کسب و کار اینترنتی - شغل دوم درآمد اول

 ﺳﻪشنبه 29 بهمن 1392

کسب درآمد از اینترنت شاید برای بسیاری افراد رویایی است دستیافتنی و سهل الوصول. افراد زیادی وجود دارند که با شنیدن داستانهای زیاد از موفقیت افراد مختلف هیجان زده می شوند و فکرمیکنند به سادگی تمام می توانند از اینترنت پول در بیاورند.

در سالهای اخیر من با تعداد بسیار زیادی از این افراد روبرو شده ام، عده ای که فکرمیکنند بدون داشتن هیچگونه تخصصی و با صرف هزینه ای اندک می توانند درآمد میلیونی از اینترنت داشته باشند.خوب به خاطر دارم که حدود سه سال پیش شخصی پیش من آمد و گفت که میخواهد حدود 300 تا 400 هزارتومان هزینه طراحی سایت انجام بدهد و در ازا آن توقع دارد که بدون گذاشتن هیچ زمانی در روز درآمدی بین 500 تا 600 هزارتومان داشته باشد. قطعا افرادی که چنین تصوراتی دارند خیلی زود از فعالیت در بازار اینترنت خسته می شوند و دست از کار می کشند.

برخی از روش های کسب درآمد از اینترنت نیز به جز اینکه وقت شما را هدر دهند هیچگونه فایده ای ندارند که از جمله آنها می توان به سیستم های کسب درآمد از طریق پاپ آپ، تبلیغات کلیکی، درآمد به ازا مشاهده تبلیغات و... اشاره کرد.

تفاوت عمده راه اندازی کسب و کار اینترنتی با کسب و کار فیزیکی این است که در کسب و کار اینترنتی بر خلاف کسب و کار فیزیکی شما نیاز به سرمایه هنگفت ندارید بلکه چیزی که به آن نیاز دارید تجربه، خلاقیت و دانش است.

در صورتی که میخواهید به عنوان یک واسطه و بازاریاب در اینترنت فعالیت کنید باید با انواع سیستم های کسب درآمد از اینترنت آشنایی داشته باشید و رفتار مخاطبین مختلف در اینترنت را رصد کنید و بر همان اساس کالای مورد نظر خود را تبلیغ کنید.

اگر هم که میخواهید یک کسب و کار مستقل راه اندازی کنید باید دانش کافی و لازم در زمینه های زیر را داشته باشید:

 • بازاریابی اینترنتی
 • سئو و بهینه سازی سایت
 • ایمیل مارکتینگ
 • بهینه سازی نرخ تبدیل
 • شبکه های اجتماعی
 • ایجاد باشگاه مشتریان
 • ایجاد صفحه فرود و لیست مخاطبین
 • تحلیل سایت و رفتارهای مخاطب
 • و ...

در صورتی که راجع به هیچ یک از موارد فوق اطلاعاتی ندارید و ایده ای برای راه اندازی وب سایت و کسب درآمد از اینترنت دارید دو راه حل پیش روی شماست:

 1. قبل از راه اندازی ایده خود، دانش لازم نسبت به موارد فوق را بدست آورید
 2. از یک متخصص با تجربه برای مشاوره کمک بگیرید

در صورتی که به هیچ یک از دو روش قبلی عمل نکنید قطعا کسب و کار شما با شکست مواجه خواهد شد. توجه داشته باشید که برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی حتما لازم نیست که یک وب سایت داشته باشید و روش های زیادی برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارند.

کسب و کار اینترنتی - شغل دوم درآمد اول

عنوان فوق تنها یک شعار نیست و در صورتی که عواملی مثل تجربه و تلاش دست به دست هم بدهند می تواند به واقعیت تبدیل شود. در فضای مجازی ایده و اجرا حرف اول را می زنند و داشتن سرمایه زیاد لزوما باعث موفقیت نخواهد شد. من افراد زیادی را می شناسم که با استفاده از ابزارهای رایگان و ترکیب ایده ها توانسته اند به درآمد مناسبی دست پیدا کنند.

مثال 1: شخصی با استفاده از سرویس های رایگان وبلاگدهی و استفاده از تکنیکهای سئو در حال حاضر درآمدی چند میلیونی دارد و فروش بسیار بالایی را برای محصولات خود ایجاد کرده است.

مثال 2: شخص دیگری با استفاده از اسکریپت رایگان فروش کارت شارژ و ترکیب آن با ایده فروش رژیم لاغری بدون اینکه هیچ هزینه بابت طراحی سایت خود بکند در حال فروش رژیم غذایی مناسب در اینترنت است. بنابراین شناخت امکانات مختلف و نحوه ترکیب آنها برای بدست آوردن ایده های جدید و اجرایی کردن آنها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

از کجا شروع کنم؟

اولین قدم برای یادگیری هر کاری، بررسی نمونه های موفق و نقاط قوت و ضعف آنهاست. قطعا با بررسی نمونه های موفق می توان ایده های خوبی بدست آورد و از تجربه افراد خبره و موفق استفاده کرد. هرگز نباید فراموش کرد که در محیط اینترنت دانش حرف اول را می زند نه سرمایه.

مطالب مرتبط
مطالب من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha