تاثیر استفاده از ssl بر روی سئو

 شنبه 23 آبان 1394

عبارت SSL مخفف secure sockets layer هست و پروتکل ایمن برای انتقال اطلاعات در اینترنت است. آدرس سایتهایی که از ssl استفاده می کنند به جای http با https شروع می شود.

گوگل در سال گذشته اعلام کرد که با توجه به ایمن بودن این پروتکل و لزوم استفاده سایتها از پروتکل ایمن به سایتهایی که از این پروتکل استفاده کنند امتیاز ویژه ای می دهد. در آن زمان، مقاله ای در مورد استفاده از پروتکل ssl نوشتم و موضوع را به اطلاع کاربران سایت رساندم، مقاله : رتبه بهتر برای سایتهای دارای SSL و https

پس از این اطلاعیه, مدیران سایتهای اینترنتی به دلیل محدودیتها و مشکلاتی که این کار دارد, نسبت به آن اعتراض کردند و گوگل اعلام کرد که وزن این پارامتر زیاد نیست اما به مرور به آن اهمیت بیشتری خواهد داد.

اگر تصمیم گرفته اید که از پروتکل https استفاده کنید, مهمترین نکته ای باید دفت کنید این است که سایت شما باید از ریدایرکت 301 استفاده کند. در غیر اینصورت مشکلاتی برای شما بوجود خواهد آمد.

تهیه ssl در ایران به دلیل تحریم ها کار مشکلی است و بخصوص برای دامنه های ir قیمت بسیار بالایی دارد. از طرف دیگر اینترنت داخل کشور سرعت بسیار پایینی برای لود https دارد.

گوگل اعلام کرده که علاقمند است تمام سایتها از پروتکل امن استفاده کنند و به مرور وزن این پارامتر را افزایش می دهد.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha