایت استفاده صحیح بکنند اذیت بشن و به خاطر عده ای خلافکار، درست نیست افراد دیگه اذیت بشن. از طرف دیگه راه های دیگه ای برای کپی کردن هست.

بازار موبایل
 ارسال شده در : چهارشنبه 03 دی 1393

سلام جناب شیرازی عزیز , قالب جدید سایت شخصیتون خیلی ساده , زیبا , سبک و کاربرپسند طراحی شده . مبارک و پر خواننده باشه

امنیت برتر
 ارسال شده در : شنبه 29 شهریور 1393

ممنونم عالی بوود

مهدی
 ارسال شده در : شنبه 29 شهریور 1393

سلام آقای شیرازی.ازتون تشکر میکنم بابت سایت فوق العادتون.من بهترین آموزشها رو در سایت شما دریافت کردم.خود سایتتون هم عالی طراحی شده و همه چیز در دسترس هست.به نظرم باید کمک افرادی که از این سایت استفاده میکنند بیشتر بشه.متاسفانه ما افرادی منفعل هستیم و به محض اینکه از مطالب استفاده میکنیک دیگه توجهی نداریم و صفحه رو میبندیم.همونقدر که افراد بی سواد سود جو که خودشون رو راحت میکنند و کپی پیست میکنند ما هم که از مطالب استفده میکنیم مقصریم چون به همون اندازه راحت طلبیم و یکم سختی به خودمون نمیدیم که مثلا حداقل به اشتراک بذاریم این سایت رو.اگر ما کاربرایی که از این سایت استفده میکنیم به پاس قدردانی هم که شده فقط یکم به خودمون زحمت بدیم اوضاع خیلی متفاوت میشه

رضا سبزه ای
 ارسال شده در : یکشنبه 19 مرداد 1393

با سلام و درود فراوان خدمت شماراهکار خوبی بود و استفاده کردماگه میشه وب سایت ما تازه کارها رو هم روی سایتتون لینک کنید.متشکرم

ehsan
 ارسال شده در : یکشنبه 05 مرداد 1393

این بهترین سایتیه که در زمینه سئو دیدم زیرا کامل منطقی و بدون چشم داشتی و فریبی اموزش میده مرسی اقای شیرازیلطفا اموزش رو ادامه بدید

مهدی رمضان زاده
 ارسال شده در : دوشنبه 05 خرداد 1393

با سلام خدمت استاد عزیز جناب شیرازییک سوال داشتم که شاید سوال خیلی ها باشه و فکر می کنم مهم هم هست:آیا ساب دامین از قدرت و رنک دامنه اصلی بهره خواهد برد و آیا در صورت جریمه شدن ساب دامین دامنه اصلی نیز دچار مشکل میشود؟بنده این ساب را واسه کار تخصصی تر اضافه کرده امبا تشکر از پاسخ شما

عباس
 ارسال شده در : چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393

با سلام خدمت آقای شیرازیطبق الگوریتم جدید گوگل که سایت های با محتوای کپی را شناسایی می کند و محتوای تکراری را حذف می کند برای چه بسیاری از سایت های کپی اخبار از طریق RSS همچنان سرعت ایندکس شدن بالایی در حد ثانیه دارند و بازدید بالایی نیز از طریق گوگل دارند ؟ این سایتها فقط از طریق iframe خبر کامل سایتهای دیگر را نشان می دهند ، مانند tnews.ir با 12 میلیون صفحه ایندکس شده یا شهرخبر.

محمدحسین
 ارسال شده در : پنجشنبه 22 اسفند 1392

سلام ممنون از سایت پرمحتواتان...یک سوالی دارم از شما.اگر مطلب سایتی رو کپی کنم و منبع رو قرار بدم خوبه؟اشکالی داره یه گوشه قرار بدم که کاربرا نببینن و فقط گوگل بتونه ببینه؟

رضا
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 13 اسفند 1392

خب برادر، شما بایستی حرفه ای می بودی و اکثر پسوندهای نام دامنه خودتو می خریدی و به نام خودت ثبت می کردی . یعنی الان هر کسی بخواد یک نام انتخاب کنه، حداقل باید پسوند های .com و .net و .ir رو هم به نام خودش بزنه. آیا نمی بینید عده ای سود جو و بی وجدان، نام های خاص و ناب را از چند سال پیش به منظور فروش با قیمت های میلیونی برای کسانی که نیاز دارند به نام خودشون می زنن، این کار اصلاً درست نیست.نمی دونم این چه کار زشتیه که می کنن!

asasoal
 ارسال شده در : یکشنبه 29 دی 1392

به نظر من این وظیفه مسئولین ما است که متاسفانه اینجا هم در خلاف جهت آب وادار می کنند ما شنا کنیم و با همه دنیا همه کارهایمان متفاوت و برعکس است و جالب اینکه بهای این کار را چند برابر بایستی پرداخت کنیم همیشه!

حسن
 ارسال شده در : یکشنبه 01 دی 1392

شما حق دارید جناب شیرازی عزیز وقعا جای تاسف داره!

رضا شیرازی
 ارسال شده در : یکشنبه 25 اسفند 1392

پاسخ به محمدحسین: لینک منبع باید در ابتدا و انتهای مطلب باشه و لینک بشه به صفحه ای که از آن کپی کرده اید. بهتره که لینک قابل مشاهده باشه و اتفاقا وجودش اعتبار سایتتون را بالا میبره اما فکرمیکنم اگر مخفی کنید ممکنه در برخی از حالتها گوگل آن را تشخیص نده.

سجاد
 ارسال شده در : جمعه 29 آذر 1392

سلام.اگه لینک صفحه ای ما از اونجا مطلب رو کپی کرده ایم رو ذکر کنیم مشکلی پیش نمیاد چون گوگل میفهمه ما کپی کرده ایم.

مهدی زنگنه
 ارسال شده در : چهارشنبه 27 آذر 1392

با سلامبه نظر من این دسته از آدم ها نه اعتقادی به حق مالکیت معنوی دارن نه سواد درست و حسابی تو زمینه کاریشون. به همین دلیل راحت ترین راه(copy+paste) رو انتخاب می کنن!حق با شماست.

مرتضی مختاری
 ارسال شده در : چهارشنبه 27 آذر 1392

سلام آقای شیرازیاول میخواستم تشکر کنم از شما در مورد مطالب خوبی که تویه سایتتون می نویسید.دوم اینکه چه شما مطلب بنویسید و چه ننویسید این گونه افراد دست از کار خودشون بر نمیدارن.سوم اینکه اگر انسان تمام کارهایی که انجام میده رو برای رضای خدا انجام بده دیگه براش فرقی نمیکنه که مطالبش کپی بشه یا نشه.شما هم برای رضای خدا بنویس.با تشکر

مسلم
 ارسال شده در : چهارشنبه 27 آذر 1392

هرکس باید از خودش شروع کنه. اگه همه پیش خودشون بگن "چون بقیه این کار رو میکنن پس من هم میکنم" هیچگاه مشکل حل نمیشه.مسئله کپی رایت هم چیزی که باید توسط وبمسترها و مدیران سایت و وبلاگ کم کم جا بیفته. تا در نهایت به نفع همه باشه.ممنون از مقالاتتون. ولی اگه بخاطر سوء استفاده برخی شیادان، بقیه رو از علم خودتون بی بهره کنید، کار خوبی نیست :(موفق باشید.

حسن
 ارسال شده در : شنبه 23 آذر 1392

وقت بخیر جناب شیرازیایکاش در رابطه با محتوای سایت بیتوته که در این کامنت فرمودید بیشتر توضیح میدادید.چون تو یکی از کامنت های دیگتون هم دیده بودم که در رابطه با محتوای بیتوته همچین نظری دارید در حالی که خود من خیلی وقت ها دیدم که مقالاتش دقیقا کپی هستن؟!بیتوته چه تغیراتی میده که محتواش کپی حساب نمیشه؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 23 آذر 1392

پاسخ به حسن: شما اگر عنوان مطالب کپی شده در این سایت را در گوگل جستجو کنید متوجه میشوید که این مطالب هرگز رتبه بالایی در گوگل ندارند بلکه مطالب اختصاصی و سئو شده این سایت هستند که در گوگل بالا هستند، در واقع این سایت حجم اطلاعات خود را با مطالب کپی شده پر میکند اما مطالب اصلی این سایت اختصاصی هستند و به هیچ وجه کپی نیستند.

بی نام
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 30 مهر 1392

افرین عجب ایده بکریمرسیادامه بدهید

reza
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 23 مهر 1392

این خود چند مشکل داردتوضیح داده شده کلی است و همه خیلی از این موارد رو می دانند ولی مقالبه با آن سخت استاین تاخیر بهترین راه کار استولی حتی ایندکس دیر مطالب در سایت کپی کننده قطعا راه حل نیست و برتری جایگان کپی کننده حتی با تاخیر در ایندکس قابل جبران استمثل سایت بیتوتهکه کلا کپی است و تقریبا مطالب سایت در حد 0 است ولی جایگاهش از رقیبان بهتر است

رضا شیرازی
 ارسال شده در : چهارشنبه 24 مهر 1392

پاسخ به reza: رضا جان در مورد اینکه سایت بیتوته کل مطالبش کپی هست من مطمئن نیستم و فکرنمیکنم اینطور باشه، اما این موضوع را مطمئنم که بیتوته سئو کارهای حرفه ای داره و مطالبش کاملا منطبق با اصول سئو هستش.

وحید
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 23 مهر 1392

حیفم اومد به خاطر این نکته ابتکاری تشکر نکنم!

جواد
 ارسال شده در : یکشنبه 21 مهر 1392

سلام اقای شیرازیبنده یک سایت دارم که میخوام برام تستش کنید و ببینید از لحاظ سئو چه مشکلاتی دارهخیلی به کمک شما نیاز دارم

رضا شیرازی
 ارسال شده در : یکشنبه 21 مهر 1392

پاسخ به جواد: جواد جان، سایت شما وردپرس هست و حتی اگر من تست هم بکنم شما کار خاصی نمیتوانید انجام بدید روی آن. البته وردپرس در سیستم های آماده نسبتا سیستم خوبی است اما به هر حال شما تغییر خاصی نمیتوانید بدهید روی سایت و باید تمرکز خودتون را بر روی محتوا و قالب سایت بگذارید.

حامد صالحی
 ارسال شده در : یکشنبه 14 مهر 1392

با سلام من هم دوتا سایت دارم که سئو خوبی نداره اگه میشه به من هم راهنمایی بدهید

رضا شیرازی
 ارسال شده در : چهارشنبه 17 مهر 1392

پاسخ به حامد صالحی : پیشنهاد میکنم مقالات سئو سایت را مطالعه کنید.

رضا شیرازی
 ارسال شده در : دوشنبه 01 مهر 1392

پاسخ به سجاد: سجاد جان، لینکی که فرستاده بودید مربوط به یک وبلاگ بود و من لینک سایتی را ندیدم که بتوانم تحلیل کنم.

سجاد
 ارسال شده در : دوشنبه 01 مهر 1392

سلام آقا رضامن یه سایت دارم که موضوع عاشقانه داره میشه از نظر سئو ، کدنویسی ، قالب و ... تحلیل کنید.می دونم در شان شما نیست که چنین سایت هایی رو تحلیل کنید ولی به خدا خیلی کمکم میکنه مرسی.منتظرم....... http://lovelyboy.blog.ir .......

علی قائم مقامی
 ارسال شده در : شنبه 23 شهریور 1392

مطلب بسیار جالبی درباره سئو سایت بود و لینک های بسیار کاربردی و مفیدی بودند خدا قوت به شما که دیدتان به SEO فقط کسب درآمد نیست و به آموزش کاربرانتان میپردازید

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 23 شهریور 1392

پاسخ به علی قائم مقامی : ممنون جناب آقای قائم مقامی شما لطف دارید.

فطن
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 14 آذر 1391

سلام من هم واقعا از کپی کاری بدم میاد با زحمت میشینم یک مقالعه 400 کلمه ای را تایپ می کنم و پس از انتشار در سایت فطن پس از یک روز متوجه می شوم چند نفر آن را در وبلاگ های خود و به اسم خود کپی کردند. حتی یکی از آنها نویسنده 10 تا کتاب است ولی از این کار خود خجالت نمی کشد

رضا شیرازی
 ارسال شده در : چهارشنبه 14 اسفند 1392

پاسخ به رضا: مشکل اینجاست که تقلید و کپی کاری فقط مربوط به نام دامنه نمیشود و از نظر گرافیکی و لوگو و برند و ... هم انجام می شود ضمن اینکه جلوی تقلید از دامنه را به راحتی نمیتوان گرفت.