تغییر نام گوگل وبمسترتولز به گوگل سرچ کنسول

 یکشنبه 03 خرداد 1394

تغییر نام گوگل وبمسترتولز به گوگل سرچ کنسول search console از طرف گوگل اعلام شد. دلیل این تغییر نام امکانات جدیدی است که در سرچ کنسول اضافه شده است و از طرف دیگر امکان ایندکس کردن نرم افزار های موبایل در گوگل به صورت مجزا و امکان جستجو بر روی محتوای نرم افزارهای موبایل از طریق گوگل می باشد.

برای ایندکس شدن مطالب نرم افزار موبایل، اتصال آن به سایت ضروری است.

 

این تغییر پس از انتشار الگوریتم موبایل گدون اتفاق افتاده است که در نوع خود تغییری اساسی در نتایج گوگل محسوب می شود. الگوریتم موبایل گدون بر اساس ایندکس کردن و ذخیره سازی اطلاعات متفاوت برای کامپیوترهای دسکتاپ و موبایل کار میکند و وب سایتهایی که در موبایل مشکل دارند در نتایج سرچ موبایل ظاهر نخواهند شد. این الگوریتم فقط برای موبایلها در حال حاضر فعال است و تبلت ها مانند دسکتاپ کار میکنند.

پیش از تغییر نام گوگل وبمسترتولز به سرچ کنسول، گوگل تغییرات بسیار جالبی در گزارشات وبمسترتولز داده بود که اطلاعات بیشتر از وضعیت سایت به مدیران سایت ها می دهد. به عنوان مثال گزارش search queries در وبمسترتولز سابق و سرچ کنسول جدید بسیار پیشرفته تر شده و امکانات بسیار مناسبی به مدیر سایت می دهد.

به نظر می رسد که با تغییرات جدیدی که گوگل در موتورجستجوی خود انجام داده و همچنین پارامترهای جذابی که به نتایج خود اضافه کرده است مکان خود را در صدر بازار موتورهای جستجو حفظ خواهد کرد و فاصله خود را با سایر رقبا بیش از پیش خواهد کرد. قطعا هیچ شرکتی نمی تواند به لحاظ نرم افزاری، سخت افزاری و حجم اطلاعات ایندکس شده با گوگل رقابت کند.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha