سئو - تگ گذاری صحیح به چه صورت انجام می شود؟

 پنجشنبه 04 مهر 1392

سئو و موضوع استفاده از صحیح از تگ ها یکی از مسائلی است که برای اکثر مدیران سایت ها سوالاتی را ایجاد میکند. یکی از کاربران سایت نیز سوالی در این زمینه پرسیده بود و این موضوع انگیزه ای شد تا مطلبی در این مورد بنویسم.

کاربرد تگ گذاری در سئو

از نظر آماری هرچه میزان تعداد صفحات شما بیشتر باشد احتمال بیشتری برای کسب بازدیدکننده از گوگل خواهید داشت و از طرف دیگر لینکهای داخلی سایت شما افزایش پیدا می کند. بنابراین مطالب بیشتر برابر است با ورودی بیشتر از گوگل.

البته این قانون همیشه درست نیست، به عنوان مثال اگر مطالب سایت شما کپی باشد یا ارزش محتوایی کمی داشته باشد گوگل آنها را ایندکس نمی کند و در نظر نمی گیرد، حتی در صورتی که مطالب به صورت نرم افزاری ایجاد شده باشند ممکن است باعث اسپم شدن سایت شما بشوند، بنابراین افزایش تعداد صفحات سایت به هر قیمتی درست نیست.

استفاده از تکنیکهای تگ گذاری باعث می شود که شما بتوانید صفحات مجازی بر روی سایت خود ایجاد کنید بدون اینکه برای تولید اینگونه صفحات زمان زیادی گذاشته باشید. این تکنیک به روش های مختلفی انجام می شود و نحوه استفاده از تگ ها در آن بسیار مهم است. زیرا اگر به درستی از این تکنیک استفاده نشود باعث اسپم شدن سایت شما خواهد شد.

کاربرد تگ گذاری و ارتباط آن با سئو سایت

بهترین روش استفاده از تگ چیست؟

در حال حاضر و با توجه به الگوریتم های جدید گوگل، بهترین روشی که می توان از تگ گذاری استفاده کرد به این صورت است که صفحات مربوط به تگ به صورت جستجو عمل کنند و محتوای صفحاتی که با تگ مربوطه در سایت شما همخوانی دارند را نمایش دهند. تگ ها می توانند کلمات کلیدی مورد نظر شما باشند و تگ های استفاده شده باید به گونه ای انتخاب شوند که صفحات زیادی در سایت شما با آنها مرتبط باشد.

بهتر است در تگ گذاری از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنیم یا کلمات کلیدی کوتاه؟

این موضوع چندان اهمیتی ندارد، مهم این است که تعداد صفحات زیادی در سایت شما مرتبط با تگ مورد نظر باشند. مثلا اگر برای یک تگ خاص تنها یک صفحه وجود دارد استفاده از این تگ کمک زیادی به سایت شما نخواهد کرد.

آیا تگ گذاری می تواند کمکی به سئو سایت ما بکند؟

این موضوع بستگی به نوع فعالیت و محتوای سایت شما دارد. اصولا تگ گذاری برای همه نوع سایتی پیشنهاد نمی شود و بر اساس نحوه فعالیت سایت می توان روش مناسب تگ گذاری و همچنین نحوه استفاده از آن را مشخص کرد. اما در صورتی که از تگ گذاری به خوبی استفاده شود قطعا تاثیر مناسبی بر روی سئو سایت مورد نظر خواهد داشت.

نتیجه گیری

هدف از تگ گذاری افزایش تعداد صفحات سایت و در نتیجه تعداد بازدید از گوگل است، نحوه استفاده از این تکنیک در سایت های مختلف متفاوت است و حتی در برخی از سایت ها بهتر است از آن استفاده نشود. در صورت استفاده صحیح تگ گذاری تاثیر زیادی بر سئو سایت شما خواهد گذاشت.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
سامان
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 25 شهریور 1393

سلام بعضی متن ها هستند که تو هر صفحه یا بهتر بگم تو هر پستی تکرار شده مثل برای دیدن بقیه...به ادامه مطلب مراجعه کنید.ایا بودن این متن ها خوبه یا بده؟ممنون

رضا شیرازی
 ارسال شده در : چهارشنبه 26 شهریور 1393

پاسخ به سامان: در حالتی که حجم خیلی زیادی داشته باشند و ارتباطی به موضوع سایت نداشته باشه میتونه روی چگالی تاثیر منفی بگذاره

 ارسال شده در : پنجشنبه 29 اسفند 1392

سلامتمام مطالب سایت شما رو خوندم و استفاده بردم.1سوال برام پیش اومد که در سایت شما نبود!در مورد بهترین سرورها برای آپلود عکس و فایل هامن از وردپرس استفاده میکنم.اگر عکس های سایتم رو داخل هاست خودم آپلود کنم بهتره یا داخل سرورهای جهانی مخصوص عکس مثل tinypic.com یا https://support.google.com/picasaاصلا برای آپلود تمام فایل های فرعی و جانبی بهتره از همون سرور استفاده کنیم یا سایر سرورها ;مثل Mediafire و ....سوال آخر: آیا لینک فایل هایی که در گوگل درایور آپلود شده اند ارزش بیشتری نسبت به سایر لینک ها مثل https://app.box.com یا http://www.4shared.com یا ...پیج رنگ گوگل درایو 9 هست.اما پیج رنگ بهترین سرورها بیشتر از 7 نیست!

مصطفی
 ارسال شده در : جمعه 05 مهر 1392

ممنون. استفاده کردم

رضا شیرازی
 ارسال شده در : دوشنبه 18 فروردین 1393

پاسخ به : بهتره عکس ها روی سایت خودتون آپلود بشه، رنک سایت های آپلود تصویر ارتباطی به بهتر شدن رتبه سایت شما در گوگل نداره.